Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dodatkowe pieniądze z PFRON-u   -   14/9/2004
Starostwo Powiatowe w Tarnowie otrzymało dodatkowe środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Pieniądze te należy wykorzystać przed końcem roku, bo inaczej trzeba je będzie zwrócić do funduszu - przestrzega Mirosław Banach z tarnowskiego starostwa. Pieniądze, które udało się teraz pozyskać starostwu przeznaczone są na kilka dziedzin.

Ogloszenie

Dodatkowo PFRON przyznał powiatowi 105 tysięcy zł na środki ortopedyczne. Na sprzęt rehabilitacyjny powiat otrzymał kwotę 35 tys. zł. Na turnusy rehabilitacyjne: 250 tys. zł. Na likwidowanie barier architektonicznych: 50 tys. zł.
Oprócz tego, w starostwie do wykorzystania są pożyczki dla niepełnosprawnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rolniczej. Na ten cel dodatkowo pozyskano kwotę 70 tys. zł.

- Prosimy osoby niepełnosprawne o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Zespołu Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zachęca Mirosław Banach. - Pomoc przyznaną z PFRON-u będzie można uzyskać jeszcze w tym roku. Jeśli oczywiście zainteresowani złożą jak najszybciej wnioski w którejś z tych dwóch jednostek.
Dzięki temu udałoby się wykorzystać dodatkowe kwoty, a jest to wcale niemało pieniędzy, w sumie 435 tysięcy zł. - Nie chcielibyśmy, aby te pieniądze trzeba było zwracać - mówi członek Zarządu Powiatu. - Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych o jak najszybszy kontakt ze starostwem powiatowym z tymi dwoma komórkami.

Wnioski o pieniądze z PFRON-u mogą składać osoby niepełnosprawne, które mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947