To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwsze wyborcze wyroki...    -   17/11/2010
Wieści z Dębna
Sprostowanie nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych w kampanii wyborczej nakazał sąd okręgowy w Tarnowie kandydatce na Wójta Gminy Dębno Marii Okrzesie. W swojej ulotce podawała ona nieprawdziwe informacje o zadłużeniu gminy.

Ogloszenie
>

Maria Okrzesa informowała wyborców, że zadłużenie gminy wynosi 8,5 mln zł. Wójt Grzegorz Brach, który ubiega się o ponowny wybór na ten urząd uznając, że jest to informacja nieprawdziwa, o rozstrzygnięcie zwrócił się z wnioskiem do sądu o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym.
Sąd Okręgowy w Tarnowie sprawę rozpatrzył przyznając racje obecnemu wójtowi. Równocześnie postanowił zakazać Marii Okrzesie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących zadłużenia gminy, orzekł przepadek materiałów wyborczych zawierających nieprawdziwe informacje o zadłużeniu gminy i nakazał jej opublikowanie sprostowania na pierwszej stronie dodatku lokalnego Dziennika Polskiego następującej treści: „ Ja Maria Okrzesa – kandydat na wójta Gminy Dębno oświadczam, że w swoich materiałach wyborczych zawarłam nieprawdziwe informacje dotyczące zadłużenia Gminy Dębno poprzez wskazanie, że dług gminy wynosi około 8,5 mln zł w sytuacji, gdy faktyczne zadłużenie wynosi około 5,5 mln zł.
Postanowienie sądu nie jest prawomocne i można się od niego odwołać, ale wójt Grzegorz Brach już teraz nie kryje satysfakcji. –Dobrze, że w czasie wyborów sądy rozstrzygają sprawy szybko, bo dzięki temu nie można bezkarnie okłamywać wyborców – podkreśla.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:49:40
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html