To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Sprzątanie świata tuż, tuż   -   15/9/2004
W piątek, sobotę i niedzielę odbędzie się Akcja "Sprzątanie Świata", zorganizowana już po raz jedenasty. W Tarnowie w "Sprzątaniu Świata" weźmie udział kilka tysięcy uczniów. - Mottem przewodnim tegorocznego sprzątania jest hasło: "Ekologiczne poproszę" - mówi Marek Kaczanowski z tarnowskiego magistratu.

Ogloszenie

- Chodzi o zwrócenie uwagi na towary, które nie są szkodliwe dla środowiska i z których opakowania nie powodują nadmiernego zanieczyszczenia.
Wiele towarów sprzedaje się obecnie w wielkich kolorowych opakowaniach, które następnie lądują na śmietniku. Musimy sobie potem z tym problemem radzić na wysypiskach. Warto więc niejednokrotnie kupić towar znacznie mniej atrakcyjnie opakowany, ale też mniej uciążliwy dla środowiska i przy tym sporo tańszy.

Jak co roku, Urząd Miasta, z myślą o uczestnikach "Sprzątania Świata" zakupił worki i jednorazowe rękawice, w które można już zaopatrywać się w UMT.

- W sumie zakupiliśmy siedem tysięcy worków i jesteśmy przygotowani na udział w akcji nawet kilku tysięcy uczestników - mówi Marek Kaczanowski. - Przeważnie będą to grupy uczniów szkół tarnowskich, ale spodziewamy się też grup mieszkańców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. My tylko prosimy uczestników o to, aby odpady składali w takich miejscach, by można było dojechać tam samochodem, w celu wywiezienia. Oczywiście należy nas o takim miejscu poinformować, aby odpady nie leżały gdzieś zapomniane.
Oprócz zwykłych czarnych worków na odpady, Urząd Miasta rozdaje także worki w kolorze czerwonym. Są przeznaczone na liście kasztanowców. Akcja zbierania liści tych drzew organizowana jest w Tarnowie już po raz trzeci i ma je chronić przed groźnym szkodnikiem: szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

- Nasze poprzednie akcje spowodowały już to, że kasztanowce w tym roku o wiele później tracą liście - mówi Marek Kaczanowski. - Rok temu już w lipcu spadały liście z kasztanowców, w tym roku jeszcze we wrześniu te liście są na drzewach. Noszą natomiast ślady działania szkodnika, dlatego akcja ich zbierania musi być kontynuowana. Pozbierane liście kasztanowca będą spalane, tak aby larwy szrotówka nie przetrwały do następnego roku.

W UMT rozdawane są szkołom worki także w kilku innych kolorach, z myślą o selektywnej zbiórce odpadów na terenie miejskich placówek oświatowych. Worki można odbierać w referacie ochrony środowiska UMT przy ul. Goldhammera (III piętro). (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 06:10:25
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html