Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Urząd Miasta Tarnowa kupuje 3,5 tysiąca laptopów    -   24/11/2010
Laptop dla każdego gimnazjalisty
Już od najbliższej jesieni tarnowscy gimnazjaliści będą mogli korzystać z laptopów zakupionych przez Urząd Miasta Tarnowa – informuje magistrat. UMT ubiega się o 7 mln złotych ze środków zewnętrznych na ten cel.

Ogloszenie

Zakup ponad 3,5 tysiąca laptopów dla gimnazjalistów oraz 130 komputerów dla nauczycieli to podstawowe elementy projektu walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego, który już niebawem wejdzie w fazę realizacji. Notebooki, które trafią do uczniów tarnowskich szkół, będą wyposażone w odpowiednie oprogramowanie oraz moduły, pozwalające na bezprzewodowe korzystanie z Internetu podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Abonament na dostęp do Sieci zostanie natomiast opłacony na 18 miesięcy.
Zgodnie z założeniami projektu, dofinansowanie ma wynieść 85%. Źródłem dotacji jest Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(24-11-2010) ? :
Ludzie.... Kto to wymyślił ? 7 mln w błoto... Szkoda nawet to komentować...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2010) PW :
Czy uczniowie będą korzystać z komputerów w czasie lekcji? Jak widać nie mamy na co wydawać już pieniędzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-11-2010) Legalny Banita :
Pewnie będzie można korzystać z bezprzewodowego netu tylko w okolicach fontanny. Albo ktoś spadł z wielkiej inflanckiej kobyły albo to jakiś megaprzekręt.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-11-2010) ktoś :
Czytanie tekstu ze zrozumieniem podstawą dobrze zdanej matury. Ostatnie zdanie: \"Zgodnie z założeniami projektu, dofinansowanie ma wynieść 85%. Źródłem dotacji jest Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego. \" Jak kasa na to ma być u Unii to o co sie pluć?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-11-2010) do ktoś :
a myślisz że pieniądze z Unii to drukowane są? można było bardziej przemyślany projekt napisać i lepiej te pieniądze spożytkować. Tym bardziej, że będziemy otrzymywać coraz mniej pieniędzy z UE. Powinniśmy zadbać o to co dla nas najważniejsze, najbardziej priorytetowe. Tak naprawdę to te komputery będą wykorzystane w takim stopniu albo i mniejszym (licząc wartościowo) jak nasz wkład własny 15%!!! (15% to 1 mln. zł) Już lepiej gdyby zorganizowali otwarte sale komputerowe (na wzór kafejek int.) ze stacjonarnymi komputerami co byłoby praktyczniejsze, oszczędniejsze i tańsze w utrzymaniu. I żeby dzieciaki mogli korzystać w dowolnych godzinach, kiedy szkoła jest otwarta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2010) siedzę w oknie :
grajdoł - gdzie każda inicjatywa musi zostać opluta galicyjskim, małostkowym jadem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2010) PW :
nie chodzi o opluwanie lecz zwrócenie uwagi, że można lepiej wykorzystywać środki. Czy jesteśmy już tak zamożnym społeczeństwem, że na nic innego - potrzebniejszego, bardziej przemyślanego nie potrzebujemy wydatkować?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947