To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Magistrat próbuje przełamać niechęć rodziców    -   29/11/2010
Ankieta dla pięciolatków
Rodzice pięcioletnich dzieci otrzymali ankiety, w których anonimowo mogli się wypowiedzieć na temat zamiaru posłania swoich dzieci do szkoły już od przyszłego roku. „To forma dialogu z rodzicami i element przygotowań, jakie z myślą o sześcioletnich uczniach poczynił Wydział Edukacji tarnowskiego magistratu. Formularze są właśnie opracowywane” - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Tarnowa, zatytułowanym „Ankiety dla pięciolatków czyli przygotowanie najmłodszych do szkoły”.

Ogloszenie

Wypełnione ankiety mają posłużyć do zdiagnozowania wiedzy i nastawienia rodziców w sprawie posyłania sześciolatków do szkół, a także wskażą kierunki działań, które będą mogły podjąć szkoły, by zapewnić większy komfort dzieciom i ich rodzicom.
Rodzice odpowiadali na pytania dotyczące chęci posłania swoich dzieci do szkoły już w przyszłym roku, stopnia gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole, stopnia przygotowania tarnowskich szkół do przyjęcia młodszych dzieci.
W ostatniej z tych kategorii rodzice mogli wypowiedzieć się na temat trafności programu nauczania dla klasy pierwszej, przewidywań w zakresie stopnia opieki sprawowanej nad dzieckiem, oceny czasu, w którym sprawowana jest opieka w szkole, a także wyposażenia szkół w meble, pomoce i place zabaw odpowiednie dla sześcioletnich dzieci.

”Liczba sześciolatków w tarnowskich szkołach wzrasta. W roku szkolnym 2009/2010 edukację rozpoczęło dwudziestu najmłodszych uczniów. Obecnie na szkolne zajęcia w Tarnowie uczęszcza ich blisko sześćdziesięciu.” - chwali się tarnowski magistrat.

Komentarz
Przypomnijmy – na temat przeforsowanej w Sejmie przez PO inicjatywy posyłania sześciolatków do szkół (promowanej przez "naszą" posłankę Urszulę Augustyn) negatywnie wypowiadało się publicznie wielu ekspertów, w tym także i samych dyrektorów szkół i nauczycieli; pomysł ten po wielokroć krytykowaliśmy również my, m.in. jako inicjatywę mającą tak naprawdę ratować upadający system emerytalny (wcześniejsze rozpoczęcie „nauki” - dłuższa praca). Jak dotąd rodzice wobec pomysłu jeszcze głębszej ingerencji w to, jak mają wychowywać własne potomstwo (patrz także: „antyprzemocowa” ustawa) głosują „nogami” i nie mają zamiaru korzystać z „dobrowolności” posyłania swoich sześcioletnich pociech do szkoły. Stąd też i rozpaczliwa inicjatywa magistratu, mająca wyraźnie, w moim odczuciu, na celu „wykazanie inicjatywy” i poprawienie kompromitującego wskaźnika. Jednak w 2012 roku zacznie obowiązywać przymus posyłania sześcioletnich dzieci do szkoły. Jedyną furtką i drogą ratunku dla dzieci i rodziców broniących się przed indoktrynacją „milusińskich” w myśl socjalistycznej zasady „wszystkie dzieci nasze są” , rodziców uznających, że nie chcą odbierać swoim synom i córkom dzieciństwa, ich pociechy są za małe, a szkoła nieprzystosowana – jest wystaranie się o odpowiednią opinię psychologiczną.
Z głupimi przepisami trzeba walczyć każdą legalną metodą a w ostateczności stosować bunt obywatelski. Przymus posyłania sześciolatków do szkoły jest bowiem ewidentnym zamachem na wolność obywateli.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:18:28
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html