To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: pierwsze stypendia wręczone    -   29/11/2010
Pieniądze dla najzdolniejszych
Pierwsza grupa młodzieży odebrała we czwartek stypendia powiatu tarnowskiego. To młodzi, zdolni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, których samorząd docenił za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniowie wybitni – finaliści i laureaci olimpiad oraz konkursów. W piątek odbierze stypendia druga grupa uczniów a na poniedziałek, jak informowaliśmy, przewidziano wręczenie ich studentom.

Ogloszenie
>

Na powiatowe stypendia przyznano w tym roku aż 88 tys. zł. To najwyższa z kwot, którymi dotychczas wspierano najlepszych uczniów i studentów. –Wybraliśmy  najlepszych uczniów - finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych oraz konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Ich zainteresowania były różne – od naukowych, poprzez kulturę, sztukę, na sporcie skończywszy. Stypendia otrzymali także uczniowie z wysokimi średnimi ocen – 5.0 i więcej. Rekordziści mieli średnią 5,7, co na poziomie ponadgimnazjalnym jest bardzo dużym osiągnięciem – podkreśla wicestarosta Mirosław Banach.

W sumie stypendia odbierze 200 osób – stu dwudziestu uczniów i osiemdziesięciu studentów. Na co przeznaczą pieniądze? Na książki, pomoce naukowe ale również na przyjemności, bo – jak podkreślali stypendyści – nie samą nauką żyje człowiek… -Pieniądze wydam na przygotowanie do studniówki, na pewno się przydadzą – mówi jedna ze stypendystek. Stypendia sięgają od 400 do nawet 1.300 zł. Ta ostatnia kwota zarezerwowana jest dla uczniów z naprawdę bardzo dobrym wynikiem w nauce oraz wyróżniających się w innych dziedzinach, m.in. na społecznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:13:25
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html