Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Uroczysta, „tertilowska” sesja Rady Miejskiej    -   28/10/2010
Nagroda imienia T. Tertila
W piątek, 29 października, odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej oraz Powiatu Ziemskiego kadencji 2006-2010. Będzie ona połączona z uroczystym wręczeniem nagród w konkursie „Nagroda Imienia Tadeusza Tertila”, nagród przyznawanych od kliku lat za prace licencjanckie i magisterskie, poświęcone Tarnowowi.

Ogloszenie
>

„Nagroda Imienia Tadeusza Tertila” to ustanowiony w 2007 roku, w setną rocznicę objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila, konkurs na najlepsze prace licencjackie i magisterskie o tematyce związanej z Tarnowem. W tym roku kapituła konkursu wyróżniła dwie prace. W kategorii prac licencjackich najlepsza okazała się praca Grzegorza Klicha: „Ścieżka ekologiczna w Tarnowie-Mościcach” – absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Za pracę magisterską „Wielcy Doktorzy Kościoła Łacińskiego w sztuce kościołów powiatu tarnowskiego” nagrodę odbierze zaś Małgorzata Klimowicz, absolwentka Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej nawiązuje do wydarzenia z 30 października 1918 roku. Ówczesny burmistrz Tarnowa, Tadeusz Tertil, zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta, na której podjęto uchwałę, oddającą miasto do dyspozycji Państwu Polskiemu. W ten sposób Tarnów stał się pierwszym niepodległym miastem po I wojnie światowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(28-10-2010) Tarnowianin :
No to czyja córka lub syn z miejskich notabli w tym roku odbierze nagrodę Tertila ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-10-2010) Kandydat :
Moja !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2010) J.B. :
Gratulacje dla Pani Małgosi Klimowicz. Sądzę, że Pani swoją pracę opublikuje w Roczniku Tarnowski i będziemy, mogli zapoznać się z tym bardzo ciekawym tematem. Pani ma najładniejsze nogi w Muzem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2010) ed :
myślę, że wygra ktoś kto kryje się w nadchodzących wyborach pod tajemniczym oznaczeniem: 1.3.8. - każdy wie o kogo chodzi !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2010) tarnoviok :
dobrze, że wreszcie dostrzeżono prace związaną z tematyką proekologiczną :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947