To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dobre kino w Marzeniu    -   03/12/2010
CINEMARZENIE
W kolejnej, zimowo-przedświątecznej odsłonie cyklu Cinemarzenie - Dobre kino w Marzeniu czekają na nas dwa interesujące, acz zasadniczo różne filmy. Pierwszy z nich to próba włączenia się w nostalgiczny nastrój rozpamiętywania jednego z najgorętszych, najbardziej rockandrollowych muzyków na świecie w 30. rocznicę jego tragicznej śmierci. Mowa tu o charyzmatycznym Johnie Lennonie.

Ogloszenie
>

Wraz z nim i jego rozśpiewaną ekipą zostaniemy wciągnięci w wir hamburskich klubów, wkroczymy z impetem do - na początku bardziej, a później mniej - podejrzanego światka niemieckiej bohemy. Przyjrzymy się także skomplikowanej, niemal braterskiej relacji Lennona ze Stuartem Sutcliffem – pierwszym basistą Beatlesów, który na kartach historii zapisał się jako nietuzinkowy przystojniak szaleńczo zakochany w fotografce – Astrid Kirchherr i morderczo oddany malarstwu – zdecydowanie bardziej niż muzyce. W nawiązaniu do minionych projekcji i tym razem zaaplikujemy widzom zastrzyk z pokaźną dawką pozytywnych brzmień, dobrego „Backbeatu” (05.12.10).
http://www.tck.pl/index.php/pol/Film/Cinemarzenie-Dobre-kino-w-Marzeniu/05.12.10-Backbeat

Podczas drugiego grudniowego spotkania udamy się w wyśnione rejony miłości, gdzie rewersem palącego pożądania jest spalająca zazdrość, gdzie panuje zmysłowy zaduch wyjęty niczym z filmów Almodovara przy wtórze niegasnących papierosów jak u Wong Kar Waia. A wszystko to za sprawą napiętych relacji w młodzieńczym trójkącie miłosnym między Francisem, Marie i Nicolasem. Dwudziestojednoletni reżyser „Wyśnionych miłości” – Xavier Dolan (12.12.10), wyniesiony na piedestał sławy podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, szatańsko przystojny i piekielnie zdolny, mimo młodego wieku dokonał czegoś, co nie zawsze udaje się nawet doświadczonym twórcom. Na taśmie filmowej utrwalił ambiwalentność stanu zakochania oraz wszelkie skrajne emocje mu towarzyszące. Dajmy się zatem porwać temu młodziakowi, zanim całkowicie zaprzątną nas świąteczne sprawunki.
http://www.tck.pl/index.php/pol/Film/Cinemarzenie-Dobre-kino-w-Marzeniu/12.12.10-Wysnione-milosci
Asia Chludzińska

Po projekcjach TCK zaprasza do kawiarni kina na spotkanie, dyskusje i konkursy z nagrodami. Już w najbliższą niedzielę będzie można wygrać 2-osobowe zaproszenie na koncert JOHN LENNON 70/50/30 (na który biletów już brak) oraz koncertowe koszulki okolicznościowe.
Początek niedzielnych projekcji w kinie Marzenie (Staszica 4) o 15:00. Wstęp 9 zł. Informacje: 14 6 888 885.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:56:16
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html