To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   25/10/2010
Łapaj złodzieja!
Miniony tydzień przyniósł różne dramatyczne zdarzenia, także takie ze skutkiem śmiertelny – m.in. z mieszkania na 7 piętrze przy ul. Westerplatte wypadła 55-letnia kobieta. W tym tygodniu wypada nam jednak zwrócić szczególnie uwagę na fakt, iż częstokroć sprawców różnych przestępstw udaje się zatrzymać, i to niekoniecznie na gorącym uczynku. W kilku przypadkach policjantom KMP Tarnów udało się zatrzymać złodziei. Złapano także mieszkanka Lubinki, podejrzewanego o zranienie nożem 44-letniego tarnowianina, znaleziono mężczyznę, odbywającego karę pozbawienia wolności w półotwartym Zakładzie Karnym w Tarnowie – Mościcach, który samowolnie oddalił się z jednego z zakładów pracy, a także ujęto czterech młodzieńców w wieku od 13 do 17 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na ul. Legionów w Tarnowie.

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 16-latka usiłującego wynieść z jednego ze sklepów odzieżowych w Tarnowie dwie sportowe kurtki o wartości 280 złotych. Interwencja personelu sklepu zapobiegła kradzieży. Po wykonaniu czynności z udziałem nieletniego przekazano go rodzicom.
W nocy z 18 na 19 października nieznany sprawca usiłował włamać się do budynku szkoły podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim. Wybił szybę w oknie, jednak uruchomienie alarmu skutecznie spłoszyło włamywacza. Podczas próby ucieczki został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Ciężkowicach. 25-latek bez stałego miejsca zamieszkania pozostałą część nocy spędził na komisariacie.
Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością przeciwko Mieniu komisariatu Taranów Centrum ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży do której doszło na ul. M.B. Fatimskiej w Tarnowie. 18-letni tarnowianin podejrzewany jest o kradzież piły spalinowej służącej do cięcia betonu o wartości 4 tysięcy złotych, pracownikom układającym kostkę brukową w rejonie kościoła. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum odzyskali także skradzionego w zeszłym tygodniu psa rasy amstaf. Do zdarzenia doszło 13 października przed marketem przy ul. Słonecznej w Tarnowie. Sprawca wykorzystał nieobecność właścicielki dokonującej zakupów i zabrał przywiązanego do stojaka na rowery szczeniaka. Już następnego dnia 21-latek, mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany. Skradzionego psa przetrzymywał w mieszkaniu. Tłumaczył się, że ukradł nie mogąc oprzeć się jego urokowi.
Mieszkanka Szerzyn utraciła 760 złotych po tym jak nieznany sprawca wyciągnął z portfela leżącego w torebce na sklepowej ladzie gotówkę. Do zdarzenia doszło 19 października około południa w Szerzynach. Tuchowscy policjanci zatrzymali sprawczynię - 24–letnią miejscową. Odzyskali także skradzioną sumę.
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 16-latkę i 12-latka w Tuchowa, którzy ze stojącego na bocznicy pociągu na stacji w Tuchowie ukradli metalowe elementy wyposażenia, o wartości 40 złotych na szkodę PKP. Skradzione mienie zostało odzyskane. Po wykonaniu czynności nieletnich przekazano rodzicom.

Napady
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, tarnowscy policjanci poszukują sprawcy napadu na stację paliw, do którego doszło w nocy z 18/19 września w Tarnowie na ul. Mościckiego. Napastnik użył wobec pracownika stacji przemocy i zabrał 800 złotych. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawcy proszone są o kontakt z Policją. Napad na stację benzynową przy ul. Mościckiego miał miejsce około godz. 4:30 w sobotnią noc z 18 na 19-tego września. Do pomieszczenia obsługi stacji wtargnął młody mężczyzna w kapturze. Zaatakował 72-letniego pracownika i zabrał z szuflady pieniądze w kwocie 800 złotych. Pracownik próbował bronić mienia, między mężczyznami doszło do przepychanki. Sprawcy jednak udało się uciec zabierając gotówkę. Jak ustalono napastnikiem był mężczyzna w wieku ok. 20 lat, wzrostu ok. 180 cm, szczupłej budowy ciała. Ubrany był w szarą bluzę z kapturem, spodnie typu jeans koloru granatowego i sportowe buty. Osoby które rozpoznają sprawcę lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości lub miejsca pobytu proszone są o kontakt z KMP w Tarnowie przy ul. Traugutta 4 osobiście lub telefonicznie pod numerem (14)628-1205, (14)628-1905 lub też pod całodobowym numerem alarmowym 997. Nadzorująca sprawę Prokuratura wyraziła zgodę na publikację wizerunku sprawcy. Na naszym portalu znajdują się również dwa filmy z kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie.
20 października wieczorem zatrzymany został 59-letni mieszkaniec Lubinki, podejrzewany o zranienie nożem 44-letniego tarnowianina. Do zdarzenia doszło w jednym z lokali przy ul. Sikorskiego w Tarnowie. Sprawca był nietrzeźwy - miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony z raną kłutą lewego boku przewieziony został do szpitala, gdzie jest hospitalizowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W sobotę wieczorem na ul. Legionów w Tarnowie czterech nieznanych sprawców zażądało wydania pieniędzy od pokrzywdzonego. Po napotkaniu odmowy przewrócili go na ziemię bili i kopali. W wyniku podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum czynności zatrzymane zostały 4 osoby w wieku od 13 do 17 lat, podejrzewane o usiłowanie rozboju.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym 15-latka, który uszkodził 3 metalowe słupki parkingowe pod centrum handlowym przy ul. Sikorskiego w Tarnowie, powodując starty w wysokości ponad 1000 złotych.

Za kółkiem
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 18 października w Czermnej kierującego Peugeot 405, 35-letniego miejscowego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy ani ubezpieczenia OC.
20 października wieczorem w Woli Rogowskiej policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 37-letniego mieszkańca miejscowości jadącego Volkswagenem Golfem na „podwójnym gazie”. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie.
21 października o godz. 12:10 w na ul. Niedomickiej w Tarnowie, kierujący Toyotą Avensis, 50-letni mieszkaniec miasta jadąc od Łęgu Tarnowskiego w kierunku centrum, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z pasa ruchu w prawo, wjechał do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Podjęta próba próbę reanimacji nie przyniosła rezultatu, mężczyzna zmarł. Policja wykonywała na miejscu czynności procesowe, które nadzorował Prokurator Rejonowy w Tarnowie.

Narkotyki
Policjanci z ogniwa patrolowego tarnowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali w Tarnowie 26-letniego tarnowianina przy którym ujawniono prawie 1,5 grama marihuany. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zabezpieczono kolejne 6,7 grama narkotyku, a także mini wagę, młynek do marihuany i strunowe woreczki. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśnią okoliczności sprawy.

Różne
O tym również pisaliśmy w osobnej wiadomości: wszystko wskazuje na to, że 60-letni mieszkaniec Zaczarnia poprzednią noc (18/19 października) spędził w lesie po tym jak późnym wieczorem bez słowa opuścił dom. Wyszedł jak stał - w pantoflach, bez wierzchniego okrycia. Zaniepokojona żona wczesnym rankiem powiadomiła o jego zaginięciu policję. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji rozpoczęliśmy intensywne działania. Brakło w nich udział kilkunastu policjantów sił prewencji komendy miejskiej i komisariatu Tarnów-Centrum. Niska temperatura w nocy i upływ kilku godzin od zaginięcia nie rokowały optymistycznie zwłaszcza, że kilkadziesiąt metrów od domu mężczyzny policjanci znaleźli pantofle mężczyzny. Rozpoczął się wyścig z czasem. W akcji poszukiwawczej użyto psów tropiących. Jeden z nich podjął trop prowadząc do lasu. Trzy kilometry od domu w krzakach przewodnik tropiciela zauważył mężczyznę. Siedział skulony i zmarznięty. Był przemoczony, cały się trząsł. Na stopach miał jedynie skarpety. Kontakt z nim był utrudniony. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło niezbędnej pomocy. Decyzją lekarza mężczyzna przetransportowany został do szpitala w Straszęcinie.
52-letni mężczyzna odbywający karę pozbawienia wolności w półotwartym Zakładzie Karnym w Tarnowie Mościcach samowolnie oddalił się z jednego z zakładów pracy w miejscowości Mikołajowie gdzie pracował. Do zdarzenia doszło we wtorek. W wyniku podjętych przez tarnowskich policjantów działań z użyciem psów tropiących, niedługo po tym w lesie, w odległości około 2,5 kilometra od zakładu pracy został zatrzymany i ponownie osadzony w Zakładzie Karnym.
22 października odbyła się zapowiada przez nas uroczystość przekazania przez Prezydenta Tarnowa specjalistycznego sprzętu o wartości 6700 złotych dla Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP Tarnów. Szerzej pisaliśmy o tym w osobnej wiadomości.
W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego zdarzenia. Z mieszkania na 7 piętrze bloku przy ul. Westerplatte w Tarnowie spadła 55-letnia kobieta, która poniosła śmierć na miejscu. Czynności wykonane przez śledczych, którym przewodniczył Prokurator Rejonowy w Tarnowie pozwoliły wstępnie wykluczyć by do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:02:50
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html