Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Koncerty organowe na Woli   -   11/9/2004
Najbliższe dni są szansą dla melomanów na posłuchanie, w najlepszym wykonaniu, muzyki organowej. Dyrektor i dyrygent Chóru Polskiego Radia, Włodzimierz Siedlik, rekomendując koncerty, mówi, że dwa wieczory wypełnią perły muzyki organowej. Koncerty odbędą się w kościele MBNP w Woli Rzędzińskiej, gdzie znajdują się słynne na całą Małopolskę, wysokiej klasy organy. Tutaj w niedzielę o godz. 17.30 wystąpi Cezary Chmiel, a w środę o godz. 19 Wiesław Kaczor.

Ogloszenie

Cezary Chmiel pochodzi z Kraśnika, gdzie przed laty utworzył grupę rockową. Grupa została zaproszona do udziału w festiwalu w Jarocinie, później w konkursie muzyków rockowych w Szydłowcu, gdzie zdobyła I miejsce. Nauka w szkole muzycznej w Lublinie i Tarnowie była impulsem do zmiany "orientacji" muzycznej w kierunku klasyki. Studia na wydziale muzycznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie zapoczątkowały recitale organowe. Koncertował podczas Dni Muzyki Organowej w Krynicy, a także w Tarnowie, Dębicy, Brzesku. Jest laureatem I Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej. Na swoim koncie ma 5 płyt CD z muzyką autorską, jazzem, rockiem, muzyką religijną i refleksyjną. Z programem "Muzyczne obrazy drogi Krzyżowej" występował w Kijowie, podczas wizyty Ojca św., a także w Sztokholmie i Londynie. Od 1986 r. pracuje w wojnickiej parafii jako organista, dyrygent chóru "Te Deum" oraz kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej.

Wiesław Kaczor, który przygotował program na środowy wieczór, jest absolwentem sekcji muzyki liturgicznej PAT w Krakowie, w klasie organów ad.Marka Wolaka. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie przygotowuje dyplom. Artysta ma w swoim repertuarze najlepsze kompozycje na organy. Część z tych utworów usłyszymy w środę. (Kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl