Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wprost z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem...    -   14/12/2010
Betlejemskie Światło Pokoju 2010
Już po raz dwudziesty tarnowscy harcerze z Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema odebrali w imieniu mieszkańców Tarnowa Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie już z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą Światło do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają je skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę.

Ogloszenie
>

-Jak co roku tarnowscy harcerze biorą udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie, gdzie reprezentanci wszystkich środowisk harcerskich z całej Polski udają się na mszę świętą do Kościoła Mariackiego –mówi komendant tarnowskiego hufca ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz. –Po zakończeniu mszy, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest harcerzom, którzy zabierają je do swoich miast.
Podobnie jak w latach ubiegłych harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju Prezydentowi RP, Prezesowi Rady Ministrów, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów i instytucji. Tarnowscy harcerze przekażą w najbliższych dniach Betlejemskie Światło Pokoju do wielu instytucji i organizacji zarówno w Tarnowie jak i na terenie powiatów: tarnowskiego i dąbrowskiego. Betlejemskie Światło Pokoju będzie przekazane również mieszkańcom miasta w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie podczas nabożeństwa o godz. 17.00 w dniu 19 grudnia. Ponadto Betlejemskie Światło Pokoju można odebrać również w siedzibie komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Tarnowie, ul. Konarskiego 17, do dnia 21 grudnia br. włącznie w godzinach dyżuru hufca. Więcej informacji dotyczących możliwości odebrania Światła w tarnowskim hufcu można znaleźć na stronie www.tarnow.zhp.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl