To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z gminy Dębno    -   03/11/2010
Rekordowa kwesta
Ponad sześć tysięcy złotych zebrano podczas kwesty odbywanej się w niedzielę i w poniedziałek na cmentarzu w Dębnie. –To najlepszy wynik w dotychczasowej historii kwesty, który pozwoli nam na renowację kolejnego nagrobka zabytkowej nekropolii – mówi Marian Kurek, członek Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie, które od kilku lat prowadzi kwestę.

Ogloszenie
>


W tym roku warunki do zbierania datków były wymarzone. Piękna pogoda spowodowała, że cmentarz odwiedzało bardzo dużo ludzi. Kwestujący, wśród których byli pracownicy zamku w Dębnie Krystyna Gurgul, dyrektorzy kilku szkół z gminy Debno, sołtysi, urzędnicy i radni , zachęcali do wsparcia renowacji zabytkowych nagrobków i wręczali ulotkę informującą o kweście. Z reguły spotykali się z bardzo życzliwymi reakcjami. –Było sporo osób, które wrzucały datki więcej niż jeden raz – dodaje Marian Kurek.

Dochody z tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone na odnowienie neogotyckiego pomnika nagrobnego s. Stanisława Chodackiego, który znajduje się w złym stanie. Widoczne są duże ubytki piaskowca na postumencie, liczne spękania i rozwarstwienia. Całość pomnika pokrywa mech i liczne zabrudzenia. Pomnik ma formę wysokiego, dekorowanego, wielobocznego cokołu, na którym stoi figura Matki Boskiej Różańcowej. Od frontu w części środkowej cokołu płyta inskrypcyjna w formie tarczy herbowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 18:09:25
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html