Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Świąteczna akcja RDN Małopolska    -   23/12/2010
Pomoc dotarła do potrzebujących
300 świątecznych paczek i tysiąc bochenków chleba otrzymali najbardziej potrzebujący w Tarnowie i Nowym Sączu od Radia RDN Małopolska. W paczkach znalazły się m.in. chleb, makaron, cukier, mąka, olej, słodycze i wędliny. Potrzebujących z roku na rok przybywa. W Tarnowie przy siedzibie Stowarzyszenia Akademickiego Tratwa, gdzie wydawano dary kolejka ustawiła się już o godz. 4.00 nad ranem. Biskup tarnowski Wiesław Lechowicz, który pobłogosławił dary w Tarnowie mówił, że największy niepokój dzisiejszych czasach budzi odejście od Boga.

Ogloszenie

Paczki udało się przygotować dzięki życzliwości wielu osób. Wolontariusze radia zbierali żywność w delikatesach Alma. Jak zwykle także kilkanaście firm z regionu włączyło się w pomoc przekazując artykuły żywnościowe.
Radio RDN Małopolska akcję "Dzielmy sie chlebem" organizuje od 16 lat, zawsze przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem.

W akcji tarnowskiej pomogły:
Delikatesy Alma Tarnów
"Dobrowolscy" Zakład Mięsny - Wadowice Górne
"Farmer" Zakład Przetwórstwa Mięsnego - Otfinów
Piekarnia Lucynka - Filipowice
Piekarnia "Kłos" Kazimierz Ciochoń - Tarnowiec
Hurtownia Gola
Wytwórnia Cukierniczo-Piekarnicza - Piotr Kudelski

W akcję w Nowym Sączu włączyły się:
Zakład Instalacyjny Krzysztof Mączka
Piekarnia Agnieszka i Stanisław Lorek z Librantowej
Inter Marche /czytaj: enter-marsze / przy Nawojowskiej w Nowy Sączu
Hurtownia Amper z Nowego Sącza
Hurtownia AGRO-HURT z Nowego Sącza
Przetwórnia owoców i warzyw PROSPONA- Nowy Sącz
Tymbark Spółka z o. o.
Piekarnia "Marian Jurek"
Piekarnia "Danek" z Nowego Sącza
Pasieka Barć z Kamiannej
Zakład Masarski SZUBRYT
Zakłady Mięsne LEŚNIAK
Firma Gold Drop

Foto: G. Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(23-12-2010) TARNOWIANIN :
A JA Z UPOREM I CIAGLE BEZ ODPOWIEDZI JESZCZE RAZ PYTAM. ILE DO TEJ AKCJI DOLOZYL SAM KOSCIOL Z TAK LICZNIE ODZYSKIWANYCH MAJATKOW ZA POSREDNICTWEM NIEKONSTYTUCYJNEGO TWORU JAKIM BYLA I JEST KOMISJA MAJATKOWA. PRZECIEZ WG EWANGELII KOSCIOL MOGLBY DAC PRZYKLAD JAK TO MOZNA NIE BOGACIC SIE LECZ PODZIELIC Z INNYMI. A DZIELIC TO CO INNI PRZEKAZALI TO NIE JEST TAKI WIELKI WYCZYN JAK SAMEMU DAC.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-12-2010) Łukasz :
Z całym szacunkiem dla pana który podpisał się TARNOWIANIN ,pan ma chyba kłopoty z czytaniem . Akcja jest organizowana przez Radio RDN Małopolska przy wsparciu regionalnych firm , Duszpasterstwa Akademickiego .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-12-2010) do Łukasza :
A radio RDN jest czyją własnością? Bo mnie sie wydaje że jest własnościa Kurii biskupiej. Wiec byłoby ładnym budującym przykładem dla innych gdyby wśród ofiarodawców był wymieniony Koscioł tzn Kuria. Bo koscioł w rozumieniu jako lud i tak nie ma na nic wpływu. Ludowi przypomina sie ze oni wszyscy tworza koscioł gdy trzeba dać na cos. A jesli odzyskuje sie majtki to nie pyta sie tego ludu (koscioła) czy faktycznie ta kamienica w ktorej miesci sie taka czy inna instytucja z ktorej korzystaja Ci sami ludzie lub ich dzieci, jest nam faktycznie potrzebna po to tylko by dalej ta szkola lub przychodnia w niej byla a panstwo czyli ten sam lud-kosciol placil z budzetu kosciolowi - aale nie ludowi tylko kurii czynsz za wynajem tych kamienic. ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-12-2010) Łukasz :
Radio RDN Małopolska jest rozgłośnią diecezji tarnowskiej.Więc właśnie organ Diecezjalny organizuje akcję . Współfinansowana jest ze środkód publicznych. Ogólne krytykowanie akcji rozdawania ubogim żywnośći jest prymitywne , z założenia inicjatywa jest bardzo piękna . Jednak nie można ukryć że realizacjia ma pewne mankamęty gdyż nie można dokładnie sprawdzić czy osoba pobierająca paczkę jest w rzeczywistości potrzebująca . Krytykować jest bardzo łatwo , gorzej już ruszyć się z fotela z przed komputera i zrobić coś dla innych . Sprawy majątków kościoła są sprawami trudnymi dla wszystkich i nic nie mają do opisywanej wyżej akcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-12-2010) do Łukasza :
A diecezja to co, nie kosciol? . Tutaj nikt nier krytykuje akcji rozdawania ubogim żywnośći , z założenia inicjatywa jest bardzo piękna . Chodzi jednak o to ze Kosciol chetnie rozdaje to co inni podarują a nic nie weiadomo o tym zeby sam cos z wlasnych zasobow do tego dolozyl. A ma chyba z czego po tylu latach dzialania niekonstytucyjnego tworu - komisji majatkowej. . Sprawy majątków kościoła są sprawami trudnymi dla wszystkich i nic nie mają do opisywanej wyżej akcji - twierdzisz...., czyzby trudnymi? czy raczej niewygodnymi gdyz ciagle wile osob kiedy slyszy niewygodna prawde to powie ze atakuje sie kosciol...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947