Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkanie z rodzicami w sprawie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie    -   13/1/2011
Co dalej z „Trójką”?
We wtorek, 11 stycznia, odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Tarnowa z rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. ”Organizując przedmiotowe spotkanie Rada Rodziców kierowała się pilną potrzebą uzyskania informacji ze strony UMT na temat bieżącej sytuacji SP nr 3 oraz rozwiania wątpliwości w związku z szeregiem pogłosek, jakie pojawiały się w tej sprawie” - piszą rodzice. Podobną intencję deklarował przybyły na spotkanie wiceprezydent Henryk Słomka-Narożański. Rodzice cieszą się z jego zapewnień, iż Urząd nie ma intencji wygaszania czy też likwidowania SP nr 3 w Tarnowie oraz że nie ma mowy o wstrzymaniu naboru uczniów na kolejny rok szkolny.

Ogloszenie
>

We wtorek, 11 stycznia w budynku Szkoły Podstawowej nr 3, odbyło się nadzwyczajne otwarte posiedzenie Rady Rodziców. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni pisemnie przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowa: Prezydent Miasta Tarnowa Pan Henryk Słomka-Narożański, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Bogumiła Porębska oraz Dyrektor Wydziału Inwestycji Pan Sławomir Błaszczak, ponadto udział wzięli posłowie, przedstawiciele Rady Województwa Małopolskiego oraz Rady Miejskiej w Tarnowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pan Leszek Marek, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Renata Krupińska-Gajek, grono pedagogiczne, pracownicy SP nr 3, członkowie Rady Rodziców. Licznie przybyli także rodzice i osoby, dla których przyszłość Szkoły im. Marii Konopnickiej jest sprawą ważną.
„Naszym zamiarem było rozwianie wątpliwości i zdementowanie pogłosek, które pojawiły się w ostatnich dniach na temat szkoły” – powiedział Henryk Słomka – Narożański, zastępca prezydenta miasta Tarnowa. Prezydent podkreślił, że intencją władz miasta nigdy nie były wygaszenie czy też likwidacja placówki, a jedynie dotarcie do przyczyny problemów.
„Priorytetem dla Urzędu jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczących się w szkole, zapewniamy, że jeśli wystąpi cień podejrzenia, że jest ono zagrożone, natychmiast podejmiemy adekwatne działania” – mówiła z kolei Dyrektor Wydziału Edukacji, Bogumiła Porębska.

Jak informuje tarnowski magistrat, w przyspieszonym trybie rozpisano i rozstrzygnięto postępowanie na przygotowanie kolejnej ekspertyzy – budowlanej, która szczegółowo odpowie na wszystkie pytania dotyczące stanu budynków znajdujących się w całym kompleksie szkoły – dokument określi możliwości i koszty remontu obiektu. Ekspertyza będzie gotowa do 10 lutego.
Dodajmy, że ekspertyza stanu technicznego obejmie wykonanie odkrycia fundamentu w każdym narożu budynku, w sumie wykonanych zostanie około dziesięciu okopów na głębokości 2,5 metra. Chodzi o zbadanie ogólnego, technicznego stanu obiektu oraz stopnia jego zużycia, sposoby wykonania zabezpieczeń, występujące zagrożenia, warunki, w jakich ma być wykonana naprawa oraz rachunek ekonomiczny proponowanych zabezpieczeń. Zaplanowano ponadto wykonanie badań spektroskopowych w miejscach narażonych na przeciążenia.

Magistrat apeluje o rozwagę i spokój, jednocześnie zapewniając o dobrej woli. „Najwyższym nakazem dla Prezydenta jest bezpieczeństwo dzieci, troszczymy się również o los szkoły posiadającej renomę, dobrą demografię, znakomitą kadrę i lokalizację” – dodaje Rzecznik Prezydenta Dorota Kunc – Pławecka.
„Co by Pan powiedział rodzicom, którzy dzwonią do szkoły i pytają czy posyłać jutro do niej swoje dzieci?” – to jedno z pytań, które padły pod adresem przedstawicieli Prezydenta Miasta. „Proszę posyłać dzieci do szkoły” – odpowiedział Henryk Słomka – Narożański. W chwili obecnej nie ma żadnego zagrożenia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. „Sprawdzamy, czy może ono wystąpić w najbliższej przyszłości” – stwierdza wiceprezydent.

Z kolei w komunikacie Przewodniczącego Rady Rodziców SP nr 3 w Tarnowie Norberta Rojka oraz reprezentującego Społeczny Komitet Obrony przed likwidacją SP nr 3 Wojciecha Podleśnego, czytamy m.in.: ”W związku z zajętym stanowiskiem przez przedstawicieli Urzędu Miasta wyrażamy wolę ścisłej współpracy w przedmiotowej sprawie, a tym samym liczymy na to, iż będziemy rzetelnie informowani o podejmowanych przez UMT działaniach oraz nowych faktach pojawiających się w sprawie Szkoły. Nadmieniamy, iż cieszy nas fakt, że UMT dostrzega doskonałą renomę Szkoły Podstawowej nr 3, docenia kadrę tej szkoły oraz lokalizację placówki, która jest niezwykle ważna dla społeczeństwa miasta oraz to, że sytuacja szkoły pozostaje troską Prezydenta, co wyraziła w swojej wypowiedzi Rzecznik Prezydenta Pani Dorota Kunc–Pławecka. Rada Rodziców oraz rodzice uczniów z zainteresowaniem będą śledzić dalszy rozwój tej sprawy.”
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 44)Dodaj komentarz
(13-01-2011) Wikary :
Czy to prawda, że szkoła spływa, bo ten od zamku postawił mur i zatrzymał wody gruntowe?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) Olga A. :
Słyszałam, że lefebryści stosują czary. Czy to prawda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) MP :
kto sprzedał grunty wokół szkoły? czy to może za czasów jak Łabno i Rojek "zarządzali" Tarnowem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) MP :
informuję że MP powyżej to inny MP :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) rodzic :
Najbardziej oburzające jest to, że urzędnicy - w tym prezydent Słomka-Narożanski - cały czas powtarzają, że nigdy nie było mowy o likwidacji szkoły. Natomiast, kto był na spotkaniu we wtorek mógł usłyszeć, że taka decyzja zapadła a poinformowany został o niej pan dyrektor Leszek Marek. Dlatego właśnie rozpoczęła się walka w obronie SP nr 3. Dzisiaj UMT deklaruje - na szczęście w prasie i przed kamerami, że szkoła nie zostanie zlikwidowana. Miejmy nadzieję! Kto był na zebraniu ten mógł zobaczyć jeszcze jedną - znamienną rzecz - arogancję prezydenta, który nie umiał opanować emocji odpowiadając na pytania z sali! Poza tym, w trakcie spotkania, w krótkim wystąpieniu pana Antoniego Sypka, można było usłyszeć mądre i budujące słowa - nie tylko o historii szkoły. Podstawówka, z braku własnej siedziby, przenoszona okresowo do kolejnych budynków w mieście, przetrwała dwie wojny światowe i komunizm. Dlatego dzisiaj trudno pogodzić się odczuciem, że działania UM nie idą w kierunku ratowania obiektu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) do rodzica :
Ty głupia babo! A jak twojemu bachorowi spadnie na głowę sufit to do kogo będziesz miała pretensję?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) tarnowianka :
Dlaczego tak mało mówi się o sąsiadującym murze i inwestycji obok? I czy to prawda, że na wtorkowym spotkaniu pan prezydent potwierdził, iż w ekspertyzie geologicznej jest stwierdzenie, iż prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ten mur?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) rodzic :
Inwektywy, to nie poziom rozmowy, tylko twojej kultury osobistej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) inny rodizc :
Głupi to ty jesteś! Nie masz pojęcia o czym mówisz, nie byłeś, nie widziałeś a ferujesz wyroki. Nie wiem może pracujesz w UMT ? Dyrektor Szkoły zamknął w maju salę gimnastyczną, poinformował UMT. Ale oczywiście wtedy demony prędkości z UMT nie działały tak sprawnie jak teraz. Wtedy jak powiedział Dyrektor Wydziału Inwestycji UMT paliła się "żółta lampka" więc szukali pieniędzy w budżecie, potem przetarg i ekspertyza. Zeszło biedakom pół roku. Może baterii nie było w tej latarce którą szukali pieniędzy.... Nikt mu nie powiedział że jeśli mija się z prawdą to powinien się jej ukłonić - były wakacje i biedaki byli zajęci wyjazdami, poza tym Dyrektor szkoły nie napisał że ktoś zginął, że się wali więc lampka była żółta. Teraz jest czerwona i te same procedury zrobiono w tydzień. Ekspertyza będzie za miesiąc. Dało się ? Ale oczywiście komunikat poszedł w świat i geniusze którzy ferują wyroki na każdy temat: ceny masła, katastrofy w smoleńsku czy wczorajszej pogody zakodowali obrońcy dzieci = UMT, zaperzeni rodzice + Dyrektor szkoły = oszołomy i ryzykanci. Tymczasem prawda leży gdzie indziej. Ale po co jej szukać, skoro władza mówi to wie co mówi. Dla mnie morał po tym spotkaniu inny - nie miałem wyrobionego zdania o naszej klasie rządzącej miastem, teraz wiem że to liga podwórkowa. Pan Prezydent Słomka-Narożański był delikatnie mówiąc nieprzyjemny żeby nie powiedzieć arogancki. W trakcie rozmowy z rodzicami stosował niskie chwyty rodem z pyskówek podwórkowych tzn. zrób z swojego oponenta idiote, albo zasugeruj że nie ma pojęcia że wie o czym mówi. Rodzice byli rozdrażnieni i być może nadto natarczywi, ale piastując takie stanowiska trzeba trochę więcej dyplomacji. Podobnie Pani Dyrektor Wydziału Edukacji. Kilka razy w trakcie swoich nadto długich wywodów traciła wątek w swoich rozbudowanych wypowiedziach. Najpierw likwidowała, potem w trakcie mówiła że nie ma podstaw, potem że chyba że będą, ale na końcu że nie planuje. Dla każdego coś dobrego. Reasumując Panie Prezydencie, albo zrobi Pan u siebie porządek, ktoś oberwie za ten bałagan informacyjny i półroczne zaniedbania, albo straci Pan kolejnego wyborcę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) Wikary :
a co z murem lefebrysty? uwaga na żydów, masonów i lefebrystów!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) danuta :
A komu zależy na wyborcach?????????? Prezydentowi który wygrał wybory i teraz może mieć wyborców...................... ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) 13-tka :
i co dalej z SP3 ,dobry tytuł. Na przetarg zgłosiła się jedna firma ona wygrała a ekspertyza budowlana będzie na podstawie istniejącej juz ekspertyzy geologicznej, rodzi się więc pytanie na ile będzie ona obiektywna?????????????? Jedno jest pewne że wiele osób będzie się temu przyglądało. Dlaczego UMT nie ma dobrej woli aby przekazać na ręce dyrektora SP3 pełnej dokumentacji geologicznej???????? Czy miasto jest tak zadłużone że nie stać UMTna zrobienie kopii.To może osoby zainteresowane złożą się ?????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) rodzic :
Do tarnowianki: w ekspertyzie znajduje się sugestia, że przyczyną może być mur.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2011) tarnowianka :
Dziekuję za informację. Jestem ciekawa, czy UMT zdecyduje się sprawdzić sąsiadującą inwestycję...Jakoś do tej pory w swych wypowiedziach dziwnie omijają teren po zachodniej stronie szkoły...\am nadzieję, że po wtorkowym spotkaniu rodzice będą rzetelnie, otwarcie i przede wszystkim, zgodnie z prawdą, informowani o sytuacji i przyszłości szkoły przez UMT.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) bob_the_builder :
bez jaj, taki mur to nie zapora na solinie, woda zawsze znajdzie drogę a szczególnie jak jest spadek, a tam go nie brakuje na całej rozciągłości - nie piszcie takich bzdur - a dla świętego spokoju od oszołomów wsadzić dren wzdłuż granicy i wpuścić do burzowej ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) baba :
Mur wokół szkoły, to tylko zasłona dymna... Tarnów - w centrum - został już dawno poszatkowany murami - cała posesja Seminarium, Park Strzelecki, siedziba Biskupa, Stary Cmentarz, mur wokół Bernardynów, Filipinów, dawniej - mur wokół Owintaru, Misjonarzy... Ważne wydaje się pytanie o to, kiedy UMT przeprowadzi badania podłoża i ekspertyzy budowalnale dwóch starych, znacznie bardziej zużytych technicznie szkół: przy ulicach Kopernika i Staszica?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) leferboy :
może i zasłona dymna z tym murem, ale szkoda dzieci które teren wokół szkoły mają jak w jamimś gettcie. Prawie jak w Palestynie . Ja się pytam czemu taki niski ? Trzeba było 20 metrowy walnąć mur hehe. Same tajemnice. Kto sprzedał koci zamek?....... komu?....... tajemnicze bagno pod szkołą ..... same tajemnice. A ja się pytam 1 . Czy to Słomka sprzedał grunty z kocim zamkiem? 2. Czy to Słomka budował mur ? Artykuł niech lepiej wyjaśni czyj jest mur i kiedy właściciel go nabył ( za czyich rządow).Nie zamieżam Słomki bronić, ale widocznie stoje tam gdzie kiedyś ZOMO i ci którzy wiedzą gdzie jest Polska niech zajmą stanowiska. Wiem nadzieja matka głupich. PISandlove

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) Obywatel MT :
Ma rację inny rodzic i leferboy. Pan Słomka traktujący arogancko wszystkich i wszystko (w tym strony w Urzędzie Miasta) to kula u nogi Ścigały. Jeśli w następnych wyborach Pan Ryszard przegra to przede wszystkim za sprawą Pana Słomki. Nie dość, że arogant to jeszcze >brakorób

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) Obywatel MT :
Napisałem 8 linijek zapisało 3. Co to za portal ???????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) roman :
Podczs spotkania mówiono ,że już ponad rok temu właściciel "kociego zamku" pokazywał plan parku na terenie obecnej szkoły... Czy to prawda ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) Katarzyna :
Jak ktoś ma grube miliony i należy do sekty to może decydować o zamknięciu szkoły ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) kociu :
W 1988 r. papież Jan Paweł II nałożył na założyciela Bractwa Lefebrystów ekskomunikę... Ciekawe towarzystwo...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2011) apel :
Ludzie !! Nie dajmy cwaniakowi zamknąć szkoły !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Goj-ko :
Czy ktoś wie, ile jest Synagog w Tarnowie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) co można od faceta :
Co można oczekiwać od gościa Słomka, który stara się udawać, że coś robi.Gra pozrów to okazja do przetrwania...jak długo. Zawsze bez zdania, tzw. bujanie się i jeszcze ostatnie wystąpienie w szkole.Brak klasy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) obywatel :
Zgadzam się z przedmówcą... Wiele jest w Tarnowie kompetentnych, a przy tym kulturalnych ludzi, jak również specjalistów w dziedzinie edukacji, ale niestety w Urzędzie Miasta liczy się klucz partyjnego nadania. Kompetencje, nie wspomnę już o kulturze osobistej, niestety spadają na dalszy plan.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) 13-tka :
"koci zamek" należał do prywtnego właściciela, który go sprzedał, zastanawiające jest natomiast to że,pozwolono na taką ingerencję w jego rozbudowę???????i gdzie tu konserwator zabytków??????????????? widocznie jednym wolno a drugim nie , chyba żle pojęta demokracja a może demokracja po tarnowsku i jeszcze jedno sprzedaż terenu przy "kocim zamku", terenu który należał do szkoły, a został sprzedany i to podobno w ostatnim dniu prezydentury z 2002r ?????/ czyjej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i tak kawałeczek do kawałeczka!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Goj-ko :
Z wypowiedzi, jak widać aroganckiego, Pana wiceprezydenta (nie „kuli u nogi Ścigały” Panie OMT, ale Jego prawej ręki i „twarzy” zarazem, bo nie z wyboru, a z mianowania pochodzi) wynika, że w chwili obecnej nie ma ŻADNEGO ZAGROŻENIA (jak słusznie „formalnie” słowa wiceprezydenta ujął Pan Redaktor MP). Również z wypowiedzi Pani Dyrektor Wydziału Edukacji de facto wynika, że obecnie nie występuje nawet CIEŃ PODEJRZENIA O ZAGROŻENIU bezpieczeństwa dzieci. Bo może jestem debilem, ale żeby aż takim, aby w sumie prostych sformułowań i ich sensu o, de facto wyartykułowanej, fikcyjności zagrożenia nie zrozumieć, to raczej nie. Trudno zatem dojść do ładu i składu między teorią (ww. wypowiedzi) i praktyką (inicjowane ekspertyzy). Wobec tego „czeskiego filmu”, ze swej strony, zapewne kontrowersyjnie, proponuję zmienić patrona szkoły i jej nazwę zarazem, tzn. ze „Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej”, na (np.) „Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliana Tuwima”. Być może w tym jest atut, aby „wody i kwasiory odeszły”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) felebrysta :
Kupiliśmy sobie ten teren koło kociego zameczku i będziemy sobie odprawiać nasze rytuały do woli! Ha ha ha haaaaaa A bachory spadać na drzewo! Na pierwszy strzał pókdzie kot co go zarżniemy na krzyżu!!! Komentarz usunięty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Chryste Panie! :
http://wirtualnapolonia.com/20 09/01/29/ksiadz-komory-gazowe- sluzyly-do-dezynfekcji/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Katolik Prawdziwy i Tarnowski :
No to mamy jasność co będzie następnych krokiem w Tarnowie i jaka jest odpowiedź na pytanie: Co dalej z „Trójką”? Pan Mirek Poświatowski i Piotr Dziża też chyba wiedzą.... http://warszawa.gazeta.pl/wars zawa/1,34889,6233450,Nie_chca_ w_szkole_lefebrystow.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Derdol :
Czy to prawda, że Piotr Dziża jest tym no... no... - lefebrystą???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Niestety konserwator :
Czy ktoś wie co robi Konserwator Zabytków....chyba nic. Blokowanie tam gdzie nie należy, natomiast tam gdzie należy po męsku podjąć decyzję tego Pana nie ma. Koci Zamek, dworek obok, te obiekty już uległy dewastacji, mur i dziwne wiejskie wieżyczki niepasujące do budynku. No Panie Cetera do roboty w słusznej sprawie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2011) Puszka :
No panie konserwa! Weź się Pan do roboty wreszcie i lefebrzystów za dupę!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2011) Dla wiedzy :
Ksiądz: komory gazowe służyły do dezynfekcji Posted by redakcjawp w dniu 2009-01-29 Przywódca wspólnoty lefebrystów w północno-wschodnich Włoszech ksiądz Florian Abrahamowicz powiedział w wywiadzie dla lokalnego dziennika „Tribuna di Treviso”, że „wie”, iż „komory gazowe istniały przynajmniej w celu dezynfekcji”. - Ale nie wiem – dodał – czy spowodowały one ofiary śmiertelne, bo nie zgłębiałem tej kwestii. Wypowiedź urodzonego w Austrii księdza lefebrysty cytuje w czwartek agencja ANSA. Odnosząc się do burzy po wypowiedzi biskupa negacjonisty Richarda Williamsona Abrahamowicz powiedział: – Cała ta polemika na temat wynurzeń biskupa Williamsona w sprawie istnienia komór gazowych to niezwykle silna antywatykańska instrumentalizacja. - Williamson po prostu wyraził swą wątpliwość i zanegował nie tyle holokaust, jak fałszywie twierdzą gazety, ale techniczny aspekt komór gazowych – oświadczył ksiądz Abrahamowicz. Jego zdaniem stawianie zarzutu negacjonizmu jest „fałszywym problemem, ponieważ zatrzymuje się na metodach i cyfrach, a nie odpowiada na istotę problemu”. - Gdyby biskup zanegował w telewizji ludobójstwo 1,2 miliona Ormian dokonane przez Turków, nie sądzę, aby wszystkie gazety mówiły o jego wypowiedziach w taki sposób, w jak robią to teraz – powiedział ksiądz Abrahamowicz. (PAP)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2011) Tam szukaj :
http://wirtualnapolonia.com/20 09/01/29/ksiadz-komory-gazowe- sluzyly-do-dezynfekcji/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2011) czytałęm :
Przeczytałem te wypowiedzi i wychodzi mi tak: P. Porębska powiedzała Dyrektorowi SP 3 że Szkoła będzie likwidowana, na zebraniu zapytana przez jedna Panią czy to mówiła- Nie potwierdziła i nie zaprzeczyła - czyli naddawała by sie ta Porębska do konspiracji - nawet gdyby ogniem ja palili - nie przyzna się. A gdzie była specjalistka od edukacji ta Skrzyniarzowa co teraz będzie uzdrawiała zdrowie i cos tam jeszcze ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2011) Kto to zrobił? :
Czy to prawda, że tereny koło kociego zamku sprzedał Jacuś Łabno i Józek Rojek? Dlaczego?!? Odpowiedzcie sobie sami...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2011) ludzie :
Ludzie, odbiło wam z tymi Lefebrystami czy co? Trochę kultury i trochę pomyślunku, błagam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2011) Katolik a nie lefebrysta wstrętny :
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas gnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Do krwi ostatniej kropli z żył Bronić będziemy ducha, Aż się rozpadnie w proch i w pył Krzyżacka zawierucha. Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Ni dzieci nam germanił, Orężny wstanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie damy miana Polski zgnieść Nie pójdziem żywo w trumnę W Ojczyzny imię, na jej cześć Podnosi czoła dumne. Odzyska ziemi dziadów wnuk! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2011) do katolika, a nie lefebryty wstrętnego :
Skoro jesteś katolik to dlaczego pogardzasz innymi, każdy ma prawo należeć do kościoła jakiego chce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2011) ewa :
Katolik a nie lefebrysta wstrętny kim Ty jesteś , już tak do końca Ci odpierdzieliło, nie masz o czym pisac to palnij sobie w łeb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2011) ewa :
gdyby niejaki Cetera miał ku temu wykształcenie to na pewno Tarnów wyglądałby inaczej, ale niestety wygląda jak wygląda , popatrzcie nie tylko na koci zamek ale na kolorystykę ocieplanych budynków, bloków itp. na które pan konserwator daje zezwolenia , toz to istne koszmary, ale niestety miejski plastyk i miejski konserwator nadają się do jednego wora

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2011) Goj-ko :
Oczywiście, że w Polsce każdy ma prawo należeć do kościoła jakiego chce, czy być dowolnego wyznania. Byleby nikt nie knuł przeciwko Narodowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947