Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pełnomocnik wyborcza PiS w powiecie broni swojej decyzji    -   27/10/2010
Oświadczenie Lucyny Malec
Bohaterka ostatnich wydarzeń związanych z rejestracją kandydatów PIS w powiecie tarnowskim, Lucyna Malec zabrała głos w sprawie, będącej od kilku dni najgoręcej dyskutowanym i komentowanym tematem tarnowskich mediów. Szefowa komitetu powiatowego i pełnomocnik wyborczy Prawa Sprawiedliwości wydała oświadczenie, w którym odnosi się do stawianych jej zarzutów. Przypomnijmy, posłowie Wojtkiewicz, Marianowska i Pilch oraz Starosta Kras i Adam Szpak złożyli w poniedziałek do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Lucynę Malec. Zarzucają jej oszustwo wyborcze, polegające na zamianie (w ostatniej chwili) list wyborczych w kształcie wynegocjowanym i zaakceptowanym przez różne gremia partyjne na listę ustaloną arbitralnie przez panią pełnomocnik. Lucyna Malec się broni. Jej oświadczenie cytujemy w całości i dosłownie.

Ogloszenie

Oświadczenie

Jako Przewodnicząca Komitetu Ziemskiego Prawa i Sprawiedliwość w powiecie tarnowskim zostałam na mocy upoważnienia otrzymanego od Pełnomocnika Wyborczego KW PIS Krzysztofa Sobolewskiego, umocowana do zgłaszania w naszym powiecie kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów oraz na kandydatów na wójtów, burmistrzów do właściwych terytorialnych komisji wyborczych.

Odnosząc się do informacji przekazywanych w mediach przez Pana Starostę Mieczysława Krasa informuję, że Pan Starosta zarejestrował w dniu 4 października 2010r. swój własny Komitet Wyborczy Wyborców Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa. Powołanie tego komitetu konkurencyjnego wobec Prawa i Sprawiedliwości było sprzeczne z decyzjami władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości.

Było to więc działanie nie lojalne wobec Prawa i Sprawiedliwości. Pan Starosta przez ostatnich kilka lat był biernym członkiem PIS. Nie wywiązywał się z obowiązków statutowych, nie płacił składek funkcyjnych. Nie utożsamiał się w swej działalności ze strukturami PiS. Od wielu miesięcy zachowywał się tak jakby jedną nogą był w PIS a drugą poza nią.

Mimo to w dobrej wierze prowadziłam rozmowy z Panem Starostą, mając nadzieję, że należy wiele poświęcić by znaleźć kompromis w przygotowaniu listy kandydatów do powiatu. Pan Starosta natomiast autorytarnie przedstawił listę kandydatów, którzy mieli mieć pierwsze trzy miejsca na liście. Oświadczył też, że jeśli lista nie będzie wyglądała tak jak on chce to wystartuje ze swojego komitetu. Dodam, że większość narzucanych przez niego na listę Prawa i Sprawiedliwości kandydatów w ogóle nie należało do PIS. Łączyło ich jedno -wszyscy to jego koledzy. Wobec braku woli jakiegokolwiek kompromisu po stronie Pana Krasa, ze smutkiem stwierdziłam, że w tej sytuacji jestem zmuszona zgłosić listy do powiatu bez Pana Starosty. Pan Kras nie był gotowy zawiązać kompromisu. Nie mogłam zgodzić się na dyktat Pana Starosty i na jego bezpodstawne wyeliminowanie wielu zaangażowanych działaczy PIS z list, czego kategorycznie domagał się Pan Kras.

Rzeczą kluczową dla mnie było aby na listach znalazły się osoby wykształcone oraz związanie z PIS, choć oczywiście widziałam możliwość przekazania na rzecz Pana Krasa kilku miejsc gdyby chciał zawrzeć kompromis. Niestety takiej woli nie było.

Dementuję też informacje podaną przez Pana Krasa, Posła Wojtkiewicza, Posła Pilcha, Pana Szpaka, że w tej sytuacji doszło do jakiejkolwiek porozumienia z Panem Starostą. Niestety nie doszło do porozumienia z uwagi na upór i nieprzejednane stanowisko Pana Krasa.

Żadna partia nie może zgodzić się na dyktat jakiegokolwiek starosty, który chce partii narzucać kształt list wyborczych, bez wykazania minimalnej woli kompromisu. Pragnę dodać, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory będę proponować współpracę w ramach Starostwa osobom, które będą dalej chciały profesjonalnie pracować na rzecz powiatu.

Z poważaniem,
Przewodnicząca Komitetu Ziemskiego Prawa i Sprawiedliwości
w Tarnowie
Lucyna Malec

fot. ze strony www.edwardczesak.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 35)Dodaj komentarz
(27-10-2010) :) :
jest pięknie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) obserwator :
kto pani napisałto oświadczenie ??? widocznie pani jest tak zachłanna na władzę dla siebie i córki szwagra że pani i kolesie czesak rojek też pchają swoje rodziny do władzy,wy nie chcecie nic zrobić dobrego dla powiatu !!!tylko dla siebie i rodzinki!!!!!!!!pani już raz pokazała swoją mondrość jak panią dziennikarze zrobili na szaro ,pokazai pani poni poziom inteligencji!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) mosiek-żyd :
buhaaa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) ali :
nie mów nic - zabawa trwa....:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) wyborca PIS :
należało się Krasowi i jego kolesiom!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) dobre :
http://www.rdn.pl/info_tarnow/ index.php?rdn=rdn_int201010495 1

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) wyborca bezpartyjny :
A za co to im się należało drogi wyborco PiS?? bo wierzyć tylko wypowiedzi jednej ze stron i na tej podstawie oceniać to chyba trochę za mało....nieprawdaż??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) niepisior :
I ta Pani ma rację.Pan Miecio sprywatyzował sobie PiS i trochę się zapomniał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) tadeusz :
Skoro Kras był nielojalny wobec partii to czego on się spodziewał. Dlaczego osoby będące przy władzy tak jak Pan Starosta mają decydować o listach. to jakieś błędne koło. I to jest demokracja?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) irudi :
lojalność wobec parti...matko boska!!! co to za brednie z czasów gierka....samorządowcy są od tego żeby coś robić budować drogi, mosty, służyć ludziom a nie być lojalnym parti. was w tym pisie już całkiem popieściło!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) cio :
Wobec kogo powinien być lojalny samorządowiec - wobec partii czy wobec wyborców ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) tadeusz :
on nie był lojalny wobec wyborców.! obiecywał miejsca na liście. wprowadzając w błąd ze on o tym decyduje. http://www.dziennik .krakow.pl/pl/aktualnosci/wybo ry-samorzadowe-2010/tarnowski/1066984-wspolnota-pojdzie-z-pis-em.htm To Starosta manipulował!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) adam :
CO Z CÓRECZKĄ NA JEDYNCE. LADNY PRZEKRĘT CO NA TO PIS

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) facio :
Krasowi woda uderzyła do głowy to prawda ,ale metody eliminacji są bolszewickie.RZuca to niechlubny cień na pis iw dodatku pani córeczka ,to podważa pani prawdomówność

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) wyborca PIS :
znam jej córkę. jest w porządku! ja nie widzę w tym nic dziwnego. w wyborach startują małżeństwa , bracia i nikt nie robi takiego wielkiego halo. Wyborcy zadecydują. Niech wygrają najlepsi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) postronny :
Pani Lucynko, a kto Panią ortografii uczył???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) tarnowianin :
jak dla mnie mozecie sie wszyscy pozabijac na wzajem ale jedyna madra osoba z calego tego towarzystwa jest posel Pilch i szkoda ze on nie startuje na prezydenta bo wygralby te wybory w pierwszej turze!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) irudi :
\"Mamyjednak wrażenie, że Lucyna Malec wzięła sobie po prostu do serca hasła polityki prorodzinnej. I postanowiła wspierać rodzinę za wszelką cenę, zgodnie z przykładem jaki przez wiele lat dawał prezes jej partii. Czyż można ją za to winić?\"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) ucieszony :
Zgłaszam dwie inicjatywy obywatelskie i jednocześnie oddaję je natychmiast P.T Redakcji Intarnetu/ jak se chce to niech wykorzysta i rozwinie/ Inicjatywa 1. RODZINA SAMORZĄDOWA- utworzenie /zgłaszanie/ przez internautów nazwisk kandydatów, którzy kandydują rodzinnie /żona, ciotka, szwagier syn, zięć/ i/ lub wystawiają swoich krewnych na przygotowanych przez siebie listach.Niech wszyscy wiedzą na kogo głosują i ocenią czy to działanie to nepotyzm, czy nie.................. Inicjatywa 2. NASZ PROGRAM -stworzenie przez internautów programu dla tarnowskich samorządowców. Czyli nie gruszki na wierzbie, które nam obiecują, tylko to, co my naprawdę chcemy i przedstawienie go kandydatom. A nuż który podchwyci. Pozdrawiam ucieszony

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) joj :
więc jak to jest z tym Krasem, ustalał listy, czy tylko leciał w bambuko ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) dd :
Pani Malec w swoim oświadczeniu starannie pomija fakt, że pan Kras był już na liści PiS i to na pierwszej pozycji, co wskazywałoby, że jednak jakiś kompromis został zawarty. Nikt przy zdrowych zmysłach nie negocjuje z kandydatem do ostatniej chwili, a jeśli nawet, to zwykła przyzwoitość nakazałaby powiedzieć mu jeszcze w tej ostatniej chwili, że niestety nie wyszło. Gdy wszystko jednak odbywa się gdzieś po drodze, po cichu, z wyciąganiem z rękawa innych list, to może budzić jedynie niesmak i całą masę domysłów. A jeżeli w dodatku w takich właśnie okolicznościach pojawiają się konotacje rodzinne - córka na pierwszym miejscu listy, to pozostaje jedynie wyrazić głębokie współczucie dla PiS za posiadanie w swoich szeregach tak \"pełnych polotu\" pełnomocników.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) pp :
Oczywiście, że było nazwisko Pana Krasa na pierwszej pozycji. Przecież sam się tam wpisał. A może zrobił to jednak Pan Szpak, który umie włączyć komputer?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) jmax :
Dziwie sie tylko, ze dopuszcza sie kolesi z Brzeska do rządzenia sie w Tarnowie, tak jak by naszych kolesi z tarnowa nie było? Niech sobie swojej działki pilnuje, podobno słynie z destrukcji w swoim regionie w szeregach kolegów :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) wyborca :
Pani Malec miała rację nie ujmując na liście kandydatów Pana Starostą Krasa. Jak obrazuje ukazywany materiał wykazał się on nielojalną postawą do partii z której rekomendacji piastuje urząd Starosty. Jakby tego było mało to swój start z listy PIS-u uzależniał od umieszczenia na nich swoich kolegów którzy nawet nie byli członkami PIS. Był to swoisty szantaż i próba wywarcia presji na władzach partii, lecz najbardziej boli mnię to że w tą rozgrywkę której celem jest obrona nielojalnego wobec swoich struktur Starosty M. Krasa została wciągnięta osoba o niewątpliym autorytecie i uczciwej postawie, Pani Poseł Barbara Marianowska. Ale też oczekuję wyjaśnień dlaczego osoba niesprawdzona dla PIS , mniemam że ze względu na wiek i jej krótką działalność partyjną tj. córka Pani Malec została tak wysoko umieszczona na liście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) jmax :
cała Polska sie z nich śmieje, a to rzutuje przede wszystkim na region i mieszkańców: http://wiadomo sci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,802 71,8579626,Matka_oswiadcza__ale_o_corce_milczy__Podmienionej.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) mit :
Cała polska śmieje się z Krasa, że taki doświadczony, a tak się dał ... . Wyborcza pomimo starań tego nie zmieni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) jmax :
zawsze są jakies jaja z PiS-em, jak nie poseł zostaje radnym, to jakaś kobieta podmienia listy o co tu w tym wszystkim chodzi? Gość z Brzeska mówi jak ma w Tarnowie wygladać samorząd....Wyborcy to zweryfikuja....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) Fkuzlak :
Znam sprawę od podszewki i będę bronił Pani Lucyny, ponieważ tak postąpiła jak mi jeszcze przed rejestracją list mówiła. A mówiła mi, że jest bardzo naciskana i atakowana prze Starostę jak i innych z jego otoczenia ludzi, którzy domagali się, aby zaakceptował listę ułożoną przez Pana Krasa. Mówiła też, że spotkała się nawet z próbą \"przekupstwa\", czyli postawiono ją przed faktem dokonanym - jakim, to już tylko Prokuratura może otrzymać taką wiedzę. Powiedziała mi też, że absolutnie nie ulegnie żadnym wpływom, ani szantażom i że da sobie radą. Postąpiła więc jak powiedziała i bardzo ją za to cenię. Jest teraz atakowana, bo nie ma żadnych powiązań i układów tym wpływowym \"lobby\", które mogło by ją \"wielbić\" (gdyby spełniła ich oczekiwania) i dlatego, że im nie uległa, to mszczą się w perfidny sposób. Gazety, które piszą o Niej te paszkwile \"dopuszczają\" się zniesławienia\" tj.art. 212 § 1.i § 2 Gazety i media nie mają prawa do publicznego oskarżania, kiedy nie znają stanowiska \"oskarżanej strony\"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) kolo :
hmmm....ta biedna uczciwa do granic pani na pierwszym miejscu zgłosiła córeczkę!!!! rzeczywiście istota czysta i godna podziwu . bierzmy wszyscy z niej przykład!!! psia mać! Idźmy dalej zgłaszajmy swoje rodziny!!!całe a co! Gdyby ta pani była taka uczciwa to w imie uczciwości nie wpisałaby córki na 1.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-10-2010) kuba :
PIEPRZE TAKI PIS, BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA BEZPARTYJNYCH, TYLKO SCCIGAŁA MI NIE LEZY, WIEC POZOSTAJE KOCHAM TARNOW. PIEP......C TAKĄ WŁADZE PO CZY PIS, JAK BEZCZELNIE SIE WYCINAJA, A TACY RADNI POWIATU CZY MIASTA POWINNI DOSTAC ZA DOJAZD ZWROTY PIENIEZNE I SICHER. WTEDY TOWARZYCHO ROZPIERZCHŁO BY SIĘ MOMENTALNIE. NA PEWNO NA PARTYJNYCH DARMOZJADOW NIE ZAGŁOISUJE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2010) tarnowiak :
Tak ma właśnie wyglądać uczciwość tej Pani? Doprawdy jakże to \"szlachetne\" z jej strony że umieściła swoją córeczkę na samej górze! Nic tylko podziwiać i brać przykład. Obrzydliwe, wstrętne i chamskie postepowanie. I aż dziw bierze, że ktoś taki jest w pisie. Nie wychwalajcie zatem jej \"cnót\" których nie ma, lecz wręcz przeciwnie należy jej współczuć, że jest taka małostkowa, taka zadufana w sobie, taka po prostu pusta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2010) Władek :
Wolę głosować na młodego prawnika znającego obce języki niż na POukładanego starostę. Naprawdę to nie żadna tragedia,że nie zostanie radnym ani starostą. Zawsze może wrócić do zawodu ratownika medycznego To piękny i potrzebny zawód

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2010) Władek :
A poza tym cóż to za zarzut że odbywała staż u posła Ziobry ,a choćby nawet ją rekomendował to co grzech? jeśli jest watrościową osobą to tym bardziej trzeba korzystać i promować młodych i ambitnych wykształconych ludzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2010) eradycator :
prawdziwi BOHATEROWIE przelewają krew za ojczyznę , tak jak zamordowany Marek Rosiak , i ofiary zamachu pod Smoleńskiem z prezydentem na czele , nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , , każdy ma swój rozum i sumienie , w wyborach parlamentarnych zagłosuję na Pana Adama

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2010) OSMAFIO :
Panie Władek, z językami obcymi to, paradoksalnie, proponuję daleko posuniętą ostrożność. Dla wielu prominentnych w Polsce, którzy mówią po polsku, tak naprawdę język polski, to język obcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947