To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów liderem w pomocy chorym na nowotwory krwi    -   22/12/2010
Tarnowska „Kropla” ratuje życie
Przedstawiciele Stowarzyszenia „Kropla” w Tarnowie wzięli udział w X Jubileuszowym Spotkaniu Pacjentów Wyleczonych z choroby nowotworowej we Wrocławiu. Przy tej okazji okazało się, że nasze miasto jest liderem w pomocy chorym na nowotwory krwi. Podczas jubileuszu, za okazaną pomoc, nagrody specjalne, przyznano przewodniczącej Katarzynie Duraj oraz prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale. Gorąco zachęcamy do wysłuchania nagrania z wczorajszej konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu. Uratować czyjeś życie możesz również ty!

Posłuchaj wypowiedzi: prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, przewodniczącej „Kropli” Katarzyny Duraj, dziennikarza RDN Małopolska Grzegorza Golca oraz dwóch wolontariuszek stowarzyszenia :

Ogloszenie
>

Stowarzyszenie „Kropla” powstało 10 marca 2003 r., jego cele to zbieranie funduszy na badania wstępne dla kandydatów na dawców szpiku kostnego oraz gromadzenie informacji o osobach chętnych do oddania szpiku i chorych potrzebujących przeszczepu szpiku kostnego.
Do tej pory dwóch czynnych dawców pochodzi z Tarnowa. Jeden oddał szpik dla dziecka, a drugi dla osoby dorosłej.

W ostatnich czterech latach, Stowarzyszenie otrzymało z budżetu miasta ponad 80 tysięcy złotych na realizację zadań dla organizacji pozarządowych. Od początku istnienia Stowarzyszenia – przeszło 150 tysięcy.
Dodajmy, że Tarnów to jedyne miasto w Polsce, które finansuje tego typu badania. Cieszą się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Rocznie badanych jest w Tarnowie ok. trzystu potencjalnych dawców. Do tej pory Stowarzyszenie „Kropla” przebadało w sumie 2100 osób.

Raz do roku, w grudniu, młodzież z Tarnowa wyjeżdża na Ogólnopolski Zjazd Osób Wyleczonych z chorób nowotworowych krwi. Przy tej okazji, z miasta pod Górą Św. Marcina do wrocławskiej Kliniki Transplantacji i Hematologii, trafiają bożonarodzeniowe upominki. Darczyńcami są, prócz Urzędu Miasta, tarnowskie szkoły i przedszkola.
MP

Foto: P. Topolski, portal Urzędu Miasta Tarnowa
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:39:22
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html