Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Podczas Pasterki możemy pomóc samotnym matkom    -   23/12/2010
Możesz pomóc
Poprawiły się warunki mieszkaniowe w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. W placówce prowadzonej przez diecezję tarnowską odnowiono pokoje matek, kaplicę, kancelarię, pokój gościnny. Powstał kącik zabaw i miejsca do przewijania dzieci. W domu mieszka pięć kobiet i czwórka dzieci. Wierni diecezji mogą pomóc samotnym matkom. Składka zebrana podczas Pasterki zostanie przeznaczona na utrzymanie domu przy ul. Mościckiego 65 oraz na pomoc rodzinom wielodzietnym.

Ogloszenie

W tym roku w Domu Samotnej Matki mieszkało dziesięć kobiet, urodziło się siedmioro dzieci, czwórka maluchów została ochrzczona w tamtejszej kaplicy.

Kobiety, które z różnych powodów nie mogą wrócić do swoich domów, otrzymują w placówce wszechstronną pomoc. Mogą nawet kontynuować naukę, bo gdy są w szkole czy na studiach, dziećmi zajmują się siostry i ich koleżanki z domu.
-Szokiem dla młodej matki jest odrzucenie przez najbliższych. Każda kobieta, która do nas przychodzi przeżywa trudne chwile. Otrzymują od nas pomoc, zrozumienie, akceptację. Chcemy, aby spojrzały na nowo na swoją sytuację i aby odeszły z domu przemienione i potrafiły się odnaleźć w społeczeństwie. Dziecko zmienia wnętrze człowieka, są więc sytuacje, że kobieta może wrócić do domu rodzinnego mówi siostra Monika Ostaszewska, dyrektor Domu Samotnej Matki.

Placówce pomagają indywidualni ofiarodawcy, którzy przekazują środki czystości, zabawki, pieniądze. W nowym roku siostry planują wymienić okna w piwnicy, aby zakończyć już prace remontowe.
Inspiracją do powstania placówki 27 lat temu była troska Kościoła o ochronę życia nienarodzonych. Wiele kobiet szukało wówczas pomocy w Duszpasterstwie Rodzin, dlatego ówczesny biskup tarnowski Jerzy Ablewicz podjął decyzję o zakupie domu przy ul. Mościckiego.
Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto archiwum DSI
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947