To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zakład Opiekuńczo – Leczniczy już na wiosnę będzie służył tarnowianom    -   17/12/2010
175-lecia Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczek
Najstarszy tarnowski szpital świętuje swój wielki jubileusz – 175-lecia Uroczystość są okazją do zaprezentowania monografii placówki oraz do wręczenia wyróżnień i nagród. Jako specjalnego gościa wydarzenia zaproszono syna patrona tarnowskiego szpitala, prof. Andrzeja Szczeklika. Podczas uroczystości prezydent Ryszard Ścigała przekazał Dyrektorowi Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika symboliczne klucze do nowego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.

Ogloszenie
>

Tarnowski „stary szpital” został założony w 1835 roku w budynku nieczynnego, starego browaru księcia Sanguszki. Początkowo dysponował on jedynie 50 łóżkami dla chorych. Rozbudowa w latach 1860-1865, 1907–1913 i 1938 spowodowała, że tuż przed wybuchem II wojny światowej można było jednocześnie hospitalizować tam 300 pacjentów. W ciągu roku przyjmowano zaś około 5300 chorych.
Po II wojnie światowej zniszczony szpital odbudowano w latach 1945–1955. Liczba łóżek zwiększyła się do 634 – szpital stał się drugim pod względem wielkości w byłym województwie krakowskim. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych tarnowski szpital wzbogacił się o dwa kolejne pawilony.

Od 1997 roku Szpital funkcjonuje pod nazwą Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Proces przekształceń własnościowych Szpitala całkowicie zakończył się w 2000 roku i od tego czasu działalność skoncentrowana jest na lecznictwie zamkniętym. Szpital Szczeklika jest jednym z najstarszych w Małopolsce, ale jednocześnie jest jednym z najnowocześniejszych. Koszt przeprowadzonych w ciągu czterech ostatnich lat na modernizacji budynków i zakupu sprzętu medycznego przekroczył 17 mln. zł. Wszystkie zakupy i inwestycje wydanie wspiera budżet miasta Tarnowa.

Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika posiada 12 oddziałów szpitalnych, stację dializ, nowocześnie wyposażone sale operacyjne, pion diagnostyki medycznej, 12 poradni specjalistycznych. Rocznie w szpitalu hospitalizowanych jest ponad 15,5 tys. pacjentów, a łącznie z pacjentami przyjmowanymi w poradniach – 33 tysiące. W szpitalu w ciągu roku przeprowadza się 3 tys. zabiegów operacyjnych, wykonuje ponad 500 tys. badań laboratoryjnych oraz 40 tys. badań z zakresu diagnostyki obrazowej.
O jakości leczenia w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika świadczą przyznawane jednostce nagrody. Tylko w tym roku tarnowska lecznica została uhonorowana ogólnopolskim certyfikatem „Szpital bez bólu” oraz Złotą Perłą Medycyny w kategorii szpitali wieloprofilowych do 400 łóżek.

Podczas uroczystości jubileuszu 175-lecia Szpitala Szczeklika, Prezydent Ryszard Ścigała przekazał Dyrektorowi Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika symboliczne klucze do nowego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Mieści się on przy ul. Szpitalnej. Nowe pomieszczenia, mieszczące się co prawda na terenie Domu Pomocy Społecznej, ale wchodzące w struktury szpitala, przeszły już odbiór techniczny. Obecnie ruszają przetargi na zakup wyposażenia, i na wiosnę 2011 roku, ZOL będzie służył już mieszkańcom miasta.
Dzięki tej inwestycji powstanie nowoczesny, w pełni wyposażony Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, w którym miejsce znajdzie ponad trzydziestu obłożnie chorych tarnowian, wymagających całodobowej opieki. Szacowany koszt inwestycji wyniesie ok. 900 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą w budżetu miasta.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:21:35
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html