To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Był 13 grudnia 1981 roku...    -   13/12/2010
DLA PAMIĘCI OFIAR STANU WOJENNEGO
13 grudnia 1981 roku komunistyczny reżim wprowadził w Polsce stan wojenny, który na wiele lat stłumił społeczny zryw zapoczątkowany przez „Solidarność”. Przeciwko Polakom wyprowadzono 70 tys. żołnierzy, 30 tys. funkcjonariuszy MSW, 1750 czołgów, 1400 pojazdów opancerzonych, 500 wozów bojowych piechoty, 9.000 samochodów oraz kilka eskadr helikopterów i samoloty transportowe. Według różnych ustaleń około 100 osób zabito, około 10 tys. internowano, zaś konsekwencje wydarzeń zapoczątkowanych przez stan wojenny, Polska odczuwa do dziś. Zarząd Regionu Małopolska NSZZ Solidarność Oddział nr 2 w Tarnowie oraz Starosta Tarnowski Mieczysław Kras zapraszają dziś, w poniedziałek 13 grudnia na uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Szczegóły poniżej.

Ogloszenie

PROGRAM
16:00 – Kościół parafialny Św. Krzyża i Św. Filipa Neri (XX Filipinów) – Msza Święta w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego
17:00 – Grób Nieznanego Żołnierza – hymn państwowy, oficjalne wystąpienia, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów, hymn „Solidarności”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-12-2010) uczestnik :
Dlaczego Ścigałę podczas uroczystości i przy składaniu wiązanki ochraniał strażnik miejski?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2010) ed :
ciekawe ile tysięcy ofiar by było gdyby nie stan wojenny?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2010) ADAM :
Ed,nie bądź śmieszny jeżeli Jaruzelowi nie zależało na liczbie ofiar w grudniu 1970r. kiedy jako minister obrony wydał rozkaz o strzelaniu do strajkujących,to nagle w 1981r. stał się taki wrażliwy? Wydał wojnę narodowi ,bronił koryta dla partii interes narodowy miał w d... Zwykły przestępca i tyle. Czytasz za dużo wybiórczej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl