Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Po wielomiesięcznej modernizacji oficjalnie otwarto w Mościcach podwoje największego centrum kultury i sztuki w regionie    -   08/11/2010
Jeszcze MCK, ale wkrótce CSM
Z udziałem wielu znamienitych gości w piątek popołudniu dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanej siedziby Mościckiego Centrum Kultury. Z powodów formalnych ta nazwa używana będzie oficjalnie jeszcze przez kilka lat, ale nieoficjalnie placówka już teraz zmienia nazwę na Centrum Sztuki Mościce. Modernizacja MCK trwała niemal 3 lata i kosztowała 23 miliony złotych. -Podjęto ją po to, by stworzyć w Małopolsce nowoczesny ośrodek dla sztuki i artystów, a także by uratować zniszczony budynek - mówi dyrektor Centrum Agnieszka Kawa.

Posłuchaj odpowiedzi marszałka M.Nawary na pytanie, jak jego zdaniem spożytkowane zostały fundusze przeznaczone na modernizację obiektu a także o to, na jakie fundusze może liczyć zmodernizowana placówka w nowych budżetach województwa :

Ogloszenie

Mościckie Centrum Kultury zmodernizowano dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Małopolskiego (od 3 lat nowego właściciela obiektu) i „Funduszom Europejskim dla Małopolski”. Generalnym wykonawcą była firma ABM Solid S.A., a projekt architektoniczny przygotowała „Karpla” Konsulting Sp. z o.o. Nowoczesne rozwiązania przestrzenne obiektu i jego multimedialne wyposażenie dały w efekcie: 600-osobową salę teatralno - koncertową ze sceną i zapleczem, foyer, salę multimedialną, kameralną salę koncertową, przestrzeń wystawienniczą, sale baletowe, dydaktyczne, kinowe (w obiekcie jest teraz druga, mniejsza sala seansów) z projektorem cyfrowym. Zainstalowane zostały specyficzne instalacje mechaniki, oświetlenia i nagłośnienia scen, systemy ekspozycyjne, udogodnienia dla niepełnosprawnych, instalacje kontrolujące klimatyzację i wentylację, system zarządzania energią, sygnalizacji włamania i napadu, alarmowania pożarowego oraz telewizji dozorowej. Dzięki integracji tych systemów, możliwości zarządzania ich zasobami w ramach tzw. „Building Management System” powstał „inteligentny budynek”. Obiekt o kubaturze 26 000 m sześc. i powierzchni 8000 m kw., odzyskał nowoczesny wygląd dzięki przebudowie elewacji, dachów, tarasów i otoczenia.
-Rok 2010 kończy w 40-letniej historii Mościckiego Centrum Kultury etap lokalnego domu kultury, a rozpoczyna okres Centrum Sztuki Mościce – nowoczesnej, dynamicznej Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego - deklarują gospodarze obiektu. Zobacz film promocyjno - reklamowy, dokumentujący poczatki, modernizację i stan obecny oraz profil działalności instytucji:


W uroczystym otwarciu odremontowanego obiektu wzięło udział wielu notabli z m.in. ministrem skarbu Aleksandrem Gradem, małopolskimi parlamentarzystami i samorządowcami, na czele z marszałkiem województwa Markiem Nawarą oraz szczególnie zasłużonym dla MCK wicemarszałkiem Romanem Ciepielą. Poświęcenia zmodernizowanej placówki dokonał osobiście Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc.
Specjalne życzenia w formie nagrania video przesłali uczestnikom uroczystości w Mościcach m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski i jeden z najsłynniejszych na świecie polskich twórców - Jerzy Skolimowski.
Po uroczystym przecięciu wstęgi dokonanym przez marszałka Marka Nawarę, dyrektor Agnieszkę Kawę i prezesa ABM SOLID SA (wykonawca robót) Marka Pawlika, grono VIPów i innych gości zwiedziło nowe wnętrza MCK.

Wieczorem odbyła się uroczysta Gala otwarcia z udziałem wielu znakomitych artystów. Wieczór uświetnili m.in. Dariusz Bugalski, Andrzej Dudziński, Janusz Fogler, Wojciech Pszoniak, Orkiestra „Kukla Band” pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Częścią Gali był również wernisaż wystawy „Asamblage” Andrzeja Dudzińskiego inaugurujący Jubileusz 40 lecia pracy artystycznej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 19)Dodaj komentarz
(08-11-2010) imadło :
Och jak wielu euro-ekspertów odnalazło się w tarnowskim centrum kultury i przymilnie zęby szczerzą do wyborców ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2010) hitrus :
Cóż to za dobrodzieje nam urośli.Nie chcieli dopuścić do zniszczenia budynku.A nie wystarczyło o niego po prostu dbać przez ostatnie 20 lat? Jak zwykle na otwarciu I Sekretarz (obecnie nazywany Ordynariuszem) i Władze Wojewódzkie. Ale choćby nie wiadomo ile kropili, to i tak ducha budowniczego tego gmachu Pana Stanisława OPAŁKI nie przegonią z ludzkiej pamięci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2010) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
hitrusie - dodaj jeszcze przykład modernistycznej architektury kolejowej zaliczanym do perełek w swej klasie zabytków współczesnej architektury ...... jesli masz pomysł jak to zagospodarować.... ja bym tam zrobił dyskotekę , ale - brak kasy /czyt. inwestora/, i zbyt blisko tory :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) Supernowa :
Ten nowy kolorowy gmach MCK kojarzy mi się z ruskim kiczem. Osoba, która zaakceptowała projekt ma fatalny gust.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) Tarnowianin :
A ja myślę, że na tak uroczystą chwilę mogli przygotować ciekawszy program. Żałuję, że się tam wybrałem. Strata czasu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) Polo :
Gmach jest zajebisty, nie znacie sie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) Supernowa :
a słowo zajebisty kojarzy mi się z Michałem Wiśniewskim, czyli to wciąż ta sama kiczowata estetyka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) polo :
Moze tobie sie kojarzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) ehrm :
Wychodzi na to , ze kultura i sztuka wysoka, konczy sie na Bialej - dalej na wschod to juz Ukraina.....Miasto powiatowe Tarnow jest wiec tylko powiatowe, nie Malopolskie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) baba :
powinno się podać do publicznej wiadomości kto był projektodawcą tego budynku. Coś tak koszmarnie kiczowate te kolory ta forma nie wiadomo co mówiąca ani to nowoczesność ani klasyka po prostu powrót do najgorszych lat komuny w środku to samo proszę zwrócic uwagę na wystrój kawiarni (zdjęcia) co to jest ? komuna i to z najgorszych lat, chyba że to takie przedsięwziecie. Kto poparł ten projekt tą elewacje te schody jak na peronie czekam naodp. i ile to kosztowało jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to 100 razy był lepszy poprzedni .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) imadło :
Gmach przybrał cukierkowaty wyraz z dziecinną estetyką przypominającą japońskie kiczowate filmy grozy o Godzilli i Mechagodzilli, ale co najważniejsze - jego lokalizacja jest nieporęczna, na uboczu miasta z dala od ludzi, osiedli, szkół, w krajobrazie przemysłowo-nijakim, między śmierdzącymi zakładami azotowymi, wrzaskliwym stadionem miejskim i stukotem wagonów na skarpie kolejowej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) polo :
Gmach jest ekstra, nie macie gustu chyba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) hombre :
Dobra, teraz tak - ilu tarnowian skorzysta z tego obiektu???? Ja nie zamierzam, chociaż mieszkam w Mościcach. Może do kina bym poszedł, ale na co, skoro tam wałkują jeden film (kiczowaty) przez cały miesiąc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2010) diablo :
ten gmach już pojawił się na liście makabryły roku, notowania miał wysokie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2010) sewiii :
mnie też się nie podoba, bezguście, które nijak nie wpisuje się w otoczenie, w klimat Mościc. Nie sztuka podpatrzeć obiekty w Polsce i skopiować je do tarnowa, SZTUKĄ jest wymyślić coś oryginalengo, na miarę tego miasta, no cóż ....żal :(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2010) HET :
Odsłona pierwsza. Moje Ukochane Mościce. \"Mościce: \"dzielnica - ogród\" \"Wraz z rozpoczęciem budowy fabryki, już w maju 1927r. zaczęto wznosić pierwsze budynki tzw.\"osiedla przyfabrycznego\". Ideą projektujących je architektów i budowniczych było stworzenie mającym tu zamieszkać ludziom jak najlepszych warunków życia. Całe Mościce miały być przyjazną \"Dzielnicą - ogrodem\", stąd też duża ilość pasów zieleni oraz parki: Kwiatkowskiego w centrum Mościc, hr Muchy oraz Sośnina na południu.\"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2010) HET :
Odsłona druga. Moje Ukochane Mościce. \\\"W sąsiedztwie ogromnych zakładów zbudowano przedzielone pasami zieleni kamienice i wille dla pracowników. Był też dom kultury, Dom Chemika – hotel, w którym gościli prezydent Mościcki oraz Eugeniusz Kwiatkowski, późniejszy dyrektor mościckich azotów, park publiczny, kościół, cmentarz, infrastruktura handlowa i usługowa. Przedwojenna zabudowa Mościc do dziś jest enklawą harmonijnej architektury o ludzkiej skali, przykładem humanistycznego czy też humanitarnego budownictwa i aranżacji przestrzeni.\\\" cdn.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2010) hitrus :
Przed wojną była tylko kaplica na terenie Państwowej Fabryki Związków Azotowych. Kościół zbudowano po wojnie z dużą pomocą dwóch dyrektorów Azotów o imieniu Stanisław. Bylo to Stanisław Anioł (niewirzący) i Stanisław Opałko( przyjaciel infułata INDYKA)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) TCK :
DO IMADŁO: To nie jest Tarnowskie Centrum Kultury!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl