Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dodatkowe pieniądze z PFRON-u   -   14/9/2004
Starostwo Powiatowe w Tarnowie otrzymało dodatkowe środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Pieniądze te należy wykorzystać przed końcem roku, bo inaczej trzeba je będzie zwrócić do funduszu - przestrzega Mirosław Banach z tarnowskiego starostwa. Pieniądze, które udało się teraz pozyskać starostwu przeznaczone są na kilka dziedzin.

Ogloszenie
>

Dodatkowo PFRON przyznał powiatowi 105 tysięcy zł na środki ortopedyczne. Na sprzęt rehabilitacyjny powiat otrzymał kwotę 35 tys. zł. Na turnusy rehabilitacyjne: 250 tys. zł. Na likwidowanie barier architektonicznych: 50 tys. zł.
Oprócz tego, w starostwie do wykorzystania są pożyczki dla niepełnosprawnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rolniczej. Na ten cel dodatkowo pozyskano kwotę 70 tys. zł.

- Prosimy osoby niepełnosprawne o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Zespołu Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zachęca Mirosław Banach. - Pomoc przyznaną z PFRON-u będzie można uzyskać jeszcze w tym roku. Jeśli oczywiście zainteresowani złożą jak najszybciej wnioski w którejś z tych dwóch jednostek.
Dzięki temu udałoby się wykorzystać dodatkowe kwoty, a jest to wcale niemało pieniędzy, w sumie 435 tysięcy zł. - Nie chcielibyśmy, aby te pieniądze trzeba było zwracać - mówi członek Zarządu Powiatu. - Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych o jak najszybszy kontakt ze starostwem powiatowym z tymi dwoma komórkami.

Wnioski o pieniądze z PFRON-u mogą składać osoby niepełnosprawne, które mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl