Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Czas na paraolimpijczyków   -   11/9/2004
Po emocjach związanych z igrzyskami olimpijskimi przyszedł czas na Paraolimpiadę. W przyszłym tygodniu na tym samym basenie w Atenach, na którym złote medale wywalczyła Otylia Jędrzejczak, rywalizować będą m.in. tarnowianie, Aneta Michalska i Andrzej Ziembowski. Przed odlotem do Aten tarnowscy paraolimpijczycy spotkali się m.in. z Prezydentem Miasta, który zasilił sportowców kilkusetzłotowym, jednorazowym stypendium.

Ogloszenie
>

Mijający tydzień zawodnicy Startu po raz pierwszy od dłuższego czasu spędzili w Tarnowie. W tym czasie m. in. zostali przyjęci przez prezydenta Mieczysława Bienia. W piątek cała kadra została podjęta w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wieczorem czarterowym samolotem odleciała do stolicy Grecji.
Aby polecieć do Aten nasi zawodnicy musieli wylać hektolitry potu na treningach, spędzili kilkaset godzin na basenach i obozach przygotowawczych.

Aneta Michalska cztery lata temu na Paraolimpiadzie w Sydney wywalczyła srebrny medal. Teraz też liczy na dobry wynik. - Ostatatnie trzy miesiące to praca na obozach. W samym Ostrowcu Świętokrzyskim byłam siedem tygodni. W międzyczasie zawody i obóz w Gorzowie Wielkopolskim. Trenowałam m. in. z zawodnikami AZS - u Warszawa. Nie było żadnej taryfy ulgowej. Było ciężko, ale mam nadzieję, że to będzie procentować. Na pewno powtórzenie wyniku z Sydney byłoby ogromnym sukcesem. Ale wiem, że będzie trudno. Ze światowych rankingów wynika, że w tej chwili moje czasy dają mi 4-5 miejsce na 400 metrów kraulem. To mój koronny dystans i głównie pod kątem tego startu byłam przygotowywana. Wystąpię też m. in. na 100 metrów delfinem i w sztafetach.

Dla Andrzeja Ziembowskiego, który ma na swoim koncie start w mistrzostwach świata w Argentynie przed dwoma laty, wyjazd do Grecji to przede wszystkim spełnienie marzeń. - Na obozach pływałem 7-8 kilometrów dziennie. Marzeniem oczywiście jest medal, ale będę szczęśliwy, jeżeli awansuje do finału. Żyje z niepełnosprawnością 22 lata. Ten wyjazd to jest zwieńczenie mojej ciężkiej pracy w różnych dyscyplinach sportu. Próbowałem sił w lekkoatletyce czy szermierce. Pływanie zawsze dawało mi dużo satysfakcji. Teraz po latach ciężkiego treningu są efekty. Mój start niech będzie dla wszystkich załamanych, dla wszystkich niepełnosprawnych dowodem, że świat w momencie nieszczęścia nie kończy się. Nie można się załamywać tylko trzeba zabrać się do pracy.

Paraolimpiada w Atenach rozpoczyna się 17 września. (BD)

fot. TOPOL
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(11-09-2004) MM - 47 :
Jednorazowe stypendium "łaskawcy" prezydenta jest tyleż zaskakujące co upokarzające. Kilkaset złotych panie prezydencie "wszystkich" tarnowian daje się szatniarzowi w porządnym lokalu za podanie garderoby. Ci młodzi ludzie okazali hart ducha, mężność i wielką odporność psychiczną - a co najważniejsze chęć dorównania najlepszym. Do upokorzeń jakich niewątpliwie wiele doznali w życiu dorzucił pan jeszcze jedno. Świadczy to o pańskiej ignorancji, tupecie - infantylności egzaltowanej wreszcie. Trzeba ruszyć nieco mózgownicą lub własną d..... i znalexć dla tych ludzi kwoty godne miana stypendium, a pan myli pojęcia stypendium z jałmużną w dodatku ze społecznych środków. Pan prezydent Bień w tym przypadku kojarzy mi się jako żywo z "dużym, czerwonym, owłosionym, który jak wchodzi robi przyjemność"............czyli z Mikołajem. Ale do gwiazdki jeszcze daleko mister president.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2004) a :
Oj musisz byc jakis upokorzony przez los czy Pana Prezydenta bos taki złosliwy , gdzie chociaz troszke człowieczenstwa w Tobie.Tutaj jets o osobach co przez los sa pokrzywdzeni a Ty takie słowa tutaj rzucasz.......bos kmiot pewnie......Do boju tarnowscy sportowcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2004) MM - 47 tylko do a: :
Czytać pewnie słabo, bo słabo ale umiesz. Za to ni w ząb nie rozumiesz tego co czytasz. Proponuję zacząć od "Słonia trąbalskiego" "O krasnoludkach i sierotce Marysi" - a nie pisać ignoranckich miernotowatych bzdur. Szkoda kompa i prądu do niego. Mamusia powinna zabronoć i to koniecznie młody infantylisto.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2004) a :
Oj widze ,ze wszedzie musisz szturnac Ja nie ukasilem Cie pierwszy tylko ty ,po drugie ktos tutaj dobrze zauwazyl tu jets miejsce na komentarz.Tylko mm47 nie zauwazyl tego widocznie psychol jakis albo udupieniec jakis .Moze kiedys sie wyleczysz z tego ale tylko moze.Przestan iwec o tych czapeczkach i tym podobnych bo robisz z siebie posmiewisko.........tez ktos juz to zauwayl tutaj .........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl