To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dokonywali rozbojów na przepustce z Pogotowia Opiekuńczego    -   08/11/2010
Tygodniowa Kronika Policyjna
Niepokoją przypadki przestępstw, dokonywanych z udziałem nastolatków – przestępstw niekiedy nawet nie zgłaszanych Policji. Pal sześć, gdy są to „wygłupy”, w których ofiarami są jedynie ich pomysłodawcy – jak miało to np. miejsce w przypadku pijanego 17-latka, który jadąc w Biskupicach Radłowskich motorowerem, holował pijanego 19-letniego rowerzystę. Gorzej, gdy dochodzi do rozbojów w wykonaniu 14- czy 15-letnich „młodzieńców” - jak miało to miejsce 4 listopada rano na ul. Bema w Tarnowie. Policja zatrzymała również sprawców rozbojów, których dokonywało w zeszłoroczne wakacje dwóch braci, dziś mających po 15 i 17 lat, wraz ze swoim 17-letnim kolegą. Nieletni przestępcy trzykrotnie napadli na 66-letniego, mieszkającego samotnie mężczyznę. Zdarzenia te nie były zgłaszane Policji. Wszyscy trzej dokonywali tych czynów podczas... przepustek z Pogotowia Opiekuńczego. Ze swojej strony przypomnijmy, że początkiem października tego roku uroczyście otwarto nową siedzibę Pogotowia Opiekuńczego wraz ze zlokalizowaną w tym samym budynku Bursą Międzyszkolną... Czekamy na „pedagogiczne” efekty tej magistrackiej inwestycji.

Ogloszenie

Kradzieże
Nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego w Sikorzycach forsując okiennicę. Ukradli 14-calowy telewizor, dwie butelki alkoholu i odstraszasz gryzoni. Starty na szkodę mieszkańca Mielca wycenione zostały na 1500 złotych.
Łupem włamywacza padł także radioodtwarzacz samochodowy wartości 300 złotych, który sprawca zabrał poprzedniej nocy z Renault Clio stojącego na osiedlowym parkingu przy ul. Rolniczej w Tarnowie.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 16 i 17-latka, którzy są podejrzani o dokonanie dwóch kradzieży metodą „na wyrwę”. Do pierwszej z nich doszło początkiem października na ul. Krakowskiej w Tarnowie. Pokrzywdzona kobieta wracała wieczorem do domu kiedy utraciła torebkę m.in. z dowodem osobistym, legitymacją ubezpieczeniową, okularami, kluczami, gotówką w kwocie 300 złotych. Do drugiej „wyrwy” doszło końcem października na ul. Wolickiej w Wojniczu. Powracająca z pracy kobieta pozbawiona została m.in. torebki , dowodu osobistego, 320 złotych gotówki. W wyniku działań operacyjnych sprawcy zostali zatrzymani. Zarzuty pomocnictwa usłyszał także ich 17-letni kolega, który ułatwiał im popełnianie przestępstw zapewniając dowóz w rejon miejsca przestępstwa samochodem. Przedmioty skradzione w Tarnowie, oprócz gotówki zostały odzyskane. Sprawcy przyznali się do zarzutów.
W miejscowości Woźniczna nieznani sprawcy wycięli i zabrali z prywatnego lasu drzewa - 2 buki i graba. Starty na szkodę mieszkańca miejscowości oszacowano na 400 złotych. Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o kradzież – 38 i 58-latka, mieszkańców Łowczówka. Odzyskali także utracone drzewo.

Zniszczenie mienia
Policjanci z Wydziału dw Walki z Przestępczością p-ko Mieniu komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch 15-latków, którzy uszkodzili żaluzję antywłamaniową w drzwiach jednego z zakładów fryzjersko-kosmetycznego na ul. Jasnej w Tarnowie, malując po niej farbą. Starty wyceniono na 500 złotych. Po wykonaniu czynności procesowych nieletnich przekazano opiekunom. Do zdarzenia doszło w sierpniu tego roku.

Napady, rozboje
4 listopada rano na ul. Bema w Tarnowie nieznani sprawcy napadli na 15-letniego chłopaka. Bili go pięściami po głowie i kopali po brzuchu, a potem zabrali wart 200 złotych telefon komórkowy. W wyniku działań podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymani zostali podejrzewani o dokonanie rozboju sprawcy. Obaj są mieszkańcami miasta i mają 14 i 15 lat. Trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Trwając czynności zmierzające do odzyskania skradzionego telefonu.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód ustalili sprawców rozbojów, do których dochodziło w wakacje zeszłego roku. Dwaj bracia, dziś 15 i 17-letni oraz ich 17-letni kolega, wychowankowie Pogotowia Opiekuńczego trzykrotnie napadli na 66-letniego mieszkającego samotnie mężczyznę, któremu ukradli łącznie 2 tysiące złotych. Zdarzenia te nie były zgłoszone Policji. Do rozbojów dochodziło w Tarnowie, w mieszkaniu pokrzywdzonego. Sprawcy pukali do drzwi, potem siłowo wpychali ofiarę do środka, jeden przytrzymywał go na podłodze, drugi szukał gotówki, trzeci „stał na czatach”. Skradzione pieniądze dzielili między siebie. Do czynów dochodziło w porze popołudniowej, podczas udzielanych chłopcom przepustek. ”Wiemy też, że dwukrotnie nie udało się im zrealizować zamierzenia - raz nie zostali wpuszczeni do mieszkania, innym razem - pokrzywdzony widząc chłopców w rejonie miejsca zamieszkania przeczekał w ukryciu aż sobie pójdą. Był z nimi wtedy 15-letni kolega. Ze względu na młody wiek odpowiedzą przed sądem dla nieletnich” - pisze rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska.

Za kółkiem
2 listopada w Gorzycach policyjny patrol z Żabna zatrzymał 49-letniego rowerzystę, mieszkańca tej miejscowości który poruszał się po drodze publicznej wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi prowadzenia rowerów.
3 listopada w Biskupicach Radłowskich 19-letni mieszkaniec miejscowości jechał ul. Bohaterów Września rowerem trzymając się kierującego motorowerem 17-latka. W pewnym momencie utracił panowanie i wywrócił się doznając pęknięcia kości czaszki. Trafił do szpitala w Tarnowie. Badanie obu kierujących wykazały, że rowerzysta miał w organizmie 1.5 promila, motorowerzysta zaś blisko promil.
4 listopada przed godz. 20.00 kierująca Oplem Vectrą, 28-letnia mieszkanka Tarnowa jadąca ul. Warszawską w Brzozówce, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i uderzyła w VW Caravelle, którym poruszał się 26-letni tarnowianin. W wyniku zderzenia VW uderzył w poprzedzającego go Peugeota, który zatrzymał się na jezdni sygnalizując zamiar skręcenia w lewo, w ul. Akacjową. Kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu. Zarówno kierowca Peugeota -29-letni tarnowianin jak i pozostali prowadzący byli trzeźwi. W wypadku ucierpiały: pasażerki VW – 53-letnia tarnowianka (złamanie kości nosa) i 25-latka (ogólne potłuczenia ciała) oraz kierująca Oplem (ogólne potłuczenia ciała). Wszystkie panie po udzieleniu pomocy medycznej opuściły szpital.
W sobotę rano jadąca chodnikiem na rowerze, 9-letnia dziewczynka zjechała nagle na jezdnię, w wyniku czego doszło do zderzenia z poruszającym się w tym samym kierunku VW Passatem, który prowadził 26-letni tarnowianin. Dziewczynka doznał wstrząśnienia mózgu i pozostała w szpitalu na obserwacji. Do wypadku doszło w Koszycach Wielkich na ul. Łąkowej.

Narkotyki
W sobotni wieczór policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali w rejonie jednej ze stacji paliw przy ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie17–letniego mieszkańca Ładnej, który posiadał przy sobie 1,67 i 0,26 grama netto marihuany oraz 19-letniego tarnowianina przy którym ujawniono 0,94 gramy marihuany. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Różne
W Rzepienniku Suchym, w rowie przy drodze w pobliżu domu ujawniono zwłoki 38-letniego mieszkańca miejscowości. Odnalazł je sąsiad jadący drogą ciągnikiem rolniczym. Wykonane na miejscu czynności procesowe wstępnie wykluczyły, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Najprawdopodobniej mężczyzna wpadł do rowu uderzając głową w kamień. Zwłoki zabezpieczono do badania sekcyjnego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:36:11
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html