To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Druga część rozmowy podsumowującej prezydenturę Ryszarda Ścigały: styl rządzenia    -   19/11/2010
Prezydent przed metą ... (2)
Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała znalazł nareszcie, mimo tygodnia przedwyborczego, czas na dokończenie rozpoczętej początkiem listopada rozmowy, w której podjąłem próbę podsumowania jego kadencji. W pierwszej części rozmowy poruszaliśmy tematy gospodarcze, mówiliśmy m.in. o bezrobociu, inwestycjach, wyróżnieniach miasta przy jednocześnie słabych pozycjach Tarnowa w wielu rankingach a także o rosnącym miejskim zadłużeniu. Tym razem rozmowa dotyczyła stylu prezydentury i ujawnionych na jej wizerunku rysach. 2 listopada udało się poświęcić temu tematowi tylko kilka minut rozmowy, w minioną środę w restauracji "Aida" wywiad został dokończony.

Ogloszenie
>

Nie zabrakło pytań o rolę polityki, również partyjnej, w sprawowaniu przez Ryszarda Ścigałę urzędu. Pytałem m.in. o jego opinię na temat podnoszonych przez nas w cyklu artykułów nieprawidłowości w MPK i o podjęte przez niego w tym zakresie działania; pytałem też o to, dlaczego prezydent "idzie w zaparte" w sprawie Krzysztofa Horbacewicza, który wygrał z magistratem wszystkie dosłownie sprawy sądowe w sprawie oskarżenia go o plagiat, co było pretekstem nielegalnego unieważnienia konkursu na dyrektora I LO (rozstrzygnięcia konkursu, w którym K.Horbacewicz wygrał są oficjalnie ważne). Wróciłem też do sprawy skweru w Mościcach, któremu prezydent - również siłowo i nielegalnie - starał się nadać imię kontrowersyjnego polityka komunistycznego i legendarnego dyrektora "Azotów" Stanisław Opałki. Rozmawialiśmy też o braku konsultacji społecznych w ważnych dla mieszkańców miasta sprawach i polityce promocyjnej miasta, prowadzonej w trakcie tej prezydentury z rozmachem. Pytałem prezydenta m.in. o to, dlaczego przez cztery lata nie doczekaliśmy się obiecanej przez niego strategii promocyjnej Tarnowa w formie dokumentu, który Rada Miasta mogłaby przyjąć jako zobowiązanie do kontynuacji jasno określonych zadań przez następców.
Posłuchaj fragmentu tej części rozmowy o stylu prezydentury, którą udało się zainicjować początkiem listopada, ale nie udało dokończyć [8 minut 40 sek.] :Posłuchaj rozmowy kończącej podjętą przeze mnie próbę podsumowania prezydentury Ryszarda Ścigały [39 minut 40 sek.] :Z prezydentem Ryszardem Ścigałą rozmawiał Piotr Dziża.
Sporej części rozmowy przysłuchiwała się rzecznik prezydenta, Dorota Kunc-Pławecka (jej głos słychać też w ostatnim nagraniu).

Na zdjęciu fragment uroczystości oficjalnego objęcia urzędu Prezydenta Miasta Tarnowa przez Ryszarda Ścigałę w tarnowskim Ratuszu, 4 grudnia 2006 r.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(19-11-2010) wijak :
No i widać od razu kto głównie produkuje komentarze pod wiadomościami politycznymi w portalu. Materiał wisi już parę godzin, ale trafił na ostatni moment kampanii, gdy wszyscy sztabowcy musieli odejść od komputerów, rozwieszać plakaty, zasypywać nas ulotkami itd. No i nie ma kto \"komentować\" artykułu, nie mówiąc już o konieczności wysłuchania prawie 50 minut wywiadu, żeby się do niego odnieść.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-11-2010) Maska :
Maska Prezydentowi opadła. Jego zdaniem za nic on nie odpowiada w miejskich Spółkach tylko ich Zarządy i Rady Nadzorcze. To co on jest jedynie figurantem i nie ma wpływu na publiczne służby i ich konrolowanie i właściwe funcjonowanie? Umywa rączki niczym Piłat. Można zgnoić Horbacewicza, a później się migać brakiem możliwości naprawy błędu swoich urzędników. A Jego zdaniem sprawa nieprawidłowości w MPK jest ,,kampanią wyborczą Gutego\", to rzeczywiście trwa niezwykle długo bo parę lat. Widać ten Guty to facet niezwykle wytrwały skoro tak długo ciągnie kampanię. Zachodzi pytanie tylko dlaczego na zgłaszane problemy przez niego nie reagował Prezydent. Ludzie nadal mieli jeździć niesprawnymi autobusami? Prezydent widać też ,,wytrwały\" i do tego kolejny raz umywa rączki, niestety w brudnej wodzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-11-2010) absolwent I LO :
Mam nadzieję, że na czas wyborczy nie zdejmą tego wywiadu, żeby spokojnie ludzie mogli sobie wyrobić zdanie o Ryszardzie Pływaku, który za nic nie odpowiada i może bezkarnie łamać prawo, jak w przypadku Horbacewicza w dodatku nie wyciągając personalnych konsekwencji wobec swych urzędników, którzy są odpowiedzialni za próbę zszargania niewinnemu człowiekowi reputacji i zwykłe szykany, które trwają do dziś. Na nic sądy, decyzje prokuratury. Ścigała i jego urzędasy są ponad tym i do usranej śmierci będą twierdzić, że facet oczyszczony z wszelkich oskarżeń jest winny. Rzygać się chce jak słucham \"tłumaczeń\" tego gościa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-11-2010) Tomasz :
I jak od razu inaczej się robi, jak komentują zwykli ludzie, rzadziej ale ad rem i po wysłuchaniu wywiadu, w którym zachowanie Ścigały nie może nie oburzać. Ciekawe, czy ludzie ze sztabu Prezydenta i babuśkowco-wiatrowcy oraz inne platfusy zdążą jeszcze poprowadzić kampanię swego pupila w komentarzach przed ciszą, czy wyklejać będą swe buźki do samego końca ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-11-2010) he he :
no i chopoki nie zdążyli z klejenia przed komputer przed ciszą ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-11-2010) Pani :
Ja jedynie apeluję o rozsądek a nie przyklaskiwanie formule portalu. Niestety mało obiektywnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) Do Pani :
A według jakich narzędzi pomiarowych chce Pani mierzyć ten obiektywizm ? Średniej krajowej poprawności politycznej ? Są chłopcy odważni jako jedyni nie boją się narażać tarnowskiej władzy gdy pytają i nie przestają pytać. Chylę za to przed nimi czoła i szczerze podziwiam bo nie stoi za nimi chyba żaden finansowy potentat. Działają w zgodzie z własnymi poglądami i poczuciem przyzwoitości, które czasami jest cenniejsze niż skutki podejmowanego ryzyka i możliwość zakupu najnowszego modelu popularnego autka lub budowa wymarzonego domku, które budują ci \"obiektywni\". A wywiad jest porażający i myślę, że kilku osobom pozwoli dziś zagłosować jeśli nie dobrze to przynajmniej lepiej niż planowali do tej pory

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2010) porazka :
Jak widze pana Ż to mi sie obiad odbija

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl