Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Przyjaźni środowisku" po raz szósty   -   09/9/2004
Rozpoczęła się VI edycja konkursu "Przyjaźni Środowisku". Tradycyjnie organizuje go tarnowskie stowarzyszenie "Europa Nasz Dom". Celem konkursu jest nagradzanie i wyróżnianie najlepszych inwestycji i programów ekologicznych. Od 2003r. realizowany jest w pięciu kategoriach: Firma Przyjazna Środowisku, Gmina Przyjazna Środowisku, Technologia Godna Polecenia, Promotor Ekologii, Produkt Godny Polecenia, Powiat Przyjazny Środowisku.

Ogloszenie

Laureaci oprócz nagród przez rok w kraju i za granicą posługują się tytułem firmy, miasta czy gminy przyjaznej środowisku. Akcja adresowana jest do podmiotów gospodarczych, samorządów, szkół, organizacji pozarządowych i osób fizycznych.

- Dzięki szyldowi łatwiej jest ubiegać się o środki z funduszy europejskich. W ich budżetach jest sporo pieniędzy na ten cel. Od kilku lat Unia mocno wspiera tę tematykę u nas jeszcze zaniedbaną. Konkurs ma jeszcze jeden cel. Poprzez niego chcemy zachęcić wszystkie przedsiębiorstwa i jednostki samorządowe do podejmowania działań na rzecz ochrony i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Mogą to robić, wdrażając wysokie standardy ekologiczne przy realizacji inwestycji czy też ukazaniu różnorodności działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska wśród przedsiębiorstw - mówi Krzysztof Masiuk (na zdjęciu), prezes stowarzyszenia "Europa Nasz Dom", głównego organizatora konkursu.

Od kilku lat wspierają go różne firmy i instytucje. Są wśród nich m.in. Liga Ochrony Przyrody. Polska Izba Ekologii, Krajowa Izba Gospodarki Odpadami, Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich. Honorowym patronem inicjatywy jest prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Warto wspomnieć, że wśród laureatów konkursu nie brakuje firm i gmin z naszego regionu, są to m.in. miasto Tarnów, gmina Brzesko czy firma "Roleski". (AMIZ)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(09-09-2004) M.Wietrzyk :
Ciekawe kto zgłasza kandydatów do nagrody?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2004) a :
Poczytaj a dowiesz sie.Same firmy i Miasta musza sie czymws wykazac ,zeby zdobyc ta zaszczytna nagrode .Ale wiele w tym picu i korzysci Prezesa eheheh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2004) WIN :
Nie tak dawno usłyszalem w TV u znajomych,w programie omawiającym sprawy środowiska - Tarnów był podany jako przykład miasta o 10-krotnie wyższym wskaźniku zanieczyszczenia pyłąmi od sąsiednich porównywalnych miast.... Sic...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2004) future :
ciekawostką jest również fakt, że za tytuł "Laureata" trzeba samemu zapłacić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2004) marcin :
ciekawe nie to kto zglasza ale kto "wybiera"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2004) Wiesiek :
Przynajmniej dzięki konkursowi Tarnów jest znany w Polsce.Najlepiej nie robić nic ,wtedy nikt się nie czepia...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) ANIA :1205127 raczekania@interia.pl 
moge wiedziec kto wygral szosta edycje tego konkursu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl