Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Filmowa matura z polskiego   -   16/9/2004
Bardzo interesującą propozycję dla tegorocznych maturzystów ma Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa" mieszczące się przy ul. Dwernickiego 1. Zaprasza ono młodych ludzi na niecodzienną powtórkę z historii literatury, w której poza prelekcjami wyświetlane będą filmy a wszystko to odbywać się ma w towarzyskiej atmosferze, przy kawie i ciastku. Pierwsze takie spokanie już jutro w "Tratwie".

Ogloszenie

Początek - w piątek o godz. 17.30.
Tematem wykładu będzie starożytność. Wykładowca skupi się na dziełach literackich antycznej Grecji i starożytnego Rzymu oraz charakterystyce Starego i Nowego Testamentu, mówiąc też o wpływie tych dzieł na współczesną literaturę i kulturę. Drugim punktem spotkania będzie film niespodzianka i dyskusja. Podobne spotkaDuszpasterstwo Akademickie "Tratwa", przy ul. Dwernickiego 1nia będą organizowane w "Tratwie" raz w miesiącu. Cykl: "Filmowa matura z polskiego" potrwa do kwietnia. Podczas każdego polonistycznego wieczoru wyświetlany będzie film-ekranizacja jednej z lektur danej epoki.

Jak informuje ks. Artur Ważny - duszpasterz akademicki - epoki literackie będą omawiane chronologicznie, od starożytności i średniowiecza począwszy, a na współczesności kończąc. Organizatorzy zaprosili do współpracy polonistów, wykładowców akademickich oraz specjalistów z dziedziny literatury, również spoza Tarnowa, którzy przybliżą, przypomną i podsumują zagadnienia charakterystyczne dla danej epoki. Ilustracja filmowa będzie miała charakter pełnej projekcji bądź prezentacji wybranych fragmentów ekranowej adaptacji.

Organizatorom zależy na tym-podkreśla ks. Artur Ważny - aby "Filmowa matura z polskiego" miała nie tylko cechy szkolnej powtórki materiału, ale także charakter sympatycznego spotkania towarzyskiego przy herbacie i ciastku - tak aby spotkaniom na "Tratwie" towarzyszyła radość ze zdobywania wiedzy.

Warto skorzystać z tej oryginalnej formy dokształcania, dostępnej dla wszystkich chętnych. Wstęp jest wolny, szczegóły pod nr tel. 631-73-90. (kis- DP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl