To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   20/12/2010
Czwarta ofiara mrozów
W miejscowości Siemiechów na skraju lasu ujawniono zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz określił jak wstępną przyczynę śmierci wychłodzenie organizmu. Na miejscu prowadzono czynności dochodzeniowe pod przewodnictwem prokuratora, który wykluczył działanie osób trzecich w zdarzeniu. Zmarły to 42-letni mieszkaniec Siemiechowa. To czwarta osoba która zmarła z powodu wychłodzenia organizmu od początku zimy...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Nieznany sprawca wyłamał okno altany na terenie ogródków działkowych przy ul. Elektrycznej w Tarnowie i ukradł m.in. mini wieżę z głośnikami oraz wkrętarkę i kuchenkę elektryczną. Straty na szkodę mieszkańca miasta przekroczyły 600 złotych.
Łupem złodziei padł także zaparkowany przy ul. Granicznej w Zalasowej Trabant, a właściwie jego zbiornik z paliwem. Sprawcy wyłamali zamek w drzwiach kierowcy, otwarli pokrywę silnika, po czym ukradli z baku 17 litrów paliwa. Starty powstałe w wyniku przestępczego działania oszacowano na 150 złotych.
Chwilową nieuwagę mieszkańca Bobrownik Małych wykorzystał złodziej, który wyciągnął mężczyźnie przebywającemu na placu targowym Burek w Tarnowie, z tylnej kieszeni spodni, portfel m.in. z dowodem osobistym, kartą bankomatową i 700 złotymi.
Nieznany sprawca ukradł 80 litrów oleju napędowego z baku oraz sygnalizator świetlny, umieszczony na dachu walca znajdującego się w rejonie budowy autostrady A4 w Nowej Jastrząbce. Starty na szkodę firmy wykonującej prace wynoszą 730 złotych.
W Skrzyszowie nieznany sprawca wykorzystując nieobecność właścicielki wszedł do jednego z domostw. W czasie kiedy kobieta zajmowała się zwierzętami w obejściu, złodziej wyniósł z domu 3500 złotych oraz dowód osobisty.
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód wpadł 49-letni tarnowianin, który podejrzewany jest o kradzież towaru na kwotę 270 złotych ze sklepu spożywczo-przemysłowego przy ul. Koszyckiej w Tarnowie. Skradzione mienie odzyskano i zwrócono właścicielowi.
Dzielnicowi z posterunku w Skrzyszowie ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z prywatnych domów. Proceder trwał od września tego roku. Starty na razie nie zostały oszacowane. Zatrzymano domniemanego sprawcę – 23-letniego skrzyszowianina.

Zniszczenie mienia
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców w wieku 19 i 13 lat, którzy pomalowali farbą ścianę frontową budynku przy ul. Krasińskiego w Tarnowie. Sprawcy pomalowali również część muru ogrodzeniowego. Straty powstałe w wyniku uszkodzenia mienia wynoszą 700 zł. Starszy ze sprawców trafił do policyjnego aresztu, młodszy do Policyjnej Izby Dziecka.

Za kółkiem
50-letni mężczyzna został zatrzymany 13 grudnia w Zalasowej podczas jazdy Fiatem 170 w stanie nietrzeźwości. Badanie 50-latka wykazało, że miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali wczoraj 14 w Rzepienniku Biskupim 54-letniego mieszkańca miejscowości, który jadąc Fordem Orionem doprowadził do kolizji drogowej z Toyotą Corolla. Badanie mężczyzny wykazało, że miał on blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie.
16 grudnia na na ul. Burtniczej w Tarnowie został zatrzymany 68-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna prowadził pojazd Renault Megane mając ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Próbował także użyć siły fizycznej wobec interweniującego wobec niego funkcjonariusza Straży Granicznej.
W piątek w godzinach popołudniowych w Rzuchowej na ul. Koszyckiej potrącony został 12–letni mieszkaniec miejscowości. Kierujący Nissanem 51-letni tarnowianin jadący w kierunku Tarnowa, uderzył chłopca który wbiegł z lewej strony wprost pod pojazd. Dziecko przewiezione zostało do tarnowskiego szpitala. Ma pękniętą czaszkę i jest potłuczone. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Różne
Jak informowaliśmy, tarnowska Policja rozpoczęła akcję „Święta 2010”. ”Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkimi krokami. Lada moment sklepy i supermarkety wypełnią się po brzegi zabieganymi klientami, którzy pochłonięci przedświątecznym zamieszaniem tracą czujność przestając kontrolować to co się wokół nich dzieje. Tacy klienci to wprost „wymarzone” ofiary złodziei i kieszonkowców, których w okresie przedświątecznym z całą pewnością nie zabraknie. Bezwzględnie wykorzystają nasze roztargnienie, by pozbawić nas portfeli. Zadbajmy zatem nie tylko o świąteczne prezenty i suto zastawione stoły , ale także o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Bądźmy czujni, udając się na przedświąteczne zakupy nie zabierajmy ze sobą zbędnej gotówki czy wartościowych przedmiotów. Portfele trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży lub w torebkach trzymanych z przodu, blisko siebie. Uważajmy szczególnie w miejscach zatłoczonych - sklepach i środkach komunikacji publicznej - pamiętajmy - tłok sprzyja kieszonkowcom. Nie pozostawiajmy w pojazdach radioodbiorników i przedmiotów, które skuszą potencjalnego złodzieja. Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznajomych. Jeśli zdecydujemy się wyjechać na okres świąteczny poza miejsce zamieszkania, pamiętajmy o zabezpieczeniu naszych domostw. Idealnych zabezpieczeń tak naprawdę nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania. Solidne drzwi i zamki, inwestycja w zakup alarmu to bez wątpienia dobry pomysł, ale zaufany sąsiad, który dopilnuje mieszkania podczas naszej nieobecności to skarb nie do przecenienia. Tarnowska Policja dołoży wszelkich starań, by nadchodzące święta i okres je poprzedzający przebiegły bezpiecznie i w atmosferze spokoju. W poniedziałek rozpoczęliśmy działania prewencyjne „Święta 2010”, którym celem jest zapobieganie kradzieżom, włamaniom i napadom. Działania obejmują teren Tarnowa i całego powiatu. Weźmie w nich udział łącznie ponad 500 policjantów sił prewencji i pracujących po cywilnemu służb kryminalnych. Wspomagają ich także policjanci „drogówki” zapewniający bezpieczeństwo na drogach, eliminując z nich piratów drogowych i kierujących na „podwójnym gazie”. W działaniach na głównych ciągach komunikacyjnych biorą również udział funkcjonariusze Straży Granicznej. Większej ilości policyjnych patroli można się także spodziewać w centrum miasta i na tarnowskich osiedlach mieszkaniowych. Policjanci pojawią się także na placach targowych i miejscach gdzie prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzamy czy oferowany tam towar pochodzi z legalnych źródeł. Kontrole planowane są także w kompleksach leśnych. W działaniach tych wspierają nas strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Leśnej. Zwrócimy także uwagę na akweny wodne i przebywające tam osoby pod kątem ich bezpieczeństwa i legalności połowu ryb. Tarnowska Policja życzy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia” - czytaliśmy w policyjnym komunikacie.
O tym również pisaliśmy w osobnej wiadomości – tarnowska policja zwróciła się do mediów, a za ich pośrednictwem – do mieszkańców regionu z prośbą o pomoc w odnalezieniu Haliny Broniszewskiej 50-letniej mieszkanki Tarnowa, która w poniedziałek 13 grudnia około godziny 14.00 opuściła miejsce zamieszkania i nie powróciła, nie kontaktując się z rodziną. Na szczęście kobietę udało się odnaleźć całą I zdrową w Krakowie. Kobieta przebywa w Specjalistycznym Szpitalu Psychiatrycznym  im. Babińskiego.
W miejscowości Siemiechów na skraju lasu ujawniono zwłoki mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz określił jak wstępną przyczynę śmierci wychłodzenie organizmu. Na miejscu prowadzono czynności dochodzeniowe pod przewodnictwem prokuratora, który wykluczył działanie osób trzecich w zdarzeniu. Zmarły to 42-letni mieszkaniec Siemiechowa. To czwarta osoba która zmarła z powodu wychłodzenia organizmu od początku zimy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:38:37
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html