To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policyjny, przedświąteczny apel do mieszkańców    -   15/12/2010
Akcja „Święta 2010”
”Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkimi krokami. Lada moment sklepy i supermarkety wypełnią się po brzegi zabieganymi klientami, którzy pochłonięci przedświątecznym zamieszaniem tracą czujność przestając kontrolować to co się wokół nich dzieje. Tacy klienci to wprost „wymarzone” ofiary złodziei i kieszonkowców, których w okresie przedświątecznym z całą pewnością nie zabraknie. Bezwzględnie wykorzystają nasze roztargnienie, by pozbawić nas portfeli. Zadbajmy zatem nie tylko o świąteczne prezenty i suto zastawione stoły , ale także o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Bądźmy czujni, udając się na przedświąteczne zakupy nie zabierajmy ze sobą zbędnej gotówki czy wartościowych przedmiotów. Portfele trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży lub w torebkach trzymanych z przodu, blisko siebie. Uważajmy szczególnie w miejscach zatłoczonych - sklepach i środkach komunikacji publicznej - pamiętajmy - tłok sprzyja kieszonkowcom. Nie pozostawiajmy w pojazdach radioodbiorników i przedmiotów, które skuszą potencjalnego złodzieja. Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznajomych” - ostrzega tarnowska Policja.

Ogloszenie
>

Jak pisze rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska, ”Jeśli zdecydujemy się wyjechać na okres świąteczny poza miejsce zamieszkania, pamiętajmy o zabezpieczeniu naszych domostw. Idealnych zabezpieczeń tak naprawdę nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania. Solidne drzwi i zamki, inwestycja w zakup alarmu to bez wątpienia dobry pomysł, ale zaufany sąsiad, który dopilnuje mieszkania podczas naszej nieobecności to skarb nie do przecenienia.

Tarnowska Policja dołoży wszelkich starań, by nadchodzące święta i okres je poprzedzający przebiegły bezpiecznie i w atmosferze spokoju. W poniedziałek rozpoczęliśmy działania prewencyjne „Święta 2010”, którym celem jest zapobieganie kradzieżom, włamaniom i napadom. Działania obejmują teren Tarnowa i całego powiatu. Weźmie w nich udział łącznie ponad 500 policjantów sił prewencji i pracujących po cywilnemu służb kryminalnych. Wspomagają ich także policjanci „drogówki” zapewniający bezpieczeństwo na drogach, eliminując z nich piratów drogowych i kierujących na „podwójnym gazie”. W działaniach na głównych ciągach komunikacyjnych biorą również udział funkcjonariusze Straży Granicznej.

Większej ilości policyjnych patroli można się także spodziewać w centrum miasta i na tarnowskich osiedlach mieszkaniowych.
Policjanci pojawią się także na placach targowych i miejscach gdzie prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzamy czy oferowany tam towar pochodzi z legalnych źródeł. Kontrole planowane są także w kompleksach leśnych. W działaniach tych wspierają nas strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Leśnej. Zwrócimy także uwagę na akweny wodne i przebywające tam osoby pod kątem ich bezpieczeństwa i legalności połowu ryb.”


Tarnowska Policja życzy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:38:13
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html