Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejne duże wsparcie finansowe Policji ze strony tarnowskiego magistratu    -   22/11/2010
Pieniądze dla KMP Tarnów
Ponad 61 tysięcy złotych - to kolejna w tym roku suma, jaką tarnowska policja otrzymała od Urzędu Miasta Tarnowa. Dzięki środkom przekazanym w ramach Funduszu Wsparcia Policji remont budynku Komendy Miejskiej przy ul. Traugutta będzie kontynuowany. Część z przekazanych właśnie funduszy przeznaczona zostanie także na zakup sprzętu informatycznego dla policjantów.

Ogloszenie

-Cieszy fakt, że władze miasta dostrzegają i rozumieją potrzebę inwestowania w bezpieczeństwo mieszkańców miasta - mówi Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Zbigniew Ostrowski. -Wspieranie finansowe naszych działań odbieramy jako nobilitację i docenianie służby na rzecz bezpieczeństwa ludzi, nobilitację która zobowiązuje - dodaje Komendant.
Jak informuje tarnowski magistrat, wsparcie jest ogromnie ważne, zwłaszcza teraz gdy ilość środków jakie trafiają do policji z budżetu centralnego, ze względu na stan finansów publicznych jest znacznie ograniczona. Środki otrzymywane ze strony władz samorządowych pomagają przetrwać ten trudny dla nas okres.

Przypomnijmy, że w tym roku magistrat przekazał w ramach Funduszu Wsparcia Policji 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na prace remontowe. Ze środków tych udało się zmodernizować stanowiska dowodzenia oficerów dyżurnych Komendy Miejskiej, a także komisariatów Tarnów-Centrum i Tarnów-Zachód. Rozpoczęto także w komendzie przy ul. Traugutta prace remontowe głównych ciągów komunikacyjnych, które teraz dzięki nowemu zastrzykowi gotówki będą mogły być kontynuowane. -Chciałbym aby budynek komendy stał się wreszcie wizytówką Policji w Tarnowie. By moi ludzie mogli pracować w godziwych warunkach - podkreśla Komendant Ostrowski. Dzięki wsparciu Prezydenta Tarnowa plany te nabierają realnych kształtów.
Warte podkreślenia jest także, że z każdym rokiem ilość przekazanych Policji z budżetu miasta środków finansowych wzrasta. W zeszłym roku wartość uzyskanych środków finansowych oraz zakupu darowizn rzeczowych wyniosła w przybliżeniu 83 tysiące złotych. W 2010 roku przekroczyła już 307 tysięcy złotych. Na sumę tę składają się : 100 tysięcy złotych- na remonty, 40 tysięcy złotych - na płatne patrole w mieście, 12 tysięcy złotych - na nagrody pieniężne dla wyróżniających się w służbie policjantów prewencji, 77 tysięcy - to kwota przekazana w lipcu na nieoznakowanego Forda Mondeo , 10 tysięcy złotych-wartość zakupionych testerów narkotykowych , 6700 zł – wartość sprzętu dla grupy antyterrorystów, którego uroczyste wręczenie odbyło się 22 października br. i przekazane właśnie 61 tysięcy złotych.

Foto: ze strony Komendy Miejskiej Poilicji w Tarnowie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947