To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Komendant Chorągwi Krakowskiej z wizytą w Tarnowie    -   27/12/2010
Harcerzem być...
Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki harcmistrz Paweł Grabka, odwiedził w okresie przedświątecznym Hufiec ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema. Okazją do wizyty był przekazanie miastu przez tarnowskich harcerzy Betlejemskiego Światło Pokoju oraz rozpoczynające się rocznicowe obchody 100lecia tarnowskiego harcerstwa, które przypadają na rok 2011.

Ogloszenie
>

-Cieszymy się że komendant chorągwi, jednostki zwierzchniej względem hufca nas odwiedził - mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca ZHP Tarnów. -Co dla nas ważne jesteśmy pierwszym hufcem do którego z oficjalną wizytą przyjechał komendant hm Paweł Grabka, który pełni swoją funkcję dopiero od 4 grudnia br.
Podczas swojej wizyty, komendant chorągwi wziął udział w opłatkowym spotkaniu samorządowców, przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju dla tarnowian oraz w roboczym spotkaniu z komendą Hufca ZHP Tarnów. Nie obyło się oczywiście również bez spotkania z harcerzami - druh komendant wziął udział w zbiórce 10 Tarnowskiej Wędrowniczej Drużny Harcerskiej "Wilki".

-Z nieukrywaną satysfakcją odwiedzam tarnowskie środowisko harcerskie - mówi harcmistrz Paweł Grabka, komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej. - Hufiec ZHP Tarnów dał się poznać jako prężnie nie działające środowisko, nie tylko na swoim terenie, ale również na forum całej chorągwi. Rok 2011 będzie dla tarnowskiego harcerstwa wyjątkowym rokiem, rokiem 100-lecia istnienia i działalności harcerstwa w Tarnowie i na ziemi tarnowskiej. Komenda Chorągwi Krakowskiej dopełni wszelkich starań, aby to harcerskie święto obchodzone był nie tylko przez tarnowskie środowisko, ale aby znalazł swoje miejsce w programie pracy całej chorągwi.
W ramach wizyty, komendant chorągwi zapoznał się z programem obchodów rocznicowych, które został zainaugurowane 5 listopada 2010 roku, w 99 rocznice powołania do życia 1 Tarnowskiej Drużny Skautowej im. Zawiszy Czarnego, działającej nieprzerwanie do dziś jako 1 Tarnowska Wędrownicza Drużna Harcerska "Czarna Jedynka" im. Zawiszy Czarnego.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi jubileusz 100-lecia harcerstwa na ziemiach polskich. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo będzie obchodził 100-lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.

Chorągiew Harcerska - w Związku Harcerstwa Polskiego to jednostka organizacyjna o zasięgu wojewódzkim.
Hufiec Harcerski - w Związku Harcerstwa Polskiego to jednostka organizacyjna o zasięgu subregionalnym, w przypadku Hufca ZHP Tarnów jego obszarem działania jest miasto Tarnów, powiat tarnowski i powiat dąbrowski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:45:26
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html