To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policyjna akcja edukacyjna – uwaga na pieszych!    -   24/11/2010
Bezpiecznie po zmroku
Jak pokazują policyjne statystyki utrzymuje się dość wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niepokojącym symptomem są zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza poruszających się po drogach pieszych. Tylko w IV kwartale 2008r. tarnowscy policjanci odnotowali 23 wypadki z udziałem tej właśnie grupy, na 63 ogółem odnotowanych w tym czasie. W zeszłym roku na 81 wszystkich wypadków do których doszło w IV kwartale, w 33 brali udział piesi. Okres jesienno-zimowy jest okresem szczególnie niebezpiecznym dla pieszych. Chcąc ograniczyć ilość wypadków Komenda Miejska Policji w Tarnowie rozpoczęła nową akcję pod nazwą „Bezpiecznie po zmroku”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko na tarnowskich drogach, ale także zapewnienie bezpieczeństwa prewencyjnego.

Ogloszenie
>

Niestety okres jesienno-zimowy drastycznie obniża bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, częściej niż zwykle dochodzi wtedy do wypadków z ich udziałem. Bez wątpienia przyczyniają się do tego pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, a co za tym idzie zmniejszenie dostrzegalności oraz mokre i śliskie drogi.

Chcąc ograniczyć ilość wypadków Komenda Miejska Policji w Tarnowie rozpoczęła nową akcję pod nazwą „Bezpiecznie po zmroku”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko na tarnowskich drogach, ale także zapewnienie bezpieczeństwa prewencyjnego. Dlatego w obejmującej teren całego powiatu tarnowskiego akcji biorą udział zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Tarnów jak i funkcjonariusze pionów prewencji. Tworząc mieszane patrole zmotoryzowane (także nieoznakowane), każdego dnia w godz. 14:30 – 22:30 kierowani są oni w miejsca gdzie dochodzi do wypadków, a zagrożenie niechronionych uczestników ruchu drogowego jest szczególnie duże np. na drogi o dużym natężeniu ruchu, miejsca gdzie ze względu na brak chodnika lub pobocza piesi zmuszeni są korzystać z jezdni.
Podczas patrolowania policjanci zwracają uwagę na łamiących przepisy ruchu drogowego, eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących, egzekwują obowiązek używania wymaganego oświetlenia przez rowerzystów, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa i prawidłowego przewożenia pasażerów w pojazdach, kierując się zasadą zero tolerancji, co w praktyce oznacza w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa, stosowanie pouczeń tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Akcja „Bezpiecznie po zmroku” nie ogranicza się jedynie do działań na drogach. Codzienna dyslokacja dodatkowych służb uwzględnia także zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom nie związanym z ruchem drogowym, a stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia lub naruszającym porządek prawny (np. zatrzymywanie posiadających środki odurzające, sprawców czynów o charakterze chuligańskim).
Prowadzona od początku listopada akcja przynosi już pierwsze rezultaty. Dotychczas policjanci zatrzymali kilkudziesięciu nietrzeźwych kierujących, usunęli z dróg kilkanaście nietrzeźwych osób poruszających się po zmroku w obrębie jezdni, które stwarzały zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego (np. w Lisiej górze policjanci usunęli z idącego po zmroku poboczem drogi nietrzeźwego mężczyznę, u którego w miejscu zamieszkania ujawniono wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy, w Skrzyszowie policjanci zabrali do domu leżącą wieczorem w rowie nietrzeźwą kobietę. Przy obecnie panujących warunkach pogodowych noc spędzona w takim miejscu mogła by mieć tragiczne w skutkach konsekwencje).

W ramach projektu „Bezpiecznie po zmroku” kontynuowane są także rozpoczęte jesienią zeszłego roku działania „Odblask dla seniora”.
http://www.tarnow.policja.gov.pl/index.php?strona=aktualnosci&id=71
”Nasi profilaktycy i dzielnicowi podobnie jak rok temu odwiedzają kościoły i inne miejsca, gdzie rozdają elementy odblaskowe seniorom, uświadamiając jak ważne jest ich zakładanie poruszając się po nieoświetlonych drogach. Odblaski rozdają także policjanci pracujący w ramach akcji w patrolach.” - czytamy w nadesłanym przez rzecznik KMP Tarnów Olgę Żabińską komunikacie.
Realizacja działań przewidziana jest do końca grudnia 2010r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:31:00
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html