To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podsumowania obchodów Światowego Dnia pamięci Ofiar Wypadków Drogowych - pierwszego dnia międzynarodowej konferencji    -   29/11/2010
Dzień ofiar wypadków drogowych
W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa był uroczyście obchodzony Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który był zarazem pierwszym dniem Międzynarodowej Konferencji „Ofiary Wypadków Drogowych - Nasza Wspólna Odpowiedzialność”. Za wszystkich którzy zginęli w katastrofach i wypadkach komunikacyjnych została odprawiona Msza św. poprzedzona wypominkami. Wspomniane zostały także ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych. Obecni byli między innymi Prokurator Generalny Andrzej Seremet, Wiceminister Sprawiedliwości Piotr Kluz, a także przedstawiciele władz samorządowych, policji i straży pożarnej, klubów motorowych, Sokoła - sekcji turystyki kolarskiej i harcerzy oraz wielu rodzin cierpiących z powodu straty najbliższych.

Ogloszenie

Jak relacjonuje Piotr Kozioł z sekretariatu Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, spotkanie rozpoczęły wypominki za ofiary wypadków drogowych, które poprowadzili wspólnie Anna Wendołowska - matka zabitego w wypadku drogowym syna oraz ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. infułat Władysław Kostrzewa, który podkreślił w wygłoszonym słowie znaczenie powstającego pomnika i budowy Ośrodka Pomocy w Wychodzeniu z Traumy. Ważnym elementem obchodów była modlitwa przy powstającym Pomniku Pamięci o Ofiarach Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych,  zapalenie świateł i posadzenie drzew pamięci o ofiarach.

  Podsumowaniem spotkania była konferencja której przewodniczył kustosz sanktuarium bł. Kaoliny ks. Zbigniew Szostak. Temat „Prokurator, a pokrzywdzony przestępstwem komunikacyjnym. Stan prawny i praktyka postępowania”  przedstawił Prokurator Generalny Andrzej Seremet.  Wiceminister  Sprawiedliwości Piotr Kluz mówił o polskim wkładzie w obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ks. dr hab. Janusz Królikowski podkreślił jak ważne jest podejście do pojedynczych osób, właściwa formacja i opieka duchowa nad rodzinami ofiar wypadków drogowych.   Sytuację prawną osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych przedstawiła Beata Karwacka, prezes Polskiej Izby Odszkodowań. Wicestarosta powiatu tarnowskiego Mirosław Banach mówił o roli samorządu w opiece nad ofiarami wypadków komunikacyjnych. Artysta plastyk dr Jacek Kucaba autor projektu przedstawił zmiany w projekcie i aktualną wizualizacje pomnika, która wraz z rozwojem idei powstania centrum terapii po traumie ciągle się rozwija.  

Celem konferencji było przede wszystkim Uczczenie Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, a także przekazanie społeczeństwu informacji o społeczno-ekonomicznych kosztach zdarzeń na drogach. Prelegenci konferencji podkreślali role wszystkich użytkowników dróg w zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wiodącym tematem spotkania był Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych, który dzięki sponsorom i ofiarności ludzi może zostać oddany do użytku już w przyszłym roku.  Dalsza część konferencji „Ofiary Wypadków Drogowych - Nasza Wspólna Odpowiedzialność” będzie kontynuowana  już jutro w Warszawie. Poruszane będą tematy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także psychologiczny wymiar jakości życia przed i po wypadku drogowym.

Foto: www.pz.lap.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:02:12
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html