To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert IRA w Klikowej   -   07/9/2004
Koncertem wciąż niezmiernie popularnej grupy IRA zakończył się w niedzielę w Klikowej XVII Parada Konna. Koncert wynagrodził licznie przybyłej publiczności, szczególnie młodym ludziom niektóre logistyczne i organizacyjne niedociągnięcia Parady. Ukoronowanie sympatycznej imprezy wypadło bardzo okazale a Artur Gadowski i pozostali muzycy dostarczyli publiczności dokładnie tego, czego oczekiwała.

Ogloszenie
>

W ciągu ostatnich kilku sezonów imprez plenerowych IRA gra tyle koncertów, że niezwykle uzasadnione wydają się być obawy o popadanie w rutynę. Jednak spółka: Gadowski-Sujka-Owczarek + współpracujący z nią gitarzyści (którzy nie mają statutu członka zespołu), rozwiewa je profesjonalnie. W Klikowej też nie zawiedli i zaprezentowali 100 minut krajowego rocka na wysokim poziomie.

Na koncert, poza klasycznymi kompozycjami z pierwszej połowy lat 90-tych (Mój dom, Nadzieja), złożyły się piosenki z okresu solowej działalności Artura Gadowskiego (Ona jest ze snu, Szczęśliwego Nowego Jorku), także te przygotowane na najnowszą płytę zespołu (Ikar), oraz zapożyczone z repertuaru innych wykonawców (Venus). Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do ubiegłorocznej trasy, nie grają już utworu Tadeusza Nalepy – Oni zaraz przyjdą tu.

Publiczność sprawiała wrażenie bardzo zadowolonej. Nie bez powodu – zespół dobrał bardzo dobrze repertuar. Muzycy zagrali z dużym ogniem i mocą, a to stanowi przecież sedno koncertów rockowych. Te fakty tłumaczą, dlaczego IRA tak często jest zapraszana na rozmaite okazje. Szkoda tylko, że żaden z muzyków nie uraczył słuchaczy ani jednym dłuższym solowym popisem.

Tradycyjnie główną cześć koncertu zakończyła Nadzieja, zaś pierwszy bis sfinalizował cover Venus. Publiczność domagała się jeszcze przynajmniej jednej piosenki, wywołując Gadowskiego na drugi bis. Ten jednak nadmieniając, że na scenie są problemy z odsłuchem, zaintonował: Deszcze niespokojne, potargały sad..., czyli piosenka z jego dzieciństwa, którą przygotowywał nie dawno na specjalny koncert w ramach festiwalu w Opolu. I to był już definitywny koniec tego, pod każdym względem udanego, koncertu.

Relację z koncertu przygotował Bartłomiej Biga. W "Fotowydarzeniach" można już oglądać galerię fotografii z koncertu IRA w Klikowej. Zapraszamy tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 09:55:40
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html