To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza inicjuje unikalny program popularyzacji Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem    -   10/11/2010
Nie kuś raka!
Czy wiesz, że co 4 Europejczyk umiera na raka? Czy masz świadomość, że 89-90% nowotworów złośliwych wynika z niewłaściwego stylu życia, w tym nałogu palenia, złego odżywiania, braku ruchu? Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza inicjuje unikalny program popularyzacji Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Ogloszenie

W odpowiedzi na te dramatyczne dane opracowany został specjalny program zapobiegania zachorowaniom. Celem programu jest dotarcie do każdego mieszkańca subregionu tarnowskiego poprzez dzieci i młodzież. Dzieci mają bowiem często większy wpływ na zachowania zdrowotne dorosłych niż dorośli na dzieci. Dotarcie z informacjami o zagrożeniach do dzieci jest też szczególnie ważne zew względu na fakt, że łatwiej wpadają w nałogi, które później stają się przyczyna chorób nowotworowych. Obecnie w Polsce obserwuje się dynamiczny wzrost zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe.

  Założenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem obejmuje promocję właściwych podstaw zachowania prozdrowotnego tj.
1. Nie pal.
2. Wystrzegaj się otyłości.
3. Uprawiaj ćwiczenia fizyczne.
4. Spożywaj więcej warzyw i owoców.
5. Nie pij alkoholu.
6. Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.
7. Unikaj substancji rakotwórczych.
8. Udział w programach szczepień ochronnych.

  Organizacja realizacji programu jest bardzo dużym przedsięwzięciem polegającym na dotarciu do każdego z 80.000 dzieci subregionu tarnowskiego poprzez 4.000 nauczycieli, którzy zostaną przygotowani przez 50 liderów Programu. Natomiast liderzy zostaną przeszkoleni przez Kierownika Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego prof. dr hab. n. med. Leszka Kołodziejskiego ze szpitala św. Łukasza. Do wszystkich szkół zostaną dostarczone materiały edukacyjne w formie dostosowanej do wieku uczniów w postaci książeczek i komiksów. Program zostanie zakończony konkursem w wyniku którego wyłonione zostaną szkoły, które zaproponują najlepszy sposób wdrożenia w życie założeń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Laureaci otrzymają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:58:37
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html