Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nie chcą fabryki pod nosem   -   07/9/2004
Mieszkańcy Tuchowa podjęli akcję protestacyjną będącą odpowiedzią na obwieszczenie burmistrza gminy z dnia 6 sierpnia br. Obwieszczenie dotyczy wszczęcia postępowania administracyjnego (28 kwiecień br.) w sprawie wydania decyzji o budowie wytwórni mas bitumicznych. Inwestycja ta planowana jest przy ul. Długiej, na osiedlu domów jednorodzinnych.

Ogloszenie

Z udostępnionego raportu wynika, iż tego typu zakład stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, a także wpłynie na potwierdzoną ostatnimi badaniami czystość środowiska. Emisja dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, tlenku węgla wytwarzanych podczas procesów produkcyjnych spowoduje kilkakrotny wzrost stężenia tych gazów. Dodatkowo wystąpi skażenie środowiska takimi substancjami jak fenol, ksylen i toluen, a przede wszystkim rakotwórczym benzenem.

W Urzędzie Gminy w Tuchowie swoje listy protestacyjne składają organizacje społeczne i stowarzyszenia. Podczas niedzielnej akcji przeprowadzonej w miejscach publicznych zebrano ok. 1500 podpisów. Do 13 września będzie trwać zbieranie podpisów na terenie miasta i sąsiednich wiosek. Natomiast w najbliższy czwartek, tj. 9 września, o godz. 19.30 w sali pielgrzyma przy tuchowskim sanktuarium z inicjatywy działaczy społecznych odbędzie się zebranie mieszkańców z władzami miasta i gminy. (Z.KRZEM)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(07-09-2004) hiryu :
miejsca pracy cacy ?? ale smród to ble ?? No i jak tu nie mówić że w Polsce niczego się nie da zrobić .....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2004) lokut :
wszystko swietnie ale jezeli faktycznie ten zaklad ma funkcjonowac obok domow to nie dziwie sie protestom !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2004) arago :
Miejsc pracy ma byc podobno 6. Prawdopodobnie nie beda obsadzone ludzmi z Tuchowa. Chyba nie dziwne ze mieszkancy protestuja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2004) WIN :
Burmistrz obwieścił... a gdzie mowa o akceptacji i badaniach sanepidu i planie przestzrennym w oparciu o symulacje ekologiczne?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2004) cqi :
W Polsce ludzie protestują przeciwko wszystkiemu : budowie cmentarza, supermarketu, przekaźnika telefoni cyfrowej, autostrady, fabryki itd. itp. Jednak gdy przyjdzie co do czego to tylko potrafią narzekać!! : że ceny za wysokie, że komórka nie działa, że drogi złe, że PRACY NIE MA!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl