Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Więcej nazw niż nowych ulic   -   14/9/2004
Miła, Piękna, Kuklińskiego, Kaczmarskiego, Popiełuszki, Niemena ... To tylko niektóre propozycje nazw dla ulic, placów i skwerów w Tarnowie zgłoszone do kancelarii rady miejskiej. Jeszcze w tym tygodniu będą one opiniowane przez członków komisji nazewnictwa, potem trafią pod obrady najbliższej sesji Rady Miasta. Dyskusje na temat nowych nazw ulic w Tarnowie są często burzliwe i towarzyszy im sporo emocji.

Ogloszenie

Historyk i radny Antoni Sypek postuluje, by rajcy wybierali nazwiska związane z miastem i regionem. Dlatego sam zgłosił kilka propozycji. Sądzi, że w nazewnictwie ulic uwzględnić należy postaci tarnowskich dziennikarzy: Józefa i Anieli Piszów oraz pedagogów Jana Leńki i Karola Trochanowskiego.
Niewykluczone także, że jedna z tarnowskich ulic zostanie nazwana imieniem zmarłego niedawno piosenkarza Czesława Niemena. Pomysł podoba się mieszkańcom. Propozycje dla nazw ulic zgłaszają organizacje pozarządowe lub sami mieszkańcy. Ci ostatni społeczne poparcie muszą jednak udokumentować, co najmniej dwudziestoma podpisami.
Członkowie komisji nazewnictwa rozpatrywać będą także, nie po raz pierwszy zresztą, kwestie ewentualnej zmiany nazw ulicy Szenwalda i osiedla 25-lecia PRL.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(14-09-2004) Kenna :
Ulica Miła juz byla i zostala zmieniona na Skorupki..osobiscie wolę Miłą ....ale to jakaś PARANOJA, po co likwidować było Miłą,...to tylko w naszym zaściankowym Tarnówku... czy nie ma innych autorytetów niż pan Sypek???????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) z butelką atramenyu na czołgi nonsensu :
O zgrozo. Jest w T-wie ul Rydza Śmigłego. Przecież to zdrajca. Wojska polskie w 1939 r. jeszcze walczyły, a ten jegomość już się bezpiecznie zadekował w Rumunii. Podobnie z "przuwódcami Powstania Warszawskiego - siedzieli bezpieczni w Londynie oczekując, iż władzę poda im na tacy Stalin przy pomocy 200 tys trupów polskich. To właśnie nasz "panteon" narodowy zdrajców, tchórzy, sprzedawczyków, po kilkudziesięciu latach w wyniku poltycznego liftingu nagle mstali się bohaterami narodowymi. Zakłamanie historii jest większe obecnie niż za Stalina, Bieruta, Gomółki i Gierka razem wziętych. Estyd mi, że jestem Polakiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) inny :
mi tez wstyd ze jestem Polakiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) abbes :
A czy nie ma ważniejszych problemów, którymi mogłaby się zająć Rada Miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) Magdalena :
Nie lepiej było by wyremontować te ulice zamiast zmieniac ich nazwy???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) mokr :
sypek działacz solidarności od jej zarania i "wielki tarnowianin z dziada pradziada" nie pozwoli aby ostała się ul. szenwalda i os. XXV lecia. będzie kontynuował najlepsze tradycje prowincjonalnych urzędników CK nieboszczki wierząc, że to co dobre dla niego dobre będzie dla nas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) future :
szkoda, że tak urzędnicy, jak i urz,edujący radni przy zmianach nie biorą pod uwagę głosu historii, nie daj boże by uczynili to, co ich poprzednicy nadając nazwę Ofiar Stalinizmu placowi, po którym płynęła krew tych, co byli w GEttcie i w miejscu Getta. Niech ta paranoja nie ogarnie ponownie wybrańców losu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) kangur :
slyszalem ze chca zmienic nazwe osiedla XXV PRL tylko dlaczego im to przeszkadza bo gdyby nie ta "komuna" to ci ludzie nigdy by tych mieszkan nie mieli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) a :
to teraz kangur wystrzeliłeś ..zobacz jakie mieszkania maja we Francji czy innych częsciach europy .Czerwony buraku komuna wybudowała bzdura a ile zniszczyła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2004) Mieszkaniec :drel@ wp.pl 
Ma Pan racje nazewnictwo to bardzo ważna rzecz- wytrwałosci dla Pana i Komisji . Dziekuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947