To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyśnione miłości    -   10/12/2010
Cinemarzenie
Przed nami drugie grudniowe spotkanie w ramach cyklu „Cinemarzenie”, podczas którego udamy się w wyśnione rejony miłości, gdzie rewersem palącego pożądania jest spalająca zazdrość, gdzie panuje zmysłowy zaduch wyjęty niczym z filmów Almodovara przy wtórze niegasnących papierosów jak u Wong Kar Waia. A wszystko to za sprawą napiętych relacji w młodzieńczym trójkącie miłosnym między Francisem, Marie i Nicolasem. Dwudziestojednoletni reżyser „Wyśnionych miłości” – Xavier Dolan , wyniesiony na piedestał sławy podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, szatańsko przystojny i piekielnie zdolny, mimo młodego wieku dokonał czegoś, co nie zawsze udaje się nawet doświadczonym twórcom. Na taśmie filmowej utrwalił ambiwalentność stanu zakochania oraz wszelkie skrajne emocje mu towarzyszące. Dajmy się zatem porwać temu młodziakowi, zanim całkowicie zaprzątną nas świąteczne sprawunki. Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w dniu 12 grudnia o godz. 15:00 do kina Marzenie na projekcję filmu „Wyśnione miłości”. Po seansie w kawiarni kina odbędzie się spotkanie z konkursami. Wstęp 9 zł.

Ogloszenie
>

Film ten, to pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie. Bohaterowie, Francis i Marie, są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Od spotkania do spotkania, od jednej wspólnie spędzonej chwili do drugiej Francis i Marie stają się coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.

Podczas canneńskiego festiwalu krytycy gorąco przyjęli „Wyśnione miłości”. ”Emocje z Almodovara... styl Wong Kar-waia...” - pisało IndieWire. ”Nowocześnie opowiedziana, zaskakująca opowieść o miłości... Jeden z najpiękniej nakręconych filmów festiwalu” - zachwycał się dziennikarz First Showing, a wtórował mu Slant Magazine: ”Niewiarygodnie utalentowany młody reżyser, który genialnie potrafi pokazać niuanse i piękno uczuć.”

Więcej na http://www.tck.pl/index.php/pol/Film/Cinemarzenie-Dobre-kino-w-Marzeniu/12.12.10-Wysnione-milosci
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:37:51
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html