To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Budka Suflera w Mościcach   -   14/9/2004
Legenda polskiego rocka, zespół Budka Suflera, który miał zagrać na koncercie w hali "Jaskółka" już latem, wystąpi w Mościcach ostatecznie 16 października o 19.00. Bilety w cenie 36 zł można nabywać w kasie MFK oraz w salonach muzycznych. Można też wygrać bilet, odpowiadając na pytanie konkursowe w naszym portalu.

Ogloszenie

Dwa bilety na koncert otrzymają ci z inTARnautów, których wylosujemy 12 października w południe. Losowania dokonamy pośród osób, które nadeślą nam do tego czasu (na adres: redakcja@intarnet.pl) nazwiska przynajmniej 5 osób, które śpiewały w trakcie 30-letniej historii z lubelskim zespołem. E-list należy w temacie zatytułować "Budka Suflera" oraz podać swoje imię, nazwisko oraz tel.kontaktowy. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w portalu 12 października popołudniu.
Przy okazji informacja ! Wszystkie prawidłowe odpowiedzi, które nadesłano nam w lipcu będą honorowane i wezmą udział w październikowym losowaniu biletów dla inTARnautów.
Ci, którzy będą mieć nieco mniej szczęścia mogą zakupić bilety w kasie MFK, w Salonie Muzycznym przy ul. Wałowej 18 oraz Salonie w DH "Świt".

Przez kilkadziesiąt lat działalności Budka Suflera wydała 22 albumy, w tym 14 studyjnych, reszta to krążki koncertowe i składankowe. Piękny i charakterystyczny głos wokalisty Krzysztofa Cugowskiego oraz wielki wkład muzyków grupy, doprowadził formację do 30-sto lecia działalności.

Zadebiutowali w 1974 roku, a ich pierwszą studyjną płytą był album "Cień wielkiej góry". Głównym kompozytorem muzyki był Romuald Lipko, czołowym tekściarzem - Andrzej Mogielnicki. Poza tym udzielali się również tekściarze: Tomasz Zeliszewski, Janusz Kondratowicz, Adam Sikorski, oraz kompozytorzy: Jan Borysewicz, Piotr Figiel, a także Krzysztof Cugowski. Nie sposób oczywiście wymienić wszystkich współtworzących, których była cała masa przez kilka dekad istnienia Budki Suflera. Lubelska formacja wylansowała wiele przebojów, m.in. "Sen o dolinie", "Jolka, Jolka pamiętasz", czy bardziej współczesne hity : "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych". Zespół sprzedał miliony płyt, a jego przeboje były śpiewane przez miliony Polaków na całym świecie. Panowie otrzymali również wszystkie możliwe nagrody, wygrali wszystkie możliwe plebiscyty. Są to sukcesy, o których marzy wielu artystów.

Można powiedzieć, że Budka Suflera jest wykonawcą, na którego płyty czeka współczesny odbiorca. Niedawno ukazała się kolejna, czternasta studyjna w dorobku złotego team-u. Część utworów na najnowszą płytę, zatytułowaną "Jest", była rejestrowana i produkowana w studio "The Village" w Los Angeles, w Kalifornii. Producentem nagrań był Greg Philiganes, który również grał na instrumentach klawiszowych. Kolejnymi gwiazdami, gościnnie byli: legendarny basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather z formacji Toto, znanej z przebojów z lat 80-tych p.t. "Rosanna" czy "Africa" oraz Sheila E. znana ze współpracy ze słynnym Prince'm. Teksty do dwóch utworów z płyty "Dancing with Ghosts" i "Breathing You" napisał Jonathan Carroll. Należy dodać, że w najnowszym wydawnictwie znalazło się 16 utworów. I trzeba powiedzieć to glośno - na współpracę z takimi znakomitościami mogła sobie pozwolić jedynie Budka Suflera. Do tego najnowszego dziecka dołączy niebawem druga płyta, zatytułowana "Było". Jak sama nazwa wskazuje, znajdzie się tam kilkanaście starych, złotych przebojów zespołu.
Jacek Sosnowski


Obecny skład grupy to : Krzysztof Cugowski - wokal, Tomasz Zeliszewski - perkusja, Romuald Lipko - instrumenty klawiszowe, Mirosław Stępień - gitara basowa, Piotr Kominek - instrumenty klawiszowe, Łukasz Pilch - gitary, Anna Patynek - intrumenty perkusyjne, Patrycja Gola - voc., chórki, Beata Bednarz - voc.,chórki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:05:56
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html