Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert IRA w Klikowej   -   07/9/2004
Koncertem wciąż niezmiernie popularnej grupy IRA zakończył się w niedzielę w Klikowej XVII Parada Konna. Koncert wynagrodził licznie przybyłej publiczności, szczególnie młodym ludziom niektóre logistyczne i organizacyjne niedociągnięcia Parady. Ukoronowanie sympatycznej imprezy wypadło bardzo okazale a Artur Gadowski i pozostali muzycy dostarczyli publiczności dokładnie tego, czego oczekiwała.

Ogloszenie
>

W ciągu ostatnich kilku sezonów imprez plenerowych IRA gra tyle koncertów, że niezwykle uzasadnione wydają się być obawy o popadanie w rutynę. Jednak spółka: Gadowski-Sujka-Owczarek + współpracujący z nią gitarzyści (którzy nie mają statutu członka zespołu), rozwiewa je profesjonalnie. W Klikowej też nie zawiedli i zaprezentowali 100 minut krajowego rocka na wysokim poziomie.

Na koncert, poza klasycznymi kompozycjami z pierwszej połowy lat 90-tych (Mój dom, Nadzieja), złożyły się piosenki z okresu solowej działalności Artura Gadowskiego (Ona jest ze snu, Szczęśliwego Nowego Jorku), także te przygotowane na najnowszą płytę zespołu (Ikar), oraz zapożyczone z repertuaru innych wykonawców (Venus). Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do ubiegłorocznej trasy, nie grają już utworu Tadeusza Nalepy – Oni zaraz przyjdą tu.

Publiczność sprawiała wrażenie bardzo zadowolonej. Nie bez powodu – zespół dobrał bardzo dobrze repertuar. Muzycy zagrali z dużym ogniem i mocą, a to stanowi przecież sedno koncertów rockowych. Te fakty tłumaczą, dlaczego IRA tak często jest zapraszana na rozmaite okazje. Szkoda tylko, że żaden z muzyków nie uraczył słuchaczy ani jednym dłuższym solowym popisem.

Tradycyjnie główną cześć koncertu zakończyła Nadzieja, zaś pierwszy bis sfinalizował cover Venus. Publiczność domagała się jeszcze przynajmniej jednej piosenki, wywołując Gadowskiego na drugi bis. Ten jednak nadmieniając, że na scenie są problemy z odsłuchem, zaintonował: Deszcze niespokojne, potargały sad..., czyli piosenka z jego dzieciństwa, którą przygotowywał nie dawno na specjalny koncert w ramach festiwalu w Opolu. I to był już definitywny koniec tego, pod każdym względem udanego, koncertu.

Relację z koncertu przygotował Bartłomiej Biga. W "Fotowydarzeniach" można już oglądać galerię fotografii z koncertu IRA w Klikowej. Zapraszamy tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(08-09-2004) kasia :
IRA jak zawsze wypada bombowo!! Dzieki chlopaki :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2004) aga :
to byl moj 5 koncert IRY jak zwykle bardzo udany oplacalo sie jechac az z rzeszowa zeby moc sie super bawic przy rytmach wspanialej muzyki dzieki Gadziu za fotki!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2004) mala :
no i było boooosko :)))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2005) KalwIRA :6728521 
Było naprawdę świetnie i cudownie, chłopcy beli jak zawsze boscy....gorące całusy dla nich.. idla wszystkich którzy byli na koncercie!!dzięki!!!MOCNO pozdrawiam!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl