To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Niedzielne propozycje   -   11/9/2004
Dożynki w Lisiej Górze, Pożegnanie Lata w Zgłobicach, Piknik Biesiadny na "Błękitnych" a także zakończenie rywalizacji kolarzy górskich o Puchar Tarnowa MTB oto niektóre z propozycji miłego spędzenia niedzieli 12 września w Tarnowie i najbliższych okolicach.

Ogloszenie
>

W niedzielę dożynki gminne odbędą się w Lisiej Górze. - Ich integralną częścią będzie prezentacja dwunastu wieńców i obrzędów dożynkowych z jedenastu sołectw - zapowiada jeden z organizatorów, Edward Kędzierski. - Zapraszamy na dożynki także wszystkich tarnowian.

Dożynki Lisiej Góry będą odbywały się w niedzielę na stadionie, przed miejscowym urzędem gminy. Prezentacje wieńców i wspólna zabawa zostaną poprzedzone uroczystą mszą świętą, która zostanie odprawiona w miejscowym kościele o godz. 14.
- Gospodarzem tegorocznych dożynek w Lisiej Górze jest wieś Łukowa - tłumaczy dyrektor Edward Kędzierski. - Łukową reprezentować będą starostowie dożynek, Dorota Barwacz i Zbigniew Frączek.

W części artystycznej dożynek wystąpią miejscowe zespoły, zaś o godz. 20.30 - gwiazda wieczoru: kabaret "Pirania". O godz. 22 przewiedziano festyn ludowy, który potrwa do godz. pierwszej w nocy.
- Wszyscy uczestnicy festynu będą mogli bawić się za darmo - zapowiada dyrektor Kędzierski. Organizatorem dożynek jest wójt Lisiej Góry oraz Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w pobliskim Śmignie.

Z kolei w Zgłobicach odbędzie się festyn "Pożegnanie Lata". Impreza, która odbędzie się na tamtejszym stadionie, rozpocznie się o godz. 14.
Na początku zaplanowano blok konkursów dla całych rodzin. Przewidziano też zawody rowerowe i turniej tenisa stołowego. Na najlepszych w poszczególnych konkurencjach czekają atrakcyjne nagrody.
O godz. 17 odbędzie się wielki mecz reprezentacji Zgłobic z samorządem gminy Tarnów. W przerwie spotkania wójtowi Piotrowi Molczykowi publiczność będzie strzelać rzuty karne. Przewidziano również występy artystyczne, w tym recital popularnych tarnowskich "Frantów". Będą też przysmaki kulinarne, lody, napoje i zjeżdżalnia dla dzieci. Wszystko zakończy zabawa taneczna. Na piknik zapraszają organizatorzy: wójt gminy Tarnów i LKS Zgłobice. Festynowi patronuje redakcja "Dziennika Polskiego".

Przełożony z sierpnia Piknik Biesiadny - Błękitni Dzieciom odbędzie się na stadionie Błękitnych. W niedzielę o godzinie 15.00 zaplanowano początek festynu. Będzie turniej piłkarski z udziałem policjantów, księży i strażaków, występy artystyczne i pokazy judo, wielkie grillowanie a także sporo konkursów z nagrodami. Kilka z nich przygotowały dla dzieci Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego wspólnie z sekcją ruchu drogowego KMP w Tarnowie. o 17.00 zaplanowano widowisko atystyczne dla dzieci w reżyserii Jana Wojdaka "Mrówka w kąpielówkach". Na zakończenie Biesiady wystąpią Hrisa Kori z Grecji a potem około 19.00 Wawele i Jan Wojdak.

Najważniejszym wydarzeniem sportowym będzie natomiast jutro piąta, ostatnia już eliminacja tegorocznego Pucharu Tarnowa w kolarstwie górskim. Rozegrana zostanie na liczącej 4500 metrów okrężnej trasie usytuowanej na Górze św. Marcina.
W imprezie organizowanej przez Biuro Organizacji Zawodów "Sokół" w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak zwykle w Tarnowie rywalizacja toczyć będzie się w dziewięciu kategoriach wiekowych. Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 10, a zapisy do pucharowej rywalizacji przyjmowane będą w dniu startu w godz. 8-9.30.

Minutowy program niedzielnych zawodów przedstawia się następująco: godz. 10 - młodzicy (2 okrążenia); godz. 10.05 - kobiety I i kobiety II (2 okrążenia); godz. 11 - juniorzy młodsi (3 okrążenia); godz. 11.05 - masters I i masters II (3 okrążenia); godz. 12.30 - młodzieżowcy i seniorzy (5 okrążeń); godz. 12.35 - juniorzy (4 okrążenia); godz. 12.37 - wyścig "O czapkę gruszek" (1 okrążenie).

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdym wyścigu nagrodzeni zostaną pamiątkowymi puchary, czołowe szóstki w każdej kategorii wiekowej uhonorowane zostaną natomiast dyplomami. Niezależnie od tego, wśród wszystkich zawodników którzy ukończą wyścig rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Ponieważ jak wspomnieliśmy jest to ostatnia eliminacja Pucharu Tarnowa 2004, na zakończenie - przewidziane jest ono na godz. 14.30 - wręczone zostaną puchary i dyplomy dla zwycięzców challange'u w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz pamiątkowe puchary dla zawodników startujących we wszystkich pięciu edycjach tegorocznej imprezy.

Przypomnijmy, że po czterech rozegranych wyścigach zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Tarnowa zapewnili już sobie: kobiety I - Patrycja Lewandowska (RMF FM Mountain Dew Kraków), juniorzy młodsi - Maciej Dombrowski (UKS Dobra), młodzieżowcy - Tomasz Leśniak (Resovia Rzeszów), weterani I - Krzysztof Gierczak (PTC Przemyśl). W pozostałych grupach wiekowych przed ostatnim wyścigiem prowadzą natomiast: kobiety II - aktualna brązowa medalistka MP seniorek i zdobywczyni srebrnego medalu MP w kategorii młodzieżowej, Sylwia Kapusta (Resovia Rzeszów), młodzicy - zdobywca trzeciego miejsca w nieoficjalnych MP młodzików, Maciej Katela (UKS Dobra), juniorzy - Dominik Drwal (PTG Sokół Tarnów), seniorzy - Łukasz Szumiec (Jasło), weterani II - Waldemar Banasiński (Cyclo-Korona Wojak Kielce).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:55:16
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html