To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Remont na Matki Bożej Fatimskiej zakończony, ciąg rowerowo-pieszy wzdłuż Wojska Polskiego również gotowy    -   17/11/2010
Wieści z tarnowskiego magistratu
Zakończyły się prace remontowe przy al. Matki Bożej Fatimskiej. Inwestycja, która rozpoczęła się końcem sierpnia, jest teraz w trakcie odbioru technicznego. Kierowcy mogą już jednak poruszać w tym rejonie bez przeszkód – informuje tarnowski magistrat. Można już też korzystać z nowo wybudowanego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego. To najwygodniejsza w użytkowaniu z oddanych w tym roku inwestycji tego typu.

Ogloszenie
>

Definitywnie zniknęły niedogodności dla kierowców na ulicy Matki Bożej Fatimskiej. Organizacja ruchu drogowego wróciła tam do stanu sprzed remontu. Ulica zyskała nową, równą nawierzchnię asfaltową, a piesi poruszają się tam po wyremontowanych chodnikach. Na odcinku od ul Bitwy pod Cedynią do Krzyskiej przy al. Matki Bożej Fatimskiej powstał nowy odcinek chodnika. Niebawem przy wyremontowanej ulicy podjęta zostanie próba zmiany organizacji pracy świateł drogowych. Zgodnie z przewidywaniami, spowoduje ona dodatkowe upłynnienie ruchu drogowego.
Koszt modernizacji al. Matki Bożej Fatimskiej wyniósł 3,6 mln zł. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu Miasta Tarnowa.

Po betonie wzdłuż Wojska Polskiego
Można już korzystać z nowo wybudowanego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego. To najwygodniejsza w użytkowaniu z oddanych w tym roku inwestycji tego typu.
Pieszo-rowerowy ciąg o długości 620 metrów został wykonany w ciągu trzech miesięcy. Jego nawierzchnię stanowi beton, który dla zwolenników dwóch kółek jest wygodniejszy niż powszechnie stosowana kostka brukowa. W przebiegu pieszo-rowerowego ciągu wzdłuż ul. Wojska Polskiego nie występują przecięcia z drogami, po których poruszają się samochody, a krawężniki, które muszą pokonać rowerzyści, są odpowiednio niskie. Koszt tej inwestycji to 839 tys. złotych.
To ostatni z zaplanowanych do realizacji na ten rok ciągów pieszo-rowerowych w Tarnowie. Łączna długość ciągów powstałych w tym roku to 3,5 km; koszt ich budowy wyniósł dwa miliony złotych. W Tarnowie funkcjonuje obecnie około 55 km ciągów pieszo-rowerowych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:21:10
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html