Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja ujęła przestępców włamujących się do mieszkań    -   22/12/2010
Młodzi włamywacze
Dwójka młodych włamywaczy została zatrzymana przez policjantów z Tuchowa zaraz po tym jak włamali się do domu mieszkalnego i garażu położonych na terenie niezamieszkałej posesji w Buchcicach. Do domu weszli wybijając szybę w oknie. Zabrali miedziane przewody elektryczne i 32-amperowe gniazdo siłowe z wtyczką. Starty oszacowano na 140 złotych. W podobny sposób weszli do garażu, z którego wynieśli mosiężną chłodnicę do ciągnika rolniczego, wałki przekazu napędu i przewód przedłużacza, wart e łącznie 430 złotych. Po zatrzymaniu okazało się, że 19-letni mieszkaniec Buchcic i 17-latek z Tuchowa mają na sumieniu nieco więcej...

Ogloszenie

Miesiąc wcześniej młodszy włamał się do drewnianej szopy usytuowanej na obrzeżach Tuchowa, do której dosłownie wślizgnął się wykorzystując szczelinę miedzy ścianą budynku a podłożem. Ukradł warte 900 złotych narzędzia i elektronarzędzia m.in. imadło, komplety kluczy, wierteł i pilników, szlifierkę stołową, metalowy hebel, plastikowy pojemnik z 10 litrami oleju napędowego. Pozbył się ich sprzedając mieszkańcowi jednej z sąsiednich miejscowości. W wyniku przeszukania policjanci odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty.
Ustalono także, że pod koniec listopada chłopcy włamali się do dwóch niezamieszkałych domów w Buchcicach i domu w Rychwałdzie, wypychając siłowo kwatery okienne lub wybijając szyby. Zabrali z nich wyrwane wcześniej ze ścian przewody instalacji elektrycznej. Opalali izolację i sprzedawali miedziany złom. Ich łupem padły także aluminiowe garnki i pokrywy pieca czyli przedmioty które można było łatwo spieniężyć.
Te ostatnie włamania nie zostały zgłoszone. Policjanci docierają obecnie do osób pokrzywdzonych i szacują wartość start.
Większość skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

”Chłopcy przyznają się do włamań. Wiemy, że pozyskane z przestępstw pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki. Dodajmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.” - pisze rzecznik KMP Tarnów Olga Żabińska.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947