To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Komplet kandydatów na urząd wójta i burmistrza gmin w powiecie tarnowskim    -   01/11/2010
Kto na wójta, kto na burmistrza ?
Od żadnego, jak w Żabnie i Tuchowie, do czterech, jak w Ciężkowicach. Tylu konkurentów w staraniach o fotel włodarza gminy mają dotychczasowi szefowie gminnych samorządów na terenie powiatu tarnowskiego. O reelekcję nie ubiegają się jedynie burmistrzowie Zakliczyna - Kazimierz Korman i Wojnicza - Zbigniew Nosek. Co ciekawe, przeciw wieloletnim samorządowcom często stają w tych wyborach osoby bardzo młode.

Ogloszenie
>

W Żabnie i Tuchowie zamiast wyborów jest plebiscyt. Przeciwko obecnym burmistrzom tych gmin Stanisławowi Kusiorowi i Mariuszowi Rysiowi nie stanęli żadni kontrkandydaci.

W innych gminach miejsko- wiejskich powiatu tarnowskiego jest jednak po kilku kandydatów.
W Radłowie, poza obecnym burmistrzem Zbigniewem Kowalskim, popieranym przez PSL są jeszcze 43-letni Bogdan Bujak i 52-letni Zbigniew Mączka.

W Wojniczu jest 4 kandydatów: uważany za "prawą rękę" ustępującego burmistrza Noska 41 letni Wiesław Armatys, 34-letni Marek Drwal (PiS), 54-letni Jacek Kurek i 51-letni dyrektor szkoły w Olszynach Krzysztof Samborski.

W Zakliczynie jest ostatecznie 3 kandydatów. Przeciw wiceburmistrzowi Stanisławowi Żabińskiemu, lat 57, stają: 52-letni przedsiębiorca ze Słonej Jacenty Dębosz i 49-letni Jerzy Soska, dyrektor ZSP. Mimo wcześniejszej deklaracji w wyborach burmistrza nie wystartuje Sylwester Gostek, obecny przewodniczący Rady Powiatu a na co dzień dyrektor szkoły w Paleśnicy. Przypomnijmy, Gostek był jedną z ofiar słynnej już podmiany list rejestrowanych w powiecie przez pełnomocniczkę PIS.

Aż 4 kontrkandydatów ma obecny burmistrz Ciężkowic, 59-letni Józef Szymański. Są to 55-letni Zbigniew Jurkiewicz (PSL), 55-letni Stanisław Korzeniowski, 27-letni Przemysław Truchan i tyle samo lat liczący Witold Zabawski.

Z tą samą konkurentką, co 4 lata temu zmierzyć się będzie musiał o fotel burmistrza Ryglic, Bernard Karasiewicz (PO). Dyrektorkę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach Teresę Połoską popierają m.in. PiS i PSL.

W Wierzchosławicach przeciw wójtowi Wiesławowi Rajskiemu (45 l.) stają 54-letni Jacek Bryl i 53- letni Józef Żurek.

Pewnym zaskoczeniem jest fakt, że jedynym konkurentem obecnego wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła (PIS) w wyborczym boju o urząd będzie znany, 45-letni dziennikarz Jerzy Kosiba (obecnie redaktor tygodnika TEMI, a wcześniej m.in. Gazety Wyborczej i Gazety Krakowskiej). Kosiba, mieszkający w Tarnowcu, stanął na czele KWW Gmina Tarnów Nasza Wspólna Sprawa.

W Pleśnej, obecny wójt Wiesław Zimowski (57 l.) ma dwóch konkurentów: 53-letniego Stanisława Burnata i 48-letniego kandydata PO Krzysztofa Sobczyka.

Młodych konkurentów mają obecni, wieloletni włodarze Lisiej Góry i Skrzyszowa.
W Lisiej Górze przeciwko kandydaturze wieloletniego wójta Stanisława Wolaka wystąpił zaledwie 26-letni właściciel biura projektów Arkadiusz Mikuła (KWW Nasza Gmina 2010), a w Skrzyszowie przeciwko Józefowi Gądkowi, 32-letni Marcin Kiwior.

Jednego konkurenta ma też wójt Gromnika, Bogdan Stasz. Tam, na czele gminy chce stanąć 45-letni Zbigniew Gotfryd.

Aż 4 osoby walczy o fotel wójta Szerzyn. Są to: obecny wójt Stanisław Kmiecik, 31-letni Grzegorz Gotfryd(szef wydziału strategii w Urzędzie Miasta Tarnowa, popierany przez PO), 59-letni Eugeniusz Pyzik, popierany przez PiS i 44-letni radny powiatowy Wacław Sychta.

Na drugim końcu powiatu, w Wietrzychowicach też jest 4 kandydatów. To dotychczasowy włodarz tej gminy 57-letni Leszek Zabiegała (PSL), 37-letni Andrzej Łucarz, 56-letni Józef Kapłon i 26-letni Tomasz Banek.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:20:14
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html