Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   POLDIM zakończył inwestycję drogową wartą 37 mln zł na odcinku drogi krajowej nr 28 w Małopolsce    -   02/12/2010
Sądeckie drogi tarnowskiej firmy
Tarnowski POLDIM S.A., spółka z Grupy Tiltra, specjalizująca się m.in. w budowie dróg oraz mostów zakończyła rekonstrukcję górskiego odcinka drogi krajowej nr 28 Zator-Medyka pomiędzy Nowym Sączem a Grybowem. Prace przy realizacji kontraktu wartego 37 milionów złotych trwały przez 17 miesięcy. Odbiór końcowy inwestycji, którą zleciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, zakończył się w ostatnich dniach listopada. Roboty budowlane przy projekcie tarnowski POLDIM realizował na dwóch kontraktach jednocześnie, tj. odcinki Nowy Sącz-Mszalnica i Cieniawa-Ptaszkowa, jako pierwszy kontrakt oraz Grybów-Biała Niżna, jako kontrakt drugi. Oba wykonywano w systemie zaprojektuj i wybuduj. Łączna długość remontowanych odcinków drogi to prawie 10 km.

Ogloszenie

W ramach kompleksowych prac odnowiono nawierzchnię drogi klasy GP (głównej poszerzonej) i poszerzono jezdnie do szerokości 7 metrów na prostej. Wzmocniono istniejące konstrukcje, poszerzono i utwardzono pobocza oraz zbudowano chodniki wraz z oświetleniem ulicznym.
Ponadto w trakcie realizacji inwestycji poprawiono odwodnienia, wyremontowano oraz przebudowano przepusty, wyremontowano mostki, przebudowano zjazdy i skrzyżowania z drogami powiatowymi, gminnymi i ulicami. Wyremontowano także i wybudowano nowe zatoki autobusowe i zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu (bariery, stacje monitoringu pogody i ruchu, oznakowanie pionowe, a także poziome).

- Każdy odbiór inwestycji i otwarcie remontowanego odcinka to z jednej strony kolejny sukces naszej firmy a z drugiej satysfakcja z możliwości przyczynienia się do poprawy jakości życia mieszkańców okolicznych miejscowości. Górzysty teren, na którym realizowaliśmy tę inwestycję, przyczynił się do tego, że projekt nie należał do najłatwiejszych. Tym bardziej cieszymy się, że dzięki naszej pracy, od grudnia podróżujący drogą krajową 28 będą mogli odczuć różnicę w komforcie jazdy – skomentował obecny przy odbiorze inwestycji Marek Kaczmarczyk, dyrektor techniczny POLDIM S.A.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947