To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Dzień bez samochodu" również w Dąbrowie   -   16/9/2004
Dąbrowa Tarnowska włączy się w tym roku do obchodów "Europejskiego Dnia Bez Samochodu". Obchody rozpoczną się już we wtorek 21 września od rajdu rowerowego, w którym weźmie udział m.in. Burmistrz Miasta. W środę zaplanowano m.in. festyn rekreacyjny i piknik na terenach MGOSiR. Obchodom towarzyszyć będą konkursy plastyczne i występy dzieci. Organizatorzy apelują do mieszkańców Powiśla, aby przynajmniej w ten jeden dzień 22 września powstrzymać się od zasiadania za kierownicą swojego samochodu.

Ogloszenie

Od 1998 roku w dniu 22 września europejskie miasta uczestniczą w Dniu bez Samochodu. Tysiące miejscowości organizuje wydarzenia promujące transport publiczny, kolej, komunikację pieszą i rowerową, zamyka ulice dla samochodów, organizuje debaty publiczne o konieczności ograniczania ruchu samochodowego. W tym roku Dzień bez Samochodu jest obchodzony w Polsce po raz trzeci pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Koordynatorem Krajowym kampanii jest Instytut Spraw Obywatelskich. Na poziomie lokalnym wydarzenia organizują władze miast.

W Dąbrowie Tarnowskiej akcja jest organizowana po raz pierwszy, a patronat nad nią objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Dwudniowa impreza przebiegać będzie pod hasłem "Dzień bez samochodu - wybierz zdrowie". Organizatorzy zaplanowali m.in. wycieczkę rowerową, w której wraz z młodzieżą weźmie udział Burmistrz, dyrektorzy instytucji, nauczyciele. Trasa przebiegać będzie na odcinku około 10 km, wyjazd dnia 21 września o godz.13. Zbiórka i start pod Przedszkolem nr 2 w Dąbrowie, przy ul. Zazamcze.
Imprezą towarzyszącą będzie konkurs plastyczny pod tytułem "Wizja Europejskiego Dnia bez samochodu w oczach dziecka", lub "Bezpieczny dzień na drodze" adresowany do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest DDK oraz GZOSiP.
22 września o godz. 13 ropocznie się festyn rekreacyjny na obiekcie MGOSiR-u , na który złożą się występy dzieci przedszkolnych, koncert galowy laureatów Konkursu Talentów. Cały festyn zakończy się piknikiem na którym serwowana będzie grochówka.

Burmistrz prosi wszystkich mieszkańców, aby w tych dniach, a szczególnie 22 września poruszali się po mieście piechotą lub rowerem, aby w ten sposób promować zdrowy styl życia bez spalin samochodowych i hałasu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:35:42
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html