Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   SP nr 3 zagraża... ekspertyza geologiczna? aktualizacja    -   05/1/2011
Szkoła do likwidacji
Do naszej redakcji dotarł list wysłany dziś, 5 stycznia do tarnowskich radnych przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 3. Czytamy w nim, iż magistrat nieoczekiwanie chce zlikwidować tę placówkę już w przyszłym roku. Powodem mają być – według listu – wyniki „ekspertyzy geologicznej”, której nikt z pracowników nie widział. Tyle że podawana jako oficjalny powód likwidacji ekspertyza została dostarczona do UMT 27 grudnia 2010, podczas gdy miasto huczało od plotek na temat „wygaszenia szkoły” już ponad dwa miesiące wcześniej. Wkrótce po zamieszczeniu niniejszej informacji, otrzymaliśmy oczekiwane stanowisko Urzędu Miasta Tarnowa. Zarówno list, jak i stanowisko zamieszczamy w całości.

Ogloszenie
>

”Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie zwracają się z prośbą o zbadanie i wyjaśnienie przyczyn nagłej i niespodziewanej likwidacji naszej placówki oświatowej.
Obecnie do szkoły uczęszcza 418 uczniów, zatrudnionych jest 50 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi.
W ciągu ostatnich trzech lat wyremontowano i zmodernizowano obiekt na kwotę ok. 230 000 zł. Były to środki otrzymane przede wszystkim z Urzędu Miasta Tarnowa. W tym momencie Urząd Miasta planuje zrównać swoją inwestycję z ziemią, sugerując nam, abyśmy „w sposób cichy doprowadzili do wygaszenia szkoły”. Jako powód podaje się nam ekspertyzę geologiczną, której, niestety, nikt nam nie pokazał. I tu jawi się kolejne pytanie : skoro ekspertyza geologiczna została dostarczona do UMT 27.12.2010r., to dlaczego od ponad 2 miesięcy wcześniej miasto huczało od plotek, że SP Nr 3 ma zostać zlikwidowana? Jeśli, jak podobno podaje ekspertyza, sala gimnastyczna grozi zawaleniem, to czy nie lepiej wyremontować ją, zamiast skazywać na stratę tak dużej kwoty pieniędzy, którą UMT już zainwestował w modernizację szkoły? Prezydent Miasta Tarnowa przydzielił kwotę w wysokości 1 300 000 zł na termoizolację budynku. Więc skąd tak nagła decyzja o likwidacji, skoro wszystko wskazywało na daleko posunięte inwestycje i myślenie o przyszłości naszej placówki?
Początkowo podano nam, iż szkoła ma być wygaszona w przeciągu 2-3 lat. Na ten moment wiemy już, iż szkoła będzie funkcjonować do czerwca tego roku. Stanowisko Urzędu zmienia się z każdą chwilą, niczego nie możemy już być pewni. Szkoła zlokalizowana jest w centrum miasta, z danych dot. rejonizacji wynika, iż w ciągu najbliższych czterech lat średnia ilości dzieci urodzonych w naszym obwodzie wyniesie ok. 90. A co z rokiem 2012, kiedy do szkól obowiązkowo zapisywane będą dzieci w wieku lat 6 i 7? Wtedy nabór wzrośnie dwukrotnie.
Urząd Miasta chce zniszczyć szkołę, która ma 137-letnią tradycję i jest jedną z największych szkół w obrębie centrum miasta. Uczęszczają do nas zarówno dzieci z rejonu, jak i dzieci rodziców, którzy pracują w centrum. W obliczu narastającego wyżu demograficznego, który doprowadzi do tego, że w następnych latach będą problemy z miejscami w szkołach, nasze miasto chce zniszczyć funkcjonującą placówkę o bardzo dobrej opinii. Czy za dwa lata będzie budować kolejną, aby pomieścić dzieci objęte obowiązkiem szkolnym?
Czy zamiast niszczyć coś, co funkcjonuje, nie lepiej naprawiać? Czy nie znamy innych, sensowniejszych sposobów wydawania miejskich, czyli naszych pieniędzy?”


Oświadczenie magistratu
”Pragenezą problemów w SP 3 jest zły stan techniczny tamtejszej Sali Gimnastycznej, która z tego powodu, została zamknięta we wrześniu 2010 roku” - pisze rzecznik prezydenta Dorota Kunc-Pławecka. „Aktualnie, stan techniczny pozostałych obiektów na terenie szkoły, także budzi poważne wątpliwości. Dysponujemy dokumentacją geotechniczną warunków posadowienia placówki, z której wynika m.in. cyt. „Można prognozować, że w przyszłości nie nastąpi poprawa warunków gruntowo – wodnych na posesji szkoły lecz następować będzie dalsze ich pogarszanie. Nie można oszacować szybkości postępu takich zmian, jednak uszkodzenia budynków szkoły będą się szybko nasilać. Obecny stan Sali Gimnastycznej zagraża katastrofą budowlaną a w kolejnych latach może zaistnieć zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników budynków szkolnych”. Szukamy zatem przyczyny opisanego powyżej stanu rzeczy, dociekamy, z jakiego powodu teren szkoły jest tak mocno nasiąknięty wodą. Zlecona zostanie kolejna ekspertyza – techniczna, która określi szczegółowo, w jakiej kondycji znajdują się poszczególne obiekty placówki. To od jej wyników, w głównej mierze, zależeć będą wszystkie działania. Póki co - nie ma jeszcze decyzji ani o wstrzymaniu naboru czy też likwidacji. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest priorytetem. Temu celowi podporządkowany będzie każdy kolejny ruch Urzędu Miasta Tarnowa.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 61)Dodaj komentarz
(07-01-2011) Anna :
Nie na takiego Prezydenta Tarnowa głosowaliśmy .Dziwnym trafem tuż po ogłoszeniu wyborów zaczynają być podejmowane przez magistrat decyzje mocno kontrowersyjne jak np. likwidacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Istniejący od 44 lat budynek nagle stanowi zagrożenie dla uczących się w nim dzieci podczas gdy o jakimkolwiek zagrożeniu geologicznym nie zostali poinformowani mieszkańcy żadnego z okolicznych budynków. Szczególnie zastanawiające jest to ,że pogorszenie stanu budynku szkolnego ma miejsce zaledwie kilka lat po rozpoczęciu poważnej rozbudowy budynku na sąsiedniej działce, która należy do bardzo ,,wpływowej" osoby .A może decyzjami urzędników powinni zainteresować się autorzy programów ,,Uwaga" , ,,Sprawa dla reportera" i ,,Interwencja" ? Równie zastanawiające jest to ,że jeszcze w dniu 4 stycznia na tym portalu internetowym zamieszczone były komentarze internautów, a dzisiaj już ich brak .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2011) ? :
Dlaczego nie pojawiają się komentarze?.Coś tu śmierdzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2011) red :
podobnie jest z komentarzami pod innymi wiadomościami. Przepraszamy za problemy wynikłe z prac technicznych. Za niedogodności przeprosimy w osobnym komunikacie po przywróceniu pełnej funkcjonalności portalu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2011) Rodzic :
Bezpieczeństwo naszych dzieci jest priorytetem dla miasta? Wiec polikwidujmy wszystkie szkoły - dopiero będzie bezpiecznie, kiedy dzieci zostaną w domu! Tuż po wyborach urząd miasta zabiera się za likwidację jednej szkoły, ciekawe jakie jeszcze niespodzianki ma w zanadrzu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) Kris :
A moze problem tkwi obok szkoly?? Czy ktos zauwazyl, ze tzw " koci zamek" jest caly czas remontowany?? Moze wlasciciel potrzebuje wiecej zmemi po budowe swojego "imperium"??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) Pewny :
Racja Kris!!! Mój poprzedni post też został wycięty, dlaczego? Być może, że właśnie o tym pisałem. Tak zwany "Koci Zamek" leży na niższym terenie i tam jakoś woda się nie zbiera. Podobno kijem Wisły nie zawrócisz, ale w tym wypadku... Podobno również, że nauka zna takie przypadki, dawniej była to tylko nauka radziecka, ale dziś się rozszerza na inne terytoria. Mur , który niemalże wchodzi w okna szkoły, to też ciekawa inwestycja. Dawniej była tam tzw. zielona sala, gdzie dzieci mogły baraszkować. Jakimś cudem (a cuda się zdarzają) teren ten został sprzedany panu o "długich rękach" , i z tego co wiem, przez miasto. Nie jestem pracownikiem szkoły, ale bardzo obchodzi mnie ten problem. Wiem również, że problemy z salą zaczęły się grubo wcześniej i pismo wysłane do UMT już w maju zostało zignorowane. Sala została wyłączona przez dyrekcję, właśnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ale urząd nic z tym nie zrobił, nie podjął żadnych środków zaradczych. Dopiero teraz wyskoczył ,jak kiedyś p. Tymiński z kapelusza i się czegoś PODOBNO doszukał, niekoniecznie związanego z salą, która przecież znajduje się jakby w odrębnym, dobudowanym budynku. Oj, śmierdzi to mocno. Panie Prezydencie, głosowałam na Pana, wierzyłam i nadal wierzę, że przyjrzy się Pan osobiście i obiektywnie tej sprawie. Nie tylko ja na to liczę. Powinny polecieć czyjeś głowy i niekoniecznie budynku szkolnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) rodzic :
KTOS pozbył sie niewygodnych komentarzy-bylo ich 300. Ludzie-piszcie dalej-ta sprawa śmierdzi na kilometr. Ktos,można sie domyslec kto, chce nieżle zyskać na zamknięciu SP3.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) Redakcja inTARnet.pl :
Szanowni Państwo ! Informujemy, że utrata komentarzy nie była działaniem przez nikogo zamierzonym. Ożywiona dyskusja pod tą informacją zbiegła się z finałem naszych prac technicznych - m.in. przenosinami zasobów portalu na nowy serwer. W ich wyniku utraciliśmy m.in. wszystkie komentarze dodawane 3, 4 i 5 stycznia br. pod wiadomościami. PRZEPRASZAMY za ten absolutnie niezamierzony efekt, spowodowany naszym błędem. W tej chwili próbujemy odzyskać te dane, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować końcowego sukcesu. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Zapewniamy jeszcze raz o tym, że brak komentarzy z 5 stycznia nie był wyrazem jakiejkolwiek cenzury. Wolność słowa jest wartością cenioną na naszym portalu najwyżej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) raban :
z tego co wiem, to mur zarywskiego zaburzył gospodarkę wodną w tamtym rejonie i zamiast odpływać, kumuluje się na terenie szkoły i zaczęło podmywać fundamenty. zastanówcie się... lepiej zostawić budynek który zagraża zawaleniem, potencjalną katastrofą budowlaną, czy działać...?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) Pewny :
Odwołuję wszystkich do strony - agora.tarnow.pl, gdzie przedstawione są dwa filmy - z zebrania z rodzicami i wywiad z dyrektorem szkoły. Przewodniczący Rady Rodziców p. ŁABNO często zadaje pytanie - dlaczego? I słusznie. Ja też chcę zadać takie pytanie. Dlaczego p. rzecznik Kunc- Pławecka mija się z prawdą (czytaj: kłamie). Podobno (według niej) salę zamknięto we wrześniu, skoro decyzja jej zamknięcia nastąpiła w maju na wniosek dyrektora placówki, który nie doczekał się reakcji na pismo wysłane do UMT. I kto tu dba o bezpieczeństwo dzieci? Dlaczego p. rzecznik mówi o zauważonych problemach w pozostałych obiektach szkoły, skoro nie było dalszych ekspertyz, a dopiero mają być? Dlaczego wreszcie ta burza oklasków na wniosek o wyburzeniu muru wchodzącego niemal w okna szkoły? Tych pytań- dlaczego- jest jeszcze więcej. Dlaczego wreszcie pan o długich rękach od dawna chciał zlikwidować pobliski motłoch, bo można w tym miejscu zrobić cuda. Tylko komu one mają służyć?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) ania :
Zacytuję Panią Rzecznik: "NIE MOŻNA OSZACOWAĆ SZYBKOŚCI postępu takich zmian, jednak uszkodzenia budynków szkoły BĘDĄ SIĘ SZYBKO nasilać." To niech się Pani Rzecznik zdecyduje, czy szybko, czy nie szybko. To jest zwykłe rozsiewanie nieprawdziwych informacji. Na jakiej podstawie rzecznik ogłasza w telewizji zły stan techniczny inny budynków szkolnych, skoro o tym mogą cokolwiek powiedzieć konstruktorzy budowlani, a jeszcze ani jeden szkoły nie odwiedził!!! Wykopano tylko kilka dołków przy fundamentach i na tej podstawie stwierdzono, że szkoła grozi katastrofa budowlaną?? To jest bardziej niż śmieszne:) Teren nasiąka wodą?? Z tego co mi wiadomo w SP3 nie było ani jednej kałuży nawet podczas powodzi, w czasie kiedy inne szkoły ze swych pomieszczeń wypompowywały wodę. Miejmy nadzieję, że uda się wykonać szkole "NIEZALEŻNĄ" ekspertyzę, a nie zamówioną przez miasto, z której bez wyników wiadomo, co będzie wynikać. Teren szkoły i jej lokalizacja to marzenie chyba dla każdego inwestora!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) architekt :
Rozwiązanie jest proste. Należy wyburzyć mur "pana o długich rękach", wzmocnić (podbić) fundamety szkoły i zrobić drenaż wokół budynku. Już likwidacja "zielonej sali" była bardzo podejrzana. Przecież b. blisko muru jest postawiony garaż, którego lokalizacja jest najprawdopodobniej niezgodna z warunkami technicznymi posadowienia budynków (za blisko granicy działki sąsiedniej, zacienianie budynku szkoły) Cało rozbudowa "kociego zamku" pasuje jak pięść do nosa, do otoczającej go architekturty, zarówno od strony ul Staszica, jak i Nowego Światu. Likwidacja szkoły byłaby ogromnym skandalem, na który władze miasta, mam nadzieję sobie nie pozwolą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2011) Qwerty :
Pytan jest wiele: kto wydał/podjął decyzje o zamknięciu sali kiedy, i na czyj wniosek? Kto jest jest autorem ekspertyzy, kiedy i na czyj wniosek była robiona? Czy dyrektor szkoły był informowany o zamiarze dokonania ekspertyzy ze względu na odpowiedzialność za dzieci przebywające na terenie szkoły (ciężki sprzęt, specjalistyczne urządzenia)? Czy sąsiadujące posesje, zabudowania tez są przedmiotem wspomnianej ekspertyzy? Czy miasto ma zamiar do 28 lutego w porządkach sesji rady miejskiej zamieścić punkt dotyczacy likwidacji/wygaszenia SP nr 3? Czy właściciele sasiadujących ze szkołą działek zwracali się keidykolwiek z wnioskiem pisemnym/ustnym dotyczącym checi nabycia okolicznych/sąsiadujących działek? Czy przeprowadzono analizę odległości i dostępności najbliższych szkół dla dzieci ewentualnie zmuszonych do przejścia do nich? Ilu nauczycieli jest zatrudnionych w szkole, ile dzieci tam uczęszcza - jaki jest wskaźnik na jednego ucznia?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) ??? :
Czegoś tu nie rozumiem - pani rzecznik prezydenta twierdzi, że na sali gimnastycznej stoi woda. Ostatnio pamiętam wodę podchodzącą pod drzwi wejściowe od strony tarasu 5- 6 lat temu, w czasie ogromnej ulewy w czerwcu. Całe miasto było wtedy unieruchomione na kilka godzin, pozalewało piwnice, garaże, straż pożarna nie nadążała z pompowaniem. Od tamtego czasu w szkole zmieniono drzwi od strony tarasu, zmieniono nawierzchnię na tarasie. Nie było już potem tak gwałtownej ulewy ale były powodzie, poziom wód gruntowych na pewno był niejeden raz bardzo wysoki. Nie pamiętam żeby w czasie którejkolwiek powodzi zauważono w szkole wodę. Ani na sali gimnastycznej, ani w piwnicach. Teraz sala gimnastyczna ma popsuty dach a nie wodę na podłodze. Na jakiej podstawie prezydent miasta ustami swojego rzecznika ogłasza światu, że w szkole stoi woda??? To jest zwykłe KŁAMSTWO!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) Marcin :
Z tego co przeczytałem domyślam się ,że skoro teren jest poważnie zagrożony to działka jest bezwartościowa.Dlatego w razie powodzenia inicjatywy Pana Prezydenta i likwidacji szkoły ,zgłaszam chęć zakupu działki ,gdyż na pewno cena będzie atrakcyjna.Chyba ,że kupiec już jest i to dla niego całe przedsięwzięcie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) Al :
Cena będzie atrakcyjna, ale trzeba być atrakcyjnym kupcem. Takich pan prezydent znalazł już dawno, bez obawy!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) ZX :
Skoro działka na której stoi szkoła jest terenem podmokłym, proponuje po wyburzeniu budynku posadzić wiklinę, bardzo dobrze rośnie w takich warunkach glebowych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) Ciekawy :
Kto to jest ten pan o długich rękach co tak wszyscy się boją?Uchylcie rąbka tajemnicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) Al :
Sąsiad szkoły od zachodniej strony. On to dopiero musi mieć problemy z wodą na swojej działce, skoro jest położona niżej niż szkoła. Ciekawe czy jego pan prezydent poprosi o wyburzenie budynków?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) tarnowianka :
To jest po prostu niewyobrażalne! Zupełna arogancja ze strony Urzędu Miasta! Ja też wyczuwam tzw. drugie dno tej sprawy. Wszystko tu jest niejasne i pachnie czymś podejrzanym. Współczuję rodzicom, pracownikom szkoły takiego poczatku roku, trzymam kciuki i wspieram wasze działania. A za komunikaty Urzędu Miasta i poziom tej pani rzecznik po prostu mi wstyd!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) 13-tka :
urzędnicy z wielką łatwością nadużywają słowa bezpieczeństwo dzieci ,a gdzie to bezpieczeństwo w przypadku likwidacji szkoły, inne ???, oddalone od miejsc zamieszkania ,z obcymi nauczycielami, w przepełnionych klasach z nauką do póżnych godzin popołudniowych. Nie obce jest w szkołach słowo "szkolna przemoc", tej w dużych placówkach nie da się uniknąć.Dlatego nasze dzieci , ze względów bezpieczeństwa posłaliśmy do tej szkoły i do tej posyłać będziemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) xxl :
To dziwne, ze tyle jest zamieszania wokół tarnowskich szkół. Wiele zamieszania było wokół Sp 19 , teraz Sp 3 , a na koniec się okaże że "zbawieniem " jest szkoła niepubliczna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) anda :
Prawie dwa lata temu miałem okazję zrobić dokładny przegląd tej szkoły, jest tam z pewnością parę mankamentów, ale jeżeli to są wskazania do wyburzenia, to znajdę je w większości budynków w obrębie starego miasta. Pierwszy jest mur przy szkole, postawiony obecnie, relatywnie w znacznie gorszym stanie . W perspektywie "śmiertelnego niebezpieczeństwa" związanego z użytkowaniem budynku, jestem pewien że stan obiektu od dwóch lat nie uległ z pewnością widocznemu pogorszeniu. Mogę oczywiście (w co wątpię) mylić się, ponieważ obecnie oglądałem budynek jedynie z zewnątrz. Podsumowując: mogę się zgodzić że uległy zaburzeniu powierzchniowe stosunki wodne, co spowodowało podniesienie poziomu wód wierzchnich i podskórnych, nie zmieniło to jednak z cała pewnością geologii gruntu. Rozwiązniem rozsądnym w takim wypadku wydaje się rozbiórka obiektu, albo obiektów które spowodował takie zmiany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) nie płakać :
Pan Prezydent i Jego ekipa otrzymała mandat do rządzenia dwa miesiące temu . Prosze teraz nie płakać bo w Starówce gdzie jest szkoła też wygrali . Niech Wam pozamykają wszystkie szkoły .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) ratujsp3 :
Wszystkich zainteresowanych losami SP3 zapraszamy na stronę: http://sp3.edunet.t arnow.pl/pl/aktualnosci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2011) Anna :
mamy moralny obowiązek wyjasnić intencje miasta co do likwidacji szkoły na tak atrakcyjnym terenie dla inwestorów. Nikt z urzędników nawet nie mówi o przeniesieniu szkoły, poniesieniu jakichkolwiek kosztów remontu budynku szkoły , tylko o likwidacji. Jakież to proste i banalne. Aż ciśnienie podnosi, jaka to demokracja, a przecieą chodzi tylko o dobro dzieci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) obserwator :
Rzeczniczka nie snuje insynuacji i dywagacji jak rodzice. Rzecznik nie ma takiego prawa. Bazuje na dokumentach. Sprawa jest w toku, nie ma narazie wstrzymania naboru ani decyzji o likwidacji szkoły. Rodzicom odradzam zachowania w stylu "bieganie ze szturmówkami", bo to nikomu nie sluży.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) Beata :
Co zamierza UM zrobić z uczniami i gronem pedagogicznym- dlaczego nikt sie nie wypowiada w tej kwestii ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) ??? :
Rzeczniczka nie snuje insynuacji i dywagacji bo to nie jej dziecku próbują zamknąć szkołę. Ale jak nazwać opowiadanie przed kamerą że w SP3 na sali gimnastycznej stoi woda podczas gdy wody tam nie tylko nie ma i nie było?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) Andzia :
Drogi Obserwatorze, proponuję poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i później ferować pseudo-wyroki. Szkole Podstawowej Nr 3 grozi taka sam katastrofa budowlana jak Gimnazjum Nr 2, prywatnym kamienicom przy ulicy Kopernika, klubowi gwiazda itd. to nie kwestia rodzicielskich dywagacji, jak Pan Obserwator zauważył, lecz mataczenia osób, które dostrzegły genialny interes w sprzedaży działki, na której stoi szkoła. Zresztą nie bardzo rozumiem, dlaczego UM sugeruje możliwość LIKWIDACJI placówki skoro zwyczajnie można ją przenieść do innego, zastępczego budynku wyznaczonego na ten cel przez UM. Wydaje mi się, że to budynek ma PODOBNO stanowić zagrożenie a nie sama szkoła jako instytucja. To tak, jakby zlikwidować szpital w ogóle ze względu na zły stan budynków. To śmieszne!!! Nie spieram się z wynikami ekspertyz (jeśli takie istnieją, bo z tego co wiem, nikt z dyrekcji żadnej na oczy nie widział) nie mniej jednak zastanawiający wydaje się fakt, że UM od razu sugeruje LIKWIDACJĘ placówki i to moim ( i nie tyko moim ) zdaniem sprawia, iż rodzice są zdenerwowani, bo tak naprawdę jest ogromna różnica między likwidacją szkoły a zamknięciem budynku i przeniesieniem szkoły do innego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) beata :
Ta sprawa smierdzi na kilometr- co na to Urzad Miasta?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) tarnowianka :
Czy wiadomo coś nowego w sprawie szkoły nr 3?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) ania :
Droga tarnowianko, chyba coś nowego się dzieje, ze strony szkolnej zniknęły wszystkie informacje dotyczące Likwidacji SP3, wiec pewnie zakazano im cokolwiek tam pisać. Wiem tyle, że jutro będzie otwarte spotkanie, dla rodziców, pracowników i wszystkich zainteresowanych sprawą o godzinie 17. Na spotkanie zaproszono władze miasta. Może warto przyjść, ja się wybieram, chętnie zadam prezydentowi pytanie, co z kamienicami i wszystkimi budynkami wokół szkoły, czy tam też zasponsoruje wykonanie ekspertyz, zeby mieszkancy mogli spac spokojnie! .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) Pracownik SP3 :
Apel z prośbą o pomoc Drodzy Wychowankowie, człowiekiem dorosłym stajemy się w wyniku różnorodnych doświadczeń. Szczególnie ważny jest okres dzieciństwa. W jakimkolwiek zakątku świata mieszkacie, jakikolwiek zawód wykonujecie, nigdy nie zapomnicie tego, co pierwszy raz. Pierwsza samodzielnie napisana literka, olśnienie, że dwa plus dwa równa się cztery...Pierwsza miłość, pierwszy wygrany mecz i grupowa euforia...Pierwsza szkoła... „Zielona sala”, warkocze Zosi z II a, która tak ślicznie wyglądała w fartuszku, siadanie na parapetach, z których zawsze zganiali nauczyciele. To wspólna przeszłość, która nas łączy. Drodzy byli Pracownicy, szkoła to ludzie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji oraz obsługi. Wszyscy razem tworzymy „ducha szkoły”, który nie istniałby, gdyby zabrakło któregoś z nas. Każdy, kto kiedyś pracował w naszej szkole, zostawił w niej cząstkę swojej duszy i zawodowego życia, spowodował, że SP 3 rosła w siłę i rozwijała się coraz bardziej. Kochani, teraz potrzebujemy pomocy Was wszystkich. SP 3 ma zostać zlikwidowana. Nie pozwólmy na to! To część naszej i Waszej historii... Pracownicy SP 3 Wszyscy, którzy chcą i mogą pomóc, proszeni są o kontakt e-mail: ratujsp3@gmail.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2011) relacja z tvpkrakow :
http://www.tvp.pl/krakow/aktua lnosci/spoleczne/tarnow-protes t-przeciw-likwidacji-szkoly/3763890

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) http://www.gazetakrakowska.pl/tarnow/355224,tarnow :
Tarnów: gruby mur przyczyną kłopotów szkoły Oburzeni pogłoskami o likwidacji szkoły sugerują, że źródłem zagrożenia gmachu może być mur wzniesiony wzdłuż posesji (© Andrzej Skórka) Gazeta Krakowska Andrzej Skórka 2011-01-11 06:00:20, aktualizacja: 2011-01-11 06:00:20 W Szkole Podstawowej nr 3 wciąż obawiają się widma zburzenia szkoły i likwidacji placówki. Gdy podczas ubiegłotygodniowego spotkania rodziców padło zdanie, że zamiast budynku SP 3 lepiej zburzyć mur wzniesiony w zachodniej części posesji, ludzie zareagowali oklaskami. Bo jeśli zagrożenie geologiczne rzeczywiście występuje, to - według obrońców szkoły - właśnie mur mógł je wywołać. W "Dokumentacji geotechnicznej warunków posadowienia Szkoły Podstawowej nr 3" mowa o fatalnych warunkach gruntowo-wodnych i związanym z tym potencjalnym zagrożeniu dla placówki. - Prawdopodobną przyczyną problemu geologicznego jest powstanie muru - mówi Nor-bert Rojek, przewodniczący rady rodziców w "trójce". Mowa jest o tym również w piśmie protestacyjnym, które po zebraniu podpisów otrzyma prezydent Tarnowa. Oburzenia takimi opiniami nie kryje właściciel sąsiadującej ze szkołą posesji Zbigniew Zarywski. - To brednie! Czego to ludzie nie wymyślą?! - komentuje tarnowski biznesmen, który od kilku lat przebudowuje "Koci Zamek", a mur okala właśnie tę budowlę. - Przyczyną mogła być wymiana sieci gazowej między murem a budynkiem szkoły. Tam pod ziemią solidne rury idą. Zaprzecza również spekulacjom, jakoby nosił się z zamiarami pozyskania terenów szkoły. Tymczasem według naszych nieoficjalnych informacji autorzy opracowania geologicznego, od którego rozpoczęło się całe zamieszanie, nie wykluczają, że pogorszenie warunków na szkolnych terenach może mieć związek z murem. Uważają, że przed jego wybudowaniem wody opadowe łatwo spływały z przyszkolnego terenu. A teraz grunt jest nimi zbyt mocno nasycony. Urzędnicy naszych ustaleń nie chcą komentować. Informują, że zlecono ekspertyzę stanu technicznego szkoły. - Prezydent polecił, by dociec także przyczyny obecnego stanu rzeczy. Jeśli okaże się, że mógł zawinić człowiek, sprawa będzie wyjaśniana - mówi Dorota Kunc-Pławecka, rzecznik prezydenta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) ABSOLWENT :
Słynny konkurs na dyrektora I LO , III LO , szkoła Muzyczna teraz SP 3 co jeszcze ciekawego wymysli pan ścigała i jego super urzednicy . Jak sie sprawa rozdmuchała to teraz wypowiedzi że nikt nie chce likwidować . Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze ( a na pismo Dyrekcji w sprawie sali od maja nikt sie nie pofatygował zareagować dopiero Dyrekcja sama zamknęła salę ) może pani rzecznik się PO PROSTU zastanowi co i do kogo mówi!!!!!! Chcieli sprawdzić co sie bedzie działo jednak za duży szum się zrobił i .,.,.,,.,.,.., Horbacewicza oskarżyli o plagiat przenosili Go do innych szkół i co ? Wygrał wszystkie sprawy pani rzecznik już tego nie komentuje tyle miała do powiedzenia w TVN24 razem z panem świerczkiem A MURY RUNĄ RUNĄ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) ancia :
Dzisiaj odbyło się spotkanie w SP3 z udziałem przedstawicieli UM w tym Prezydenta Słomki \bez Prezydenta Scigały - na urlopie \, oraz Pani Porębskiej i radnych .Jakoś dopisali radni opozycyjni brakowało mi koalicjantów. Skompromitowała się Pani Porębska , która nie miała cywilnej odwagi by przyznać się do słów jakie wypowiedziała podczas spotkania z dyrektorem SP3 na temat likwidacji szkoły. Odwaga dyrektora SP3 , brawo .\ spożądzona notatka służbowa/ Bardzo wymijające odpowiedzi co do likwidacji szkoły oraz wypowiedzi Pani rzecznik Prezydenta. Czyżby UM zaczął się wycofywać????. Nie spodziewał się takiego zaangażowania rodziców oraz szumu medialnego????? Tak dalej trzymać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) tarnowianka :
Czy oprócz powyższego wpisu wiadomo coś o spotkaniu w SP 3? Były jakieś obietnice radnych, że będą bronić szkoły i dokładnie przyjrzą się próbie tego przekretu? Czy wiadomo coś o planach co do muru i kamienic wokół? Jestem zażenowana postawą PO, tym bardziej że na nich głosowałam. Dziś już wiem, że ostatni raz. Oczywiście wyrazy poparcia dla pracowników SP3 i rodziców uczniów. Tak trzymać!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) Tarnowianin :
Społeczność SP3 proponuję się zgłosić się do sprawców tego zamieszania - ludzi, którzy sprzedali szkołę ( jej ważną część ) sąsiadowi. Dla ludzi z amnezją przypominam,że Prezydentem Tarnowa (wiekorzadcą jak Kwiryniusz) był Pan J.Rojek, jego zastepcą J.Łabno, w Zarządzie za oświatę odpowiadał j. Gancarz a Naczelnikiem Edukacji był K. Koprowski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) rodzic :
Szopka - pan prezydent przygotował sobie kilka uniwersalnych odpowiedzi, którymi "obskakiwał" wszystkie zadawane pytania. A pytania były konkretne, prosto i jasno sformułowane. Dziwi mnie tylko, że ktoś kto tak gładko miga się od konkretnej odpowiedzi przed pełną salą, pozwala sobie na złośliwości i niegrzeczne uwagi w stosunku do ludzi zadających pytania. Widać za mało słucham polityków, to i nieprzyzwyczajony jestem. Ale i pani Porębska chyba nieprzyzwyczajona, bo źle się czuła wywołana do odpowiedzi. Pani rzecznik na wszelki wypadek wcale nie przyszła. Musiałaby przy wszystkich pokazać te wodę stojącą w sali gimnastycznej. Dzisiejsza zabawę mocno psuła mi świadomość, że to nie żarty, a sprawa dotyczy własnego dziecka... Ciekawe jak wygląda cała reszta rządzenia naszym miastem. Dzisiaj widziałem tylko mały wycinek rzeczywistości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) tarnowianka :
Skandal, skandal i jeszcze raz skandal...Próba przekretu w biały dzień. Urzędnicy UM niczego i nikogo się nie boją. Gdyby wyszli z taką propozycją przed wyborami, wynik byłby zupełnie inny. Przykre jest to, że wszystko odbywa się niestety kosztem biednych uczniów. Surowo was, urzędników UM, z tego rozliczymy w kolejnych wyborach. Przyjdzie czas zapłaty za Horbacewicza, ustawiane konkursy w III lo, w V lo, szkołę muzyczną..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2011) rodzic :
sprawa Horbacewicza jakoś umknęła mojej uwadze wtedy kiedy to się działo, teraz dopiero uzupełniłem wiedzę zainteresowany wzmiankami o I LO. Włos się jeży na głowie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) do anci :
A których to radnych opozycyjnych widziałaś? A kogo z koalicji nie było? Na pewno byli wszyscy ci, którzy brali udział w sprzedaży działki. To miłe, że poczuwają się do winy .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) do tarnowianki :
Jak masz dowody o przekręcie do idź do prokuratury. Zatrważające jest to, że nauczyciele (m.in. polonistka) podważają ekspertyzę. Jeżeli jest jakiekolwiek zagrożenie, to nie można dać się zakrzyczeć nauczycielom. Oni dobrze wiedzą, że nie poniosą żadnej odpowiedzialności za następstwa wywoływanej afery. Od powodzi i tragedii osuwisk minęło pół roku, a już grupa osób dowodzi, że nie ma żadnego zagrożenia. ROZSĄDEK PRZEDE WSZYSTKIM, A na marginesie, na wczorajszym spotkaniu PO była licznie reprezentowana.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) Rodzic :
Tu trzeba niezaleznej ekspertyzy, na pewno nie z tarnowsich firm... .Zresztą, im nie pozwolą jej wykonac. Przeciez to wszystko to polityczna gra. A wszystko za sprawą świetnie zlokalizowanej działki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) inka :
Może przyjdzie czas na złożenie doniesień do prokuratury?????????.Poczekajm y co wykaże kolejna ekspertyza.Trudno nie odnosić się do ekspertyzy, którą machał P.Prezydent na spotkaniu. Dlaczego nie można przekazać kopi tego dokumentu szkole , aby wszyscy zainteresowani mogli mieć wgląd i wyrobić sobie własne zdanie i opinie??,tylko się cytuje wybrane fragmenty, wyciągnięte z kontekstu zdania. Ja całą nadzieję wiążę z objęciem stanowiska przez P.Latałę, mam nadzieję że nie pozwoli na tak kontrowersyjną likwidację szkoły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) 13-tka :
To kto w końcu powiedział o likwidacji SP3 a kto mijał się z prawdą. Wczorajsza konfrontacja wskazała jednoznacznie że dyr. SP3 usłyszał o likwidacji , brakowało mi tylko wypowiedzi P. Porębsiej mówiła czy nie mówiła a może jakaś "niepamięć." Bardzo walecznie Pan Prezydent stał za P.Porębską,tak jak ten mur, który jest wokół szkoły. A przecież to od Jej słów wszystko się zaczęło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) druga strona medalu :
Przecież nie chodzi o los budynku czy działki, ale o stanowisko dyrektora i pracę ponad 60 osób. Strach przed utratą posad działa. zamiast walczyć z ekspertyzą, trzeba opracować i przyjąć plan działania na wypadek potwierdzenia zagrożenia. Gdyby doszło do katastrofy, wiadomo kto winien - prezydent. Pewnie natychmiastowa likwidacja byłaby lepsza niż wygaszanie szkoły. To, że dyrektor i grono, nie widzą oznak możliwości katastrofy to o niczym nie świadczy. Mieszkający w zawalonych już domach nie mieli żadnych zapowiedzi tragedii. Pozostałe budynki na tej ulicy, i to łatwo ocenić, budowane były w innym czasie i innymi technologiami. To ma zasadniczy wpływ na ich stan.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) inka :
Jeżeli istniałoby zagrożenie katastrofą to szkoła byłaby natychmiast zamknięta.A czy stwierdzone warunki gruntowo geodezyjne powodują .wyłącznie niebezpieczeństwo ograniczone do nieruchomości SP3???? to może ekspertyzy i badania kompleksowe warunków panujących na wiekszym obszarze miasta????A może ekspertyza UM ,też nikt nie wie kiedy się zawali, i kto będzie winien????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) tarnowianka :
Odpowiadam na pytanie skierowane do mnie - użyłam wyrażenia "próba przekrętu". Nikt ze SP nr 3 tego co słyszymy, nie podważa ekspertyzy, bo jej po prostu nie udostępniono. Miasto mówi tyle o bezpieczeństwie uczniów, a w maju i czerwcu nie kiwnęli palcem, aby przyjść i zobaczyć salę gmnastyczną, to tak na marginesie. Ja również wiążę duże nadzieję z objęciem stanowiska przez p. Latałę, mam nadzieję, że uspokoi atmosferę w SP nr 3, naprawi to, co zrobiono z Horbacewiczem. No i mam nadzieję, ze pani rzecznik zanim coś powie wxcześniej to sobie przygotuje i sprawdzi tę informację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) ancia :
Piszecie że byłaby lepsza natychmiastowa likwidacja SP3 tylko dla kogo???????????????? Na pewno nie dla uczniów szkoły, ich rodziców oraz kadry. Zapewne bardzo będą się cieszyli rodzice ,którzy mają szkołę pod nosem, będą musieli wozić na drugi koniec miasta i to nie z wyboru tylko z przymusu. Jest to w porządku. Kto zwróci im czas , pieniądze a może ktoś pomysli o dzieciach ????????????????? Mało mają stresu. Przecież to tylko chodzi o tak szeroko pojmowane dobro dzieci.!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) Rodzic :
Na wczorajszym spotkaniu wyraznie było widać o co chodzi i KOMU. UM jakoś brakowało sensownych odpowiedzi na nasze pytania-pytania rodziców,dziwnie kluczyli,pewnie zabrakło rzeczniczki,która,owszem, duzo i dość składnie mówi,ale mocno mija się z prawdą... .Pewnie bała się tej wody,której nie ma... Zal mi dzieci,dyrektora i nauczycieli-nikt nie zasługuje na takie traktowanie przez władze!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) ! :
To nie jest tylko nasz problem, problem rodziców dzieci mieszkających w tej okolicy. Wczoraj widzieliśmy jakość naszych tarnowskich urzędników, ich klasę i kompetencję oraz stosunek do mieszkańców Tarnowa - podatników, wyborców. Jak bardzo się różni od przedwyborczych przymilań. Pomyślcie - od ich decyzji zależy nie tylko los tej jednej szkoły, ale wielu spraw w naszym mieście. Spraw dotyczących mieszkańców całego miasta. I nie tylko szkół. Przerażające.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) ????? :
Jutro ma odbyć się komisja ds. edukacji w UM.Jestem ciekawa kto tam będzie,??? Czy tam będzie P.Porębska ,?????????/ czy można wejść na taką komisję ????? może ktoś jest dobrze zorientowany w tym temacie???. a może jakieś trudne pytania do urzędników??????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2011) leila :
Tak z ciekawości- która polonistka podważa ekspertyzę i skąd takie informacje? Chciałabym wiedzieć, bo nie słyszałam, a sprawę śledzę dokładnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) kasia :
Mnie najbardziej zasmuca poziom kultury osobistej naszego Zastępcy Prezydenta, Pana Narożańskiego. Nie wiem czy tylko ja to zauważyłam, czy inni obecni na spotkaniu również. Ale sposób w jaki Pan Narożański potraktował starszą Panią, która mówiła coś o tym, że studiowała ceramikę na AGH, był co najmniej nietaktowny. Pan Narożański z ironią potraktował również jednego z rodziców, który "jako chłopak" pomagał przy remontach domów (tak na marginesie "ten chłopak" jest dziś wykształconym dorosłym człowiekiem). Nie jest Wam wstyd za poziom kultury naszego zastępcy prezydenta?? Mnie to po prostu oburza. Człowiek, który jest wykształcony i do tego na wysokim stanowisku, nie może w ten sposób odnosić się do mieszkańców!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) Tarnowianin :
Pół biedy jeśli ten poziom kultury pan prezydent taki właśnie ma i nie potrafi się zachować dyplomatycznie. Gorzej, jeśli on po prostu nie wysilał się na kulturę, bo nie chciał lub nie musiał w stosunku do takiej widowni jak rodzice i nauczyciele, czyli zwyczajni mieszkańcy Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) tarnowianka :
Czy ktoś coś wie na temat dzisiejszego posiedzenia Komisji Edukacji?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) Ewa :
Wypowiadał się na ten temat Przewodniczący Rady Rodziców w telewizji TVM http://www.youtube.com/wa tch?v=uy3sGs4_PpQ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) Ewa :
oj, nie wchodzi. Można to odnaleźć łatwo na Facebooku Ratuj Sp3 w Tarnowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947