To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Podsumowania prezydentury R.Ścigały część pierwsza: Gospodarka i rozwój    -   12/11/2010
Prezydent przed metą ... (1)
Kilka dni temu udało mi się przez kilkadziesiąt minut porozmawiać z prezydentem Tarnowa Ryszardem Ścigałą. Jak można się domyślić, rozmowa dotyczyła mijającej właśnie kadencji. Zdążyłem zadać tylko część z przygotowanych pytań, na które odpowiedzi miały pomóc prezydentowi, mnie i słuchającym nas później inTARnautom w próbie kompleksowego podsumowania tej prezydentury. W oczekiwaniu na możliwość dokończenia tej (chyba) ciekawej rozmowy, prezentujemy zapis tego, o czym udało się już z prezydentem porozmawiać. Punktem wyjścia uczyniłem słowa Ryszarda Ścigały, który niedawno triumfalnie ogłosił, że udało mu się dokonać ... więcej niż planował 4 lata temu! Odwołując się z jednej strony do treści zawartych w dokumencie programowym Ryszarda Ścigały z 2006 roku i - z drugiej strony - do obecnych statystyk i faktów, chciałem sprawdzić, czy wszystkie deklaracje złożone 4 lata temu rzeczywiście doczekały się realizacji ...

Posłuchajcie pierwszej (i mam nadzieję nie ostatniej) części rozmowy o prezydenturze Ryszarda Ścigały [41 minut 19 sek.] :

Ogloszenie

Podczas ponad 40-minutowej rozmowy "prawie" zamknęliśmy z Ryszardem Ścigałą tematy gospodarcze. Prezydenta pytałem m.in. o to, jak tłumaczy wzrost bezrobocia w mieście, niskie pozycje Tarnowa w wielu rankingach ekonomicznych, słabą kondycję tarnowskich przedsiębiorców, głównie tych drobnych, oraz brak nowych inwestorów z sektora tzw. wysokich technologii. Nie mogło też zabraknąć pytań o ostatnie podwyżki podatków oraz celowość i sposób organizacji realizowanych inwestycji miejskich a także o poziom zadłużenia, które pod koniec roku przekroczy prawdopodobnie 250 milionów złotych i o ewentualne zagrożenia z tego tytułu dla miasta.
Czy Tarnów stać na trwający obecnie w mieście boom inwestycyjny ? Czy możliwość przecięcia wstęgi na ukończonej budowie przed wyborami jest wartością samą w sobie ?
Jak Ryszard Ścigała odpowiedział na te i wiele innych pytań - dowiecie się, słuchając zapisu rozmowy, do czego zapraszamy.

Wciąż mam nadzieję na dokończenie tej rozmowy, cierpliwie czekając na telefon z magistratu i umożliwienie mi ponownego spotkania z Prezydentem. Rozmowa, będąca próbą kompleksowego zreasumowania czteroletniej kadencji, ma swoje prawa co do swej obszerności.
W drugiej części rozmowy chciałem zapytać Ryszarda Ścigałę przede wszystkim o styl tej prezydentury. Mam nadzieję, że będzie to możliwe w najbliższych dniach, a może nawet godzinach. Z oczywistych względów rozmowa taka, po 21 listopada straci wiele ze swoich przynajmniej potencjalnych walorów ...
Piotr Dziża

Na zdjęciu fragment uroczystości oficjalnego objęcia urzędu Prezydenta Miasta Tarnowa przez Ryszarda Ścigałę w tarnowskim Ratuszu, 4 grudnia 2006 r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, May 22, 2024 15:24:18
IP     : 44.221.70.232
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html