To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja ujęła przestępców włamujących się do mieszkań    -   22/12/2010
Młodzi włamywacze
Dwójka młodych włamywaczy została zatrzymana przez policjantów z Tuchowa zaraz po tym jak włamali się do domu mieszkalnego i garażu położonych na terenie niezamieszkałej posesji w Buchcicach. Do domu weszli wybijając szybę w oknie. Zabrali miedziane przewody elektryczne i 32-amperowe gniazdo siłowe z wtyczką. Starty oszacowano na 140 złotych. W podobny sposób weszli do garażu, z którego wynieśli mosiężną chłodnicę do ciągnika rolniczego, wałki przekazu napędu i przewód przedłużacza, wart e łącznie 430 złotych. Po zatrzymaniu okazało się, że 19-letni mieszkaniec Buchcic i 17-latek z Tuchowa mają na sumieniu nieco więcej...

Ogloszenie

Miesiąc wcześniej młodszy włamał się do drewnianej szopy usytuowanej na obrzeżach Tuchowa, do której dosłownie wślizgnął się wykorzystując szczelinę miedzy ścianą budynku a podłożem. Ukradł warte 900 złotych narzędzia i elektronarzędzia m.in. imadło, komplety kluczy, wierteł i pilników, szlifierkę stołową, metalowy hebel, plastikowy pojemnik z 10 litrami oleju napędowego. Pozbył się ich sprzedając mieszkańcowi jednej z sąsiednich miejscowości. W wyniku przeszukania policjanci odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty.
Ustalono także, że pod koniec listopada chłopcy włamali się do dwóch niezamieszkałych domów w Buchcicach i domu w Rychwałdzie, wypychając siłowo kwatery okienne lub wybijając szyby. Zabrali z nich wyrwane wcześniej ze ścian przewody instalacji elektrycznej. Opalali izolację i sprzedawali miedziany złom. Ich łupem padły także aluminiowe garnki i pokrywy pieca czyli przedmioty które można było łatwo spieniężyć.
Te ostatnie włamania nie zostały zgłoszone. Policjanci docierają obecnie do osób pokrzywdzonych i szacują wartość start.
Większość skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

”Chłopcy przyznają się do włamań. Wiemy, że pozyskane z przestępstw pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki. Dodajmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.” - pisze rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:27:16
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html