Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polonusi już na miejscu   -   06/9/2004
Do Tarnowa przybyło ponad 150 polonijnych dziennikarzy z całego świata. Dziś spotkali się w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (na zdjęciu moment przybycia) z Biurem Organizacyjnym, jutro o 9.00 w tym samym miejscu zainaugurują XII Światowe Forum Mediów Polonijnych. W Tarnowie przebywać bedą tylko do środowego poranka. Potem udadzą się na Pomorze.

Ogloszenie
>

Już dziś podczas krótkich prezentacji uczestników zainaugurowano dyskusję o aktualnej sytuacji poszczególnych skupisk polonijnych, ich problemach i potrzebach. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów - red. Jerzego Rzeszutę, wieloletniego rzecznika prasowego Forum i redaktora naczelnego miesięcznika "Kurier Dąbrowski", red. Feliksa Paszkowskiego, wydawcę "Mozaiki Berdyczowskiej" a także red. Zdzisławę Błaszkowską z Programu I Polskiego Radia.
Było też spotkanie z tarnowskim żeglarzem Andrzejem Kornasiem, który kilka dni temu wrócił z samotnego rejsu łodzią wiosłową przez Bałtyk.

Jutro uczestnicy Forum będą rozmawiać m.in. o roli mediów polskich w budowaniu więzi pomiędzy Polonią a krajem i promocji Polski w świecie. Otwarcia Forum dokona Wicemarszałek Senatu – Jolanta Danielak, która będzie mówić o polityce państwa polskiego wobec polskiej diaspory w świecie. Przewidywany jest także m.in. trójgłos z udziałem Antoniego Bartkiewicza, dyrektora TV Polonia, Michała Maliszewskiego, dyrektora Radia Polonia, Zbigniewa Bajki z Ośrodka Badań Prasoznawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Natomiast Prezes Zarządu Polskiej Agencji Prasowej S.A. Waldemar Siwiński przedstawi propozycje PAP dla mediów polonijnych.
Podczas uroczystości polonusom wręczone zostaną prestiżowe Nagrody Fidelis Poloniae ‘2004, rozstrzygnięte będą konkursy: XII Międzynarodowy Konkurs Literacki „Powroty do źródeł” oraz Konkurs na Reportaż z XI Światowego Forum Mediów Polonijnych, odbędzie się także konferencja prasowa sponsorów XII ŚFMP.
Po południu, w tarnowskim Ratuszu uczestnicy Forum spotkają się z prezydentem Tarnowa – Mieczysławem Bieniem a także redakcją „TeMI”, obchodzącą jubileusz 25 lecia działalności.
W środę rano goście Forum udadzą sie w podróż, na północ naszego kraju, do Trójmiasta, gdzie zaplanowano kolejne punkty programu tegorocznej imprezy polonijnej. Imprezy z roku na rok coraz większej, coraz głośniej promowanej w mediach na całym świecie i coraz bardziej prestiżowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(06-09-2004) Ania :
Tylko ś.p.Jurka zabrakło.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2004) no :
no wlasnie Jurka brakuje jak cholera

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2004) witko :
czy ktos wie co dalej z "kurierem dabrowskim"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2004) **** :
Jego już nie ma a życie toczy się dalej ......smutne ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2004) aaa :
Na pewno wszyscy uczestnicy Forum odczuli boleśnie brak red.J.Rzeszuty. Był on nietuzinkową postacią wśród swoich kolegów po fachu. Ciekaw jestem czy ktoś z dziennikarzy polonijnych wyrazi swoje opinie o nim na tej stronie internetowej.Zapraszam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl