Piąty Rempała na torze   -   13/9/2004
W rozegranym wczoraj w Rzeszowie towarzyskim spotkaniu czteroosobowy klan braci Rempałów, wzmocniony parą częstochowską Walasek-Ułamek, wysoko pokonał miejscową Marmę Stal 58:26. Najwiecej punktów zdobył podczas spotkania Tomasz Rempała, na co dzień jeżdżący w Stali a najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Sebastian Ułamek. Na torze rzeszowskim "zadebiutował" na mini-motocyklu piąty z klanu Rempałów, sześcioletni syn Grzegorza - Krystian.

>

Jak pisze oficjalny serwis żużlowej Unii : "Mimo, że na torze przy ulicy Hetmańskiej pojawiło się wielu bardzo dobrych zawodników to spotkanie to nie było pasjonującym widowiskiem...
W obsadzie zawodów doszło do jednej zmiany. W miejsce Macieja Kuciapy ekipę Marmy wzmocnił w ostatniej chwili Damian Baliński.
Wyścig pierwszy to bardzo dobry start Tomasza Rempały, który nie dał szans rywalom. Jako ostatni linię mety minął brat Tomka - Grzegorz i w pierwszej odsłonie zanotowano remis 3:3.
Bieg drugi to popisowa jazda kolejnych dwóch braci, tym razem Jacka i Marcina, którzy dubletem pokonali Trojanowskiego i Barana. Ten ostatni zanotował defekt. Gonitwa trzecia przyniosła niespodziankę. Co prawda jako pierwszy linię mety minął Sebastian Ułamek, jednak zaraz za jego plecami uplasował się...Paweł Miesiąc, który wspólnie z Balińskim dowiezł remis. Jako ostatni bieg ukończył indywidualny mistrz Polski - Grzegorz Walasek.
Kolejne biegi to coraz większa przewaga teamu Rempałów, który rządził i dzielił na torze. Kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli zbyt ciekawego widowiska. O wszystko decydował praktycznie start i rozegranie pierwszego łuku. Ostatnie dwa biegi mogły się jeszcze jedynie podobać. W trzynastym wspaniałą walkę stoczyli Damian Baliński i Marcin Rempała. Ostatecznie ten pierwszy dowiózł do mety trzy punkty. W wyścigu czternastym ze startu na podwójne prowadzenie wyszli goście, po czym śmiałym atakiem Rafał Dobrucki wyprzedził Sebastiana Ułamka. Niestety, ale zawodnik Unii Leszno na jednym z okrążeń zanotował defekt motocykla i biegu nie ukończył.
Po zakończeniu spotkania na tor wyjechało po dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny, którzy zmierzyli się między sobą o puchar Zlatego Hrada. Ostatecznie najlepszy zawodnikiem imprezy okazał się Sebastian Ułamek, który wywalczył pierwsze miejsce. Drugi stopień podium zajął Tomasz Rempała, a trzeci Paweł Miesiąc. Biegu dodatkowego ze względu na defekt nie ukończył Rafał Dobrucki.
Warte zaznaczenia jest, iż zawodnicy z drużyny Rempała Speedway Stars przeznaczyli pieniądze za punkty na rzecz Piotra Winiarza, który przechodzi dalszy etap rehabilitacji."

Date        : Thu, April 25, 2024 17:20:35
IP          : 3.143.228.40