To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Prezydent przesiada się na rower   -   09/9/2004
W ostatnim numerze TEMI przeczytać możemy m.in. o szczegółach projektu powstania kolejnego toru dla amatorów sportów ekstremalnych. Tor rowerowy do wyczynowej jazdy ma powstać na terenach rekreacyjnych koło Pałacu Młodzieży, obok skateparku. Inicjatywę obiecał wesprzeć Prezydent Mieczysław Bień.

Ogloszenie
>

Członkowie zrzeszenia "Tarbike" - kilkudziesięciu młodych ludzi - odwiedzili w sierpniu prezydenta Mieczysława Bienia z petycją w sprawie zbudowania podobnego toru. "Zwiększająca się liczba rowerzystów w mieście staje się uciążliwa dla pieszych i kierowców, skarżą się oni na zbyt szybką i według nich niebezpieczną jazdę po ulicach i chodnikach - napisali w petycji do prezydenta (samokrytycznie!) tarnowscy "bikerzy". - Samodzielne budowanie "hopek" nie ma sensu, gdyż ciężko jest znaleźć odpowiednie miejsce, a gdy takowe znajdziemy, "hopka" zostaje zniszczona w bardzo szybkim tempie przez nieznane osoby. Najbliższe profesjonalne tory dirtowe, dualowe, znajdują się w Krakowie. Jako że w Polsce takie tory są już w wielu miastach, chcielibyśmy, aby również Tarnów mógł się takim pochwalić."

Młodzi rowerzyści wyszli - co nieczęsto się dziś zdarza - z urzędu miasta pełni nadziei. - Prezydent poparł nas i wszystko wskazuje na to, że tor powstanie wkrótce - mówi Tomasz Toboła, jeden z organizatorów zrzeszenia "Tarbike" i autorów inicjatywy. - Miasto zapewnia teren i ziemię, może także ciężki sprzęt do budowy, my przygotowujemy projekt i pracujemy przy torze. Aktualnie trwają prace nad udoskonaleniem projektu. Tor rowerowy ma być zlokalizowany na terenach Pałacu Młodzieży, tuż obok skateparku. Amatorzy jazdy na deskach nie zgłaszają przeciw temu zastrzeżeń. - Skatowcy podpisali się pod naszą petycją; sami podobną drogą uzyskali teren dla siebie - mówi Tomasz Toboła. Klub rowerowy ma zresztą działać w przyszłości w strukturach Pałacu Młodzieży. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach i cieszę się, że ta grupa wjedzie "pod skrzydła" Pałacu Młodzieży, co nam z kolei pozwoli poszerzyć i wzbogacić ofertę atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych dla młodych ludzi. - mówi dyrektorka PM Marta Komorowska. - Zresztą zdecydowana większość tej grupy to właśnie ludzie młodzi. Pracujemy już nad ciekawym programem dla nich, postaramy się też im pomóc w poszukiwaniu sponsorów. Mamy nadzieję, że wszystko się uda; a ponieważ na terenach PM funkcjonuje już tor skatowy, powstanie obok toru rowerowego może stworzyć nowe, szersze możliwości. Być może w przyszłym roku i w kolejnych sezonach będziemy organizować na tych obiektach turnieje sportów ekstremalnych, nawet o zasięgu ponadmiejskim.

Podobną wizję dotyczącą obu torów i terenów rekreacyjnych Pałacu ma prezydent Mieczysław Bień. Podczas rozmowy z rowerzystami przekonywał ich nawet, że nie należy ograniczać się w budowie toru do rozwiązań minimum i warto opracować projekt kompleksowy, pozwalający np. na organizowanie zawodów i bardziej wszechstronne korzystanie z toru. - Gdyby udało się tam jeszcze przy jakiejś okazji zrobić ściankę wspinaczkową - może działającą dodatkowo jako ekran dźwiękochłonny - to mielibyśmy przy Pałacu Młodzieży własny ośrodek sportów ekstremalnych - podkreśla prezydent. - Sam jeżdżę na rowerze rzadko i na pewno nie tak, jak ci młodzi ludzie, ale z radością przyjąłem pomysły, z jakimi przyszli "bikerzy". Zadeklarowałem im pomoc organizacyjną i możliwość użytkowania wskazanego terenu. Jeśli przy budowie potrzebny będzie ciężki sprzęt, to także postaramy się to jakoś załatwić. Oczywiście, niemały wkład pracy muszą ponieść sami rowerzyści, ale odniosłem wrażenie, że się tego nie boją. Wierzę, że tor uda się zbudować jeśli nie jesienią - co nie jest niemożliwe - to na wiosnę.

Na pytania, czy nie szafuje zbyt hojnie deklaracjami poparcia dla różnych inicjatyw, pomysłów i grup hobbystów, prezydent wzrusza ramionami. - Malkontenci będą zawsze i wszędzie, ja natomiast nie widzę powodu, by nie poprzeć inicjatywy kilkudziesięciu młodych tarnowian, którzy przychodzą z własnymi, konstruktywnymi pomysłami i petycją podpisaną przez kilka tysięcy osób. Niewątpliwie jest to inicjatywa zaspokajająca pragnienia sporej części społeczności naszego miasta, i zawsze będę się cieszył, że takie inicjatywy w Tarnowie są.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 09:38:29
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html