To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  W wyborach do sejmiku w okręgu tarnowskim PO zwyciężyło tuż przed PiS aktualizacja   -   22/11/2010
Roman Dominator
Bezapelacyjnym zwycięzcą wyborów do sejmiku wojewódzkiego jest Roman Ciepiela (PO). Po podliczeniu protokołów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 5 (obejmującym Tarnów i powiaty: tarnowski, brzeski, bocheński i dąbrowski) okazało się, że dotychczasowy wicemarszałek Małopolski zebrał rekordowe poparcie 27 tysięcy 329 wyborców. Drugi w kolejności, młody prawnik z Tarnowa Piotr Sak - lider listy PiS może się pochwalić "tylko" 19215 głosami. W sejmiku znajdą się jeszcze m.in. dyrektor szpitala w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko (PiS), dotychczasowy radny wojewódzki i były wójt Szczucina Bolesław Łączyński (PO) oraz obecny wicewojewoda Stanisław Sorys (PSL). Mandat otrzymuje też dyrektor szpitala im. Szczeklika Marcin Kuta (PO), który walkę o mandat wygrał z Krystyną Latała zaledwie 18 głosami oraz Lucyna Malec (negatywna bohaterka słynnej już sprawy rejestracji list PiS w powiecie tarnowskim). Z funkcją radnej rozstaje się pani Elżbieta Zięba. Dotychczasowa radna wojewódzka uzyskała 174 głosów mniej niż kontrowersyjna działaczka PiS z Łoponia.

Ogloszenie

Mandatów radnych nie doczekali się m.in. były senator Mieczysław Mietła (SLD) i radny wojewódzki Adam Kwaśniak (Wspólnota Małopolska), obaj z najlepszymi wynikami spośród osób kandydujących z ich komitetów.

W wyborach do sejmiku w okręgu "tarnowskim", po podliczeniu wszystkich protokołów najwięcej głosów uzyskali kandydaci PO (32,09 %) minimalnie przed kandydatami KWW PIS (31,14 %), PSL (12,96 %), Wspólnotą Małopolską (8,80 %) i SLD (8,19%).
W sejmiku małopolskim zasiadać będzie ostatecznie 17 radnych PO, 16 radnych PiS, 4 z PSL i 2 z SLD. Żaden niepartyjny komitet nie wprowadził do sejmiku swoich przedstawicieli. Niespodzianką jest np. brak dotychczasowego marszałka województwa, Marka Nawary.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 18:02:07
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html