Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   NFZ ogłosił konkursy uzupełniające w specjalistce, ale nie we wszystkich dziedzinach    -   18/1/2011
Co dalej z opieką zdrowotną w Tarnowie
Trwają konkursy uzupełniające na usługi medyczne wykonywane w poradniach specjalistycznych na terenie miasta Tarnowa, które mogą częściowo złagodzić problem z dostępnością do usług lekarskich. Do ogłoszonych przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ konkursów z zakresu specjalistyki i rehabilitacji przystąpiły największe tarnowskie przychodnie: Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Przychodni Specjalistycznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, CenterMed oraz, KolMed. Wyniki konkursu uzupełniającego będą znane pod koniec miesiąca. Jednak nawet ten uzupełniający konkurs nie obejmuje wszystkich dziedzin specjalistyki medycznej... -Taka sytuacja jak obecnie ma miejsce po raz pierwszy – nawet dwanaście lat temu, gdy tworzył się system kas chorych, przejście z roku na rok było łagodne, wszystkie jednostki miały podpisane kontrakty w mniejszym lub większym zakresie - podkreśla Danuta Nosek, doradca prezydenta miasta ds. służby zdrowia i opieki społecznej.

Posłuchaj Danuty Nosek, doradcy prezydenta Tarnowa ds. służby zdrowia i opieki społecznej :

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, Narodowy Fundusz Zdrowia na ten rok nie podpisał kontraktów z wieloma poradniami specjalistycznymi w Małopolsce. Dla pacjentów, którzy do tej pory z nich korzystali, oznacza to konieczność zmiany miejsca leczenia i lekarza. W związku z zamieszaniem wokół kontraktów protestują pacjenci, lekarze oraz lokalne samorządy a Ministerstwo Zdrowia uruchomiło nawet „celowaną” kontrolę w MOW NFZ.
W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie kontraktów nie podpisano w poradniach: endokrynologicznej, diabetologicznej, okulistycznej i pulmonologicznej. W Mościckim Centrum Medycznym natomiast problem dotyczy korzystania z poradni chirurgicznej, diabetologicznej, laryngologicznej, okulistycznej, neurologicznej, reumatologicznej i stomatologicznej. Poradnie te są nieczynne.
Jednocześnie NFZ opublikował listę tarnowskich placówek, które otrzymały kontrakt i świadczą specjalistyczne usługi medyczne.

Jak stwierdza Danuta Nosek, doradca prezydenta Tarnowa ds. służby zdrowia i opieki społecznej, nie wiadomo nawet czy do naszego miasta w tym roku będą skierowane takie same środki jak dotychczas. Jej zdaniem niepokojące jest to, że ponieważ poszczególne placówki medyczne „zeszły z cen”, to powinno zostać wykupionych więcej usług – tak się jednak nie stało i limity mogą się skończyć znacznie wcześniej niż zdarzało się to dotychczas. Co gorsza, część placówek może zostać pozbawiona kontraktu i wyeliminowana ze świadczenia usług przez trzy lata...
W związku z zaistniałą sytuacją jutro 19 stycznia na posiedzenie Sejmiku Województwa Małopolskiego wybiera się z tarnowskiego magistratu specjalna delegacja z udziałem prezydenta Ryszarda Ścigały. MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl